| monicaaa17 a întrebat:

De ce mimează femeile orgasmul?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si tu esti femeie intreaba te de ce mimezi orgasmul?

| mihai69 a răspuns:

Degeaba.
===
Lăsând la o parte gluma, motive pot fi multe:
- ca să scape mai repede de „chinul" unei partide de sex insipide;
- ca să nu se simtă masculul jignit în amorul propriu;
- pentru că așa au văzut prin filme, iar orgasmul real încă nu l-au cunoscut;
- etc.

| peperonies a răspuns:

Pentru ca isi imagineaza ca barbatilor le pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa dea impresia bărbaților ca sunt buni la pat.

| Negoiu a răspuns:

Aici trebuie să răspundă o femeie. Părerea mea e că poate s-a "plictisit", vrea să scape mai repede sau să dea încredere partenerului.
Și bărbații mimează asta, eu suferind de ejaculare întarziată am mimat asta de multe ori (la sex "cu retragere") fără să se prindă vreo parteneră!

| minrest a răspuns (pentru Negoiu):

Poti sa mimezi si fara retragere, nu te verifica nimeni; doar mimezi orgasmul, nu ejacularea, femeile nu prea se gandesc ca un barbat mimeaza. Motivul, cum spui, atat pentru femei cat si pentru barbati, este de obicei nevoia de a marca sfarsitul actului sexual. Sexul i-a cazut bine, chiar fara orgasm, e timpul sa ne culcam.

| Mmcosmin a răspuns:

Pentru ca, probabil, vor sa scurteze suferinta incompatibilitatii in pat si sa lase si un zambet victorios pe buzele ( neuzate...) ale partenerului.