| SERIALS a întrebat:

De ce lumea vede homosexualitatea ca o problema? Din cauza multora persoanele gay se ascund, nu pot sa fie ei insisi. Chiar e atat de greu sa accepti asta ca fiind ceva normal?
Ma bucur ca in ultimii ani am facut un pas inainte. SUA si multe state din Europa au acceptat sa acorde aceleasi drepturi homosexualilor ca si unor cupluri heterosexuale. Va trebui sa treaca cateva decenii ca sa accepte si celelalte state, mai ales Rusia big grin

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu doar cu gay si orice grup diferit,multe minti dogmatice,ignorante, limitate care nu pot vedea mai mult de propile lor dogme, gandiri, si tu esti impotriva unor grupuri si eu, suntem oameni nu roboti incat sa nu gresim congitiv, doar ca un mintea unei persoane dogmatice nu exista deschidere

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Din pacate se apropie momentul pe care il tot asteptati voi astia care urla pentru drepturile bolnavilor mintali ( gay ) de a se casatori si a adopta, dar pe langa asta pregatiti-va ca o sa ceara si pedofilii drepturi, zoofilii si alte specimene retardate drepturi ca de, e dragoste si alea alea. Bucura-te ca o fetita din Florida s-a insurat cu un mos de 70 de ani fata avand 15-16 ani ( sau chiar mai mica ). Bucura-te pentrul pasul inainte facut de SUA ( cea mai tampita natie de pe pamant ), pregateste-te sa ceri drepturi pentru zoofili si pedofili ca la homosexuali ati sarit de cur in sus 20 de m tu si alti dobitoci ca asta sunteti. Nu-s crestin si nici nu trebuie sa fii neaparat cresti ca sa vezi ca ce au ei e o boala la cap si voi astia care ii sustineti sunteti exemplul perfect al spiritului de turma. Eu unul respect Rusia pentru ce a facut si anume : Le-a zis clar dezaxatilor ori respectati legea ori plecati ( Rusia nu accepta drepturi pentru gay si bine face ). Rusia e una din putinele tari care au sange in *** pe romaneste sa zica NU. Si cam atat am avut de spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rusia n-o să accepte secolul ăsta. Și nici estul prea curând.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa accepte. După ce vine sfârșitul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si un pervers ar trebui sa ai aibe permisiunea sa se masturbeze prin parcuri, si asta ar trebui sa fie normal.

| raz0000001 a răspuns (pentru anonim_4396):

A? Ce legatura are? Vorbim despre relatiile dintre oameni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru raz0000001):

Da si orice gest conotatie sexuala, facut in mijlocul strazii iti provoaca aceeasi reactie. Intorci capu si mergi mai departe

| raz0000001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si vrei sa zici ca heterosexualii nu fac perversiuni pe strada? La cati am vazut eu ca se ling pe strada, mda...

| anonim_4396 a răspuns (pentru raz0000001):

Asta vreau sa zic, si ce ii Face pe homosexuali sa ceara drepturile? Sa nu fie discriminare ca se simt ei mai prejos ca nu pot sa se linga acolo?
Pe mine ma doare la basca sa fie si zoofili care se ling cu caini, si aia care iubesc copacii sau mozolesc mocirlã. Dar ce te face sa pari mai origial daca te dai in spectacol in public, sau sa ai drepturi fatã de ce e considerat normal, pot foarte bine si in privat Dar na.

| raz0000001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe scurt, vor sa se casatoareasca, dpdv legal, ceea ce nu e posibil in mare parte. Plus acceptare de la ceilalti.

| Țoglă a răspuns:

Nu deranjează pe nimeni că homosexualii formează un cuplu. Pe oameni/stat îi deranjează legalizarea căsătoriilor.Aceștia ar putea adopta copii și nu există o istorie indelungată asupra acestei situații, dacă ar putea afecta emoțional/mental cumva copilul aflat în creștere.
Și mai ales că ar mai exista o minoritate în plus care ar dori fel și fel de pretenții și beneficii.

| bvzmsam a răspuns:

Eu sunt gay si am n iibit. Locuim in Olanda. Aici oamenii accepta sa te vada ca te doi homosexuali se saruta pe o banca in parc asemenea unui cuplu geterosexual. Aici oamenii sunt ca legea cu iarba. Desi iarba e ilegala in Olanda, politia sau cei care se ocupa nu te privesc daca nu depasesti o limita de 5 grame. Se fac ca nu te-au vazut. Cam asa e si vu homosexualii. Este ceva normal. Cel putin aici, in Olanda, ma simt nornal, caci in Romania, oamenii pe care ii cunosc au pareri destul de naspa cu privire la homosexuali.

| SERIALS explică (pentru bvzmsam):

Si cum ai ajuns in Olanda? Cum ti-ai gasit iubit? Cum v-ati cunoscut? de cat timp sunteti impreuna? Scrie aici sau in pm.

| doctorandus a răspuns (pentru bvzmsam):

Daca va prinde un grup de marocani care mergeti mana-n mana va bat de va sting. Si nici taranoii autohtoni nu sunt foarte toleranti cu acest lucru.

| Myutingfhcjdfb a răspuns:

Așa este lumea rea
Știu în loc să ași vadă de viața lor se interesează de viața altuia

| Diamondjadenguyen a răspuns:

In biblie scrie ca homosexualitatea e un pacat si multa lume find crestina nu accepta persoanele homo.