| MarioMarioAlex a întrebat:

De ce ma ustura puta cand fac pipi?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Infecție urinară, du-te la urolog

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt multe cauze care pot genera usturimi la urinat:
- daca te-ai masturbat excesiv, atunci este foarte iritata si probabil ai pielea crapata.
-daca ai o infectie urinara bacteria
- daca ai nisip la rinichi
- daca ai avut sex neprotejat si ai luat o boala cu transmitere sexuala

-

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca cel mai probabil in organismul tau exista un anumit agent patogen (adica o bacterie) care a provocat o infectie urinara in urma careia iti este inflamat tractul urinar (uretra) si se produce usturimea si durerea resimtita atunci cand facu pipi. Trebuie sa le spui parintilor pentru ca ei sa te duca la medicul de familie pentru a fi consultat si sa-ti prescrie un tratament adecvat si medicamentul indicat. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Ai racit la puta, sau ai o infectie urinara care trebuie tratata de un medic urolog.

| Andreeush a răspuns:

Probabil de la vreo infecție urinară.

| Goete a răspuns:

De la o boala sexuala?

| sorinciucan a răspuns:

Ai puroi