| Corinush2013 a întrebat:

De ce majoritatea baietilor le plac fetele cu ochi albastri? ( pe citi baieti i-am intrebat majoritatea prefera anume fetele cu ochi albastri) sunteti de acord cu aceasta?

32 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Îmi pasă de ce culoare au ochii tipei la fel de mult cum îmi pasă ce culoare are hârtia igienică cu care mă şterg.
Ce importanţă au ochii? straight face

| xCatastrophe a răspuns:

Lumea prefera ochii albastri poate pentru ca nu sunt asa comuni ca ochii caprui si sa recunoastem, albastru e o culoare frumoasa. ^^'

| Gabica a răspuns:

Ma simt flatata, am ochii albastri.Dar eu nu am observat asta.De fapt, mai mult fetelor le pasa de culoarea ochilir baietilor.Eu,spre exemplu sunt innebunita dupa ochii verzi si albastri.Baietii sunt mai indiferenti.

| unknownn a răspuns:

Pe mine realmente ma doare in **** de culoare ochilor.

| Corinush2013 explică (pentru unknownn):

Eu tot consider ca daca iti place de cineva culoarea ochilor nu este atit de importanta, dar nu inteleg de ce totusi multi adora ochii albastri.

| Maria_Diana_1988 a răspuns (pentru unknownn):

Daca placi o fata, o placi cum ii ea nu doar pentru culoarea ochilor big grin

| unknownn a răspuns (pentru Maria_Diana_1988):

Si eu ce moloz am zis?

| Corinush2013 explică (pentru Maria_Diana_1988):

Da da eu tot asa cred, dar sunt foarte multi care cauta anume cu ochi albastri, plus la toate eu consider ca sunt o multime de fete cu ochi albastri dar ochii mai depind si de forma etc.pot fi albastri, dar pot sa nu fie frumosi..asta-i parerea mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Corinush2013):

Sau verzi

| Corinush2013 explică (pentru anonim_4396):

Pai diin pacate ochii verzi nu prea sunt asa indragiti.(

| FaVideochatNonAdultDeAcasa a răspuns:

In mintile noastre exista niste "stereotipuri-clisee-prejudecati"... Daca intrebi pe multi ce fruct prefera, iti spun "mar rosu"....La fel si cu femeile "blonde, ochi albastri, sani mari, fund apetisant" tongue

Dar cand "baietii" devin barbati, deja se uita la mai multe chestii si mai importante decat culoarea ochilor...Iar ochii, de orice culare ar fi, sunt frumosi oricum!winking

Răspuns utilizator avertizat
| CrazyStrike a răspuns:

Am auzit ca fetele cu ochi albastri in special blondele sunt proaste

| Multishark20 a răspuns (pentru CrazyStrike):

Sa sti foarte bine ca daca o fata are ochi albastri si e blonda nu inseamna ca e proasta...ex la mine in viata a aparut o fata cu par blond, ochi albastri si este foarte inteligenta.
astea is numa niste stereotipuri de-ale tale.

| RAY a răspuns:

Nu, eu nu pun mare pret pe culoarea ochiilor

| Latinmoon a răspuns:

Depinde de personalitatea fiecaruia dar nu uita ca ochii caprui fura inima oricui!winking

| Zenit313 a răspuns:

Ochii albastrii ies in evidenta mereu, este o culoare frumoasa, placuta, relaxanta si hipnotizanta!

| NuMaContrazice a răspuns:

Nu ma intereseaza culoare ochiilor la o fata, dar imi plac fetele cu ochii albastrii.

| SerafimHD a răspuns:

Este un drog! nici eu nu stiu!laughing

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Nu cunosc baieti carora sa le placa ochii albastrii! Nici mie nu-mi plac.

| Terminatorul2 a răspuns:

Putin imi pasa de culoarea ochilor si ca sal citez pe unknownn ma doare in **** de culoare ochilor, pe mine ma intereseaza sa fie draguta sa fie buna la suflet si mai ales sentimentele pe care le are fata de mine

| SageKid a răspuns:

Pentru ca au culoarea cerului

| NicolasGabriel a răspuns:

Multi baieti prefera fetele blonde cu ochi albastri pentru ca le sta bine, dar nu toti. depinde si de gusturile baiatului..de exemplu mie nu-mi pasa de culoarea ochilor happy imi place si atat

| floricica1995 a răspuns:

Nu, fetele cu ochii negri sunt mult mai pasionale si mai sexi, exprima mai mult...

| MikyGolanu a răspuns:

Mie imi plac fetele cu ochii vezi nicidecum albastrii dar nah who knows
?

| ReDJoKeR a răspuns:

Corinush chestia aceasta este o prostie enorma facuta de toata lumea cum si fetelor le plac baieti muschiulosi sa fie extra draguti si toate tampenile astea...Eu unu zic ca interiorul conteaza adica caracterul..Mda fie acum fiecare are un anumit gust la persoana cu care vrea sa aiba o anumita relatie..Eu iti dau un micut sfat.Sa nu mai crezi in toate rahaturile aste.Fiecare aratam cum ne-am nascut.

| ramneanturaul1999 a răspuns:

Mie mi se par mai frumosi ochi albastri la o fata(dar chiar imi place de o fata cu ochii albastri), dar nu conteaza culoare ochilor, daca o placi o placi.

| Maria_Diana_1988 a răspuns:

Asta-i o intrebare foarte buna laughing

| Filip_Giovanni-Adrian_1992 a răspuns:

Eu sunt brunet cu ochi albastri dar nu ochi ma atrage in mod special si personalitatea e mai importanta pentru mine.
Sincer imi plac brunetele cu ochi caprui sau negribig grin