| sopranaCadaverica a întrebat:

De ce ma atrag extrem de tare DOAR barbatii maturi? De la 35 de ani in sus, doar daca arata bine, desigur. Eu sunt fata, am 20 de ani.
Cum pot scapa de fanteziile intense cu acestia? Stiu, cu totii avem fantezii, insa la mine pot spune ca sunt un fel de 'mici obsesii'.
Si nu as vrea sa imi pierd virginitatea implinindu-mi o fantezie cu vreunul, cred ca as regreta. Am ales sa raman virgina pana ma voi indragosti, dar nu s-a intamplat cu adevarat pana acum. Simt ca cedez.
Aceste fantezii ma impiedica sa imi fac o relatie cu cineva relativ apropiat de varsta mea, pana in 32 de ani, pentru ca sunt rare exceptiile cand se produce atractia intre mine si respectivul, oricat de inteligent ar fi, si atractia, acea 'chimie' este primul pas catre altceva mai profund.
Sa fie oare vorba de complexul Electra?
Cum as putea sa ma controlez, sa ma schimb?

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si eu am trecut prin asta in adolescenta. Tatal meu a murit cand eu aveam 7 ani si asa cred ca se explica asta. Pe mine ma atrageau barbati cu 5-7 ani mai mari, dar e o diferenta mare si s-a vazut foarte rau cu primul meu prieten (care era cu 7 ani mai mare ca mine). Acum am un sot cu doar 9 luni mai mare ca mine si lucrurile merg minunat. Nu stiu cum am scapat de asta, pe la 21 de ani m-am maturizat si am inceput sa ma conduc mai mult dupa ratiune si mai putin dupa porniri.

| RAY a răspuns:

E ceva normal sa te atraga barbati maturi, nu ceva anormal in asta, isi recomand serialul friends te regasesti acolo, asa am evoluat fetele de 13, 14 cu barbati mai in varsta de 25, 26 ani,buni vanatori, daca ala murea femeia aia ce facea? isi crestea singura copilul ceea ce nu era ok, atunci fetele aleau cel mai puternic vanator, aceste trasaturi vor ramane in genele voastre si in ale noastre, noi vrem fete fertile ca sa poate naste un copil iar voi un barbat matur, aceste fantezi apar la ovulatie mai mult iar la menstra preferati barbati mai cuminti sa spun asa, acei badboy erau vanatori in trecut

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i vorba de fantezi, ci de o obsesie, generata de siguranta financiara care ti-o confera o relatie cu un barbat stabil financiar, care te poate resfata si iti poate oferi ceea ce tinerii de 20 de ani, nu au de unde.

| sopranaCadaverica explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa te jignesc, o sa incerc din rasputeri sa nu o fac, dar un astfel de raspuns la o astfel de intrebare tradeaza oligofrenie, donnaalba. Citeste inca o data intrebarea mea.
Era vorba de atractie, excitare, fantezie, CHIMIE. Nu exista nici o legatura cu ce ai spus tu. Tu ai spus ca am obsesia de a gasi un barbat care sa ma intretina.
Si desclacind raspunsu-ti, cum adica imi poate oferi ceea ce tinerii nu au?! Traiesti in perioada medievala, cand fata era promisa de la 15 ani de un batran bogatcare ii va asigura toate cele necesare daca isi indeplineste datoriile de sotie? (companie) In 2018 exista astfel de situatii dar sunt exceptionale si e frustrant sa vad o pseudo-puritana putin scrantita ca tine in ce fel se prostitueaza cu raspunsuri din intunericul mintii la intrebarea mea, adresata logic, corect gramatical.
Unii au si creier, respectiv personalitate, pot sa isi caute singuri de munca daca nu sunt niste mizerii umane, si au si parinti care le ofera sprijin.
Daca mai dai raspunsuri de felul asta, ilogice si irelevante, vei primi block.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Evident ca esti un copil care incearca sa-mi rastalmaceasca vorbele, dand alta conotatie celor spuse de mine.
Stii ce fetita, traieste si te calareste cu cine vrei, dar eu nu voi crede niciodata ca o copila de 20 de ani are fantezii cu unul de 15-20de ani mai mare.
Si nu traiesc intr-o lume medievala, ci intr-una mai moderna si mai destupata la minte, pentru ca traiesc in occident de foarte mult ani, unde nu prea sunt nici puritani si nici perfizi care sa se ascunda dupa "fantezii erotice", cand de fapt vaneaza un "batranel" care sa-i confere sex dar pe bani mai multi si eventual o situatie financiara de intretinuta.
Ca tine, sunt sute in tara, muritoare de foame, care si-ar da toata tineretea oricui, doar sa fie iubite si intretinute de asemenea barbati maturi cu dare de mana. Garantez ca te uiti doar la aia cu situatie foarte buna, nu la sarantoci, asa-i?
Cunosc soiul tau, stiu cat va duce capusorul ala golut, ca-i evident lispa de creier, dar cu tupeu de cocota, care se da mai desteapta decat este.

