| MyNameisEduard a întrebat:

De ce mulți(nu toți)se gândesc doar la sex când e vorba de a avea o relație? Mie mi se pare mai drăguță grija,iubirea
si atenția pentru celălalt,ținutul de mână,îmbrățișările și lucruri de genul, gândesc eu greșit?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Nu nu gândești deloc greșit.Cu gândirea pe care o ai sa știi că ai un suflet deosebit!
Ideea e că un timpul tinereții mare parte din tineri sunt interesați numai de sex pentru că între vârstele 17-35 corpul uman simte nevoia de sex din cauza impulsuri sexuale care sunt la nivelul organismului.
După o anumită vârstă mai toată lumea se satura de sex și caută un partener pe termen lung.
Oricum și pornografia excesiva de pe internet a dus la lipsa dorinței de a avea o relație cu sentimente.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal sa te gandesti si la sex cand iti faci o relatie.
Poate asa o vezi tu dar partenera nu.
Va fi cam greu pentru tine sa-ti intemeiezi o relatie adevarata.
Ai o gandire cam ciudata.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca sunt oameni simpli si limitati intelectual, avand in cap doar sex si atat. pentru ei, instinctul animalic este mai important decat o relatie serioasa sau de iubire, unde ar trebui sa sacrifice ceva timp, pana sa ajunga la sex cu persoana respectiva si nu-s interesati decat sa-ti vada madularul satisfacut.

| Emilian65 a răspuns:

Adevarata relatie intre doi tineri, nu inseamna neaparat sex. Relatia drntre doi tineri trebuie sa se bazeze pe ce ai enuntat tu mai sus.

| Crackman a răspuns:

Pentru ca esti copil si o sa descoperii pe viitor ca este 50-50

| MyNameisEduard explică (pentru Crackman):

Am 17 ani, fac 18 în decembrie deci da, sunt un copil

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Esti material bun de best friend tu.

| 1997onur a răspuns:

Bravo. Cu adevărat din toată inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândești bine dar vezi, nu-s toți ca tine. Pentru alții contează mai mult plăcerea carnală și cum să ajungă mai repede la "the hot spot".

| Celestina003 a răspuns:

Dacă o faci prima dat sex, îți vine să o faci incontinuu... după. Eu cred că ăsta este motivul.

| Delocimportant a răspuns:

Nu apreciază nicio femeie grija, atentia si iubirea. Ele vor barbati cu bani, puternici, cu statut etc. Iti pierzi timpul daca (inca) mai crezi in iubire.

| StefanAdam a răspuns:

Pentru ca futaiul e mai bun, dragostea vine si dispare, macar sa nu ramai nefu...

| DenisJinga a răspuns:

Gandesti chiar foarte bine. Esti o persoana foarte draguta si mi-as dori ca mai multi oameni sa fie ca tine!