| randy93333 a întrebat:

De ce multe fete poarta vara tricou fara sutien sau ies in fusta fara chiloti?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza ca sant incinse si doresc hidrogen pentru racire. Alea fara chiloti (sant cateva) si fara sutien (o parte din ele) fac parte din categoria neserioasa, le arati o masina misto si le spui ca vrei sa iesiti la un film ai noaptea asigurata in pat cu ele. In schimb cu o tipa serioasa nu o vezi fara chiloti sau fara sutien si nu se lasa impresionata de bani sau masini

| Denisa6348 a răspuns (pentru mgtow):

O femeie nu e "neserioasă" când alege să nu poarte sutien, ci e o alegere personală care depinde de persoană. Dacă unui tip îi se văd sfârcurile sub un tricou/cămaşă nu-i bai, dar daca inversam sexul dintr-o dată devine o mare scofală. Societatea din ziua de azi ne-a băgat în creieraşi că dacă la o femeie i se vede forma la sfârcuri prin bluză, gata bre! Automat şi-o caută, e o târfă, uşuratică etc, etc. Complet greşit! Sutienele pot fii extrem de iritante pentru unele femei şi de multe ori sunt incomfortabile să le porți pe o durată lungă de timp-- Legat de chiloți, e alegerea lor şi problema lor atâta timp cât nu te flash-uiesc dintr-o data cu partea genitala ceea ce e inappropriate în public, şi overall nu e problema voastră ce alege să poarte sau să nu poarte o tipă sau un tip sub haine. Mai educă-te puțin legat de acest subiect. Have a nice day!

| mgtow a răspuns (pentru Denisa6348):

Gresit, tu promovezi curvia aici asa ca nu ramane valabila varianta ta. Alea cand au chef pe loc isi ridica fusta si se freaca de unu oriunde. Nicaieri nu vei vedea una intreaga la cap sa vina fara chiloti si sutien, altfel hai sa mearga toate la servici asa, la zile de nastere in biserica etc. Sa stea acasa dezbracata toata ziua nu e nici o problema, afara e alta treaba, e vorba de respect in primul rand. Doar la untold le vezi goale sau discoteci, mamaia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisa6348):

Nici unui polițist sau doctor nu ii este confortabila uniformă dar se îmbracă cu ea din necesitate și pentru a fi respectat de ceilalti. Nu poți blama pe alții pentru că te judeca, daca te îmbraci ca o târfă ei bine vei fi percepută ca una, nu prea contează dacă ești sau nu.

| Ofiintă a răspuns:

Era o vorbă din copilăria mea și care sună în felul următor:
Pentru ca să se mire toți măgarii.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Probabil pentru ca nu le pasa cum arata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce vara nu poarta dresuri fetele?

| AdorDresurile a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pentru ca e cald, uneori mai port, dar foarte subtiri

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AdorDresurile):

Păi da alea subtiri de 10 sau 15 Den

| ania a răspuns:

De fraiere. Dacă văd o sclipire în ochii bărbaților li se pare că ei sunt pe cale să se îndrăgostească de ele, ele tânjesc după iubire. Dacă unii iau îmbrăcămintea lor ca pe un avans și le ating, să vezi ce se scandalizează. Oricum, o fată nu poate percepe exact ce simte un bărbat când se uită la ele pentru că fetele nu prin simpla privire li se declanșează hormonii.

| romeo78 a răspuns:

În primul rând, datorită internetului, unde există "influencer" care promovează astfel de situații. Chiar în occident s-a mers mai departe, cu fete care mergeau pe străzile orașului în bustul gol, fără nici o bluză pe ele.
Dar, se poate spune că sunt și fete care o fac intenționat pentru șantaj.
Dar, problema este că multe dintre ele, nu arată bine așa, s-ar putea spune că încearcă să iasă în evidență!

| Violleta2022 a răspuns:

Sutienul se poarta in general, pentru a sustine un san mare sau foarte mare. Cele care au sanul mic, pot purta bluza fara sutien, fiind foarte normal si sanatos.
In ce priveste chilotul, este la moda chilotul tip tanga/ gstring, care-i un chilot miuscul (cu ata in poponet), lasand bucile neacoperite. Asta este ce vezi tu, doua buci nu pasarica, fiindca fata poarta de fapt un mini-chilot, tanga.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cum de ce? Nu-ti este clar? Nimic mai simplu : sa o racoreasca si/sau sa si-o aeriseasca. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Din cauza caldurii.

| Sofer a răspuns:

A venit căldura și trebuie aerisire frate.

| Marius22222222222 a răspuns:

Fara chiloti nu stiu unde ai vazut. Cat despre sutien nu e ceva iesit din comun

| anamaria82726 a răspuns:

Nu am mai auzit de fete care sa iasa fara chiloti sincer. Sutien nu purtam de multe ori fiindca efectiv tine foarte tare de cald si dupa transpiram mult. Sunt si incomode. Si ne simtim mai libere fara. Plus ca vada purtam mult topuri si care chiar nu au bretele si se vad si urat sutienele.

| mdc98 a răspuns:

De ce nu?

| Morvi99 a răspuns:

De ce nu poarta baietii uneori chiloti? Fiecare face ce vrea pe scurt indiferent de gen.