Sper sa primesti ce iti doresti fetita!
Dar ai grija ce-ti doresti, ca soarta iti da dupa inima!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Fa-ti unul mai mic decat tine si o sa uiti de cei de 35 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Taci mă acolo că mă încurci!

| GoldenZenith a răspuns:

Stai liniștită că nu ești singura. Imi mai musc și eu buzele când văd un bărbat adevărat de genul.
O fi ceva trecător la tine.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu cred ca poti sa tii controlezi atractia pe care o resimti pentru tipii maturi. Si nu e vorba aici de fantezie mai degraba e o preferinta/inclinatie a ta pentru barbatii de peste 30 de ani. Cel mai probabil o sa incepi o relatie cu unul care te atrage si te face sa te simti implinita din toate punctele de vedere. Nu e un tabu cu siguranta. Asigura te ca e singur insa.Sa nu te trezesti dupa un timp cand deja te ai implicat emotional prea mult ca e insurat si are si vreo 2-3 copii -chestiune pe care tie ti a ascuns o. Sunt prea multe cazuri dintr astea cand barbatii cu obligatii isi fac relatii extraconjugale cu tinere pe care le seduc si carora le fac sperante in zadar. E destul de ingrat statutul de amanta. Se distreaza, se simt bine dar nu si lasa sotia/partenera de acasa. Cred ca in general fetele se simt atrase de baietii mai mari asa ca nu e un lucru iesit din comun atractia asta a ta. Daca iti placeau cei de peste 50 de ani atunci era aiurea. Se numeste gerontofilie atractia fata de persoane in varsta. Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cred că pe mine mă aștepțiwinking Dacă mai ești și din Gl, e clar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal o sã te placa mai mult, poate sã fie ceva mai serios cu un barbat matur, cei sub 25 de ani o sa vrea doar distractii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"cei sub 25 de ani o sa vrea doar distracții" - Ca și ea cel mai probabil?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De parcã nu sunt destui si maturi care vor asta, chiar dacã au o nevastã.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect!

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca daca imi doream 'distractii' mai ramaneam virgina pana la 20 de ani, ca sa astept si eu un prost pe care sa-l iubesc si sa fie reciproc?
Rezolva-ti frustrarile in alta parte, nu la intrebarea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Hmm, și cam care sunt frustrările mele? Ia să vedem, știi? Na, stai că-ți spun... frustrarea mea e că îmi plac ăstea la 20 de ani așa și aș vrea să-mi găsesc pe una și cu puțină minte la cap. Aparent, nu prea se găsesc. Și dacă tu ai așteptat 20 de ani, ei bine, eu. am așteptat 35, iaca poveste. Eu sunt "prostul" ăla care vrea doar pe cineva să iubească și să fie reciproc. Dar, ma rog, mi-am pierdut de mult încrederea în fantezii de astea. Acum eu tot încerc, ca totdeauna, dar rezultatul îl știu deja, am 35 de ani de "experiență" să ateste la asta.

App. vorbeam doar ipotetic.

In afară de asta, zici că nu îți dorești "distracții". Deci să înțeleg că tu ești gata, bun dispusă de o familie, să pleci de acasă, să ai un loc de muncă, să mai faci și vreun copil și să intri în rutina zilnică de adult?
Se pare că tu prin "distracții" ai înțeles de fapt "destrăbălare" sau relații pasagere. Mă rog, cum spuneam. Și 20 de ani și cu minte la cap... iluzii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Aaa... mda, acum am inteles si care e frustrarea ta de fapt si de ce te-au apucat 20 de ani virgina. Raspunsul e in una din intrebarile tale. Asa ca stai linistita si nu te mai agita ca nu esti tu "aia buna" si serioasa si nu mai stiu cum si pe unde si toti sunt niste ipocriti si neseriosi si alte alea. Rezolva-ti si tu problemele inainte sa te expui aici mare mironosita.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

,,Datoria'' ta de user bagaret era sa imi raspunzi fix la intrebare, probabil ai deraiat pentru ca nu ti-am raspuns la mesaje pe TPU, de aici si frustarea - afla ca nu imi caut relatii aici, nu ma intereseaza/emotioneaza viata/nevoile personale ale nimanui de aici. Arunci cu idei din astea in stanga si-n dreapta, poate asa imi castigi atentia mie si celorlalte fetite de pana in 25, ca ai umor si fler in tastat, ironia reprezentand o constanta a intelig(h)entei tale.
Esti complet nefolositor, un mic bufon virtual care probabil reuseste mai rar sa impresioneze in realitate si crede ca o va face aici. Pierzi timpul amandurora. Daca vrei o femeie adevarata, caut-o in realitate, afisandu-ti adevaratul tau Eu, nu pe TPU si omegle.
Succes

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ei taci! Singură ai dezvoltat ideea din răspunsul ăsta? Și eu aici care credeam că ai tradus exact ce ți-am răspuns mai sus, doar cu alte cuvinte. M-ai impresionat până la lacrimi cu puterea ta de deducție. Ai o inteligență de invidiat. Succes îți urez in cazul ăsta?

| Romanul86 a răspuns:

Îți plac bărbații în vârstă! Psihanaliștii spun ca ai avut un tată absent în copilăria ta, adică nu se implica în viața ta.

| lollip0p a răspuns:

Buna, parca m.ai descris pe mine. Insa eu consider ca atat timp cat diferenta e de bun simt maxim 15 ani. E ok. Te atrag barbatii maturi pentru ca nu sunt ca "pustii". Stiu cum sa ia o femeie, cum sa se poarte si ce sa faca cu ea. Incearca sa numai gandesti asa. iti poti pierde virginitatea si cu unul de 21 de ani, de care vei fii indragostita lulea si dupa 2, 3 luni sa va despartiti din varii motive. Fa ce iti place si cum iti place. Este viata ta si ti trebuie sa te bucuri de ea. Nu ai de ce sa scapi de asta, daca asta iti place si te atrage de ce sa scapi de ea?

| AntonioCovaciu a răspuns:

E ceva psihologic, lipsa unei figuri paterne sau suferi de un complex psihologic, dar nu cred că e cazul bărbații în vârstă par mai stabili, maturi și clasici cei de vârsta ta sunt teribili