| Girl1234566547 a întrebat:

De ce iubirea vine atunci cand te ast mai putin iar cand o cauti ca un/o "disperat/a" n-o gasestisad...

Răspuns Câştigător
| Contrast a răspuns:

Poate pentru ca nu vedem padurea de copaci?! laughing
Suntem ata de obsedati de ceea ce vrem noi sa gasim incat nu putem vedea ceea ce ar fi perfect pentru noi...si doar atunci cand credem ca lumea s-a sfarsit si facem liniste inauntrul nostru zarim dragostea la un pas de noi.

5 răspunsuri:
| Alex0194 a răspuns:

Poate pentru ca lucrurile bune sunt pentru cei care asteapta

| glamour a răspuns:

Pentru ca atunci cand esti dezamagit si nu te mai astepti sa intalnesti persoana potrivita te bucuri mai mult, traiesti mai intens momentul si iubesti mai mult.

| Floreenofficial a răspuns:

Fiindca in asta consta frumusetea vietii (pe care noi n-o vedem niciodata), vedem doar partile urate din ea, din pacate. sad Bafta! :*

| Libelle a răspuns:

Sincer...habar nu am.

| forever4you a răspuns:

Pentru ca asa este cu dragostea asta... te ia prin surprindere si te indragostesti de persoanele nepotrivitebig grin