| rockvandam a întrebat:

De ce nu mai vrea iubita mea sa facem sex.Suntem de 2 ani impreuna si in ultima vreme nu mai vrea sa facem sex. Spune ca nu mai vrea, nu mai simte nevoia sa faca sex chiar daca eu o vreau si imi doresc ea nu mai vrea.Am incercat sa vorbesc cu ea despre asta dar tot acelasi raspuns"nu mai vreau" "nu simt nevoia".Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi despre ce as putea face ca sa ne refacem relatia amoroasa cum era la inceput cand accepta.

11 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Ai cateva posibilitati:
- vrea sa o ceri de nevasta sau sa va mutati impreuna sau orice altceva ce implica mai multa "daruire" din partea ta
- se culca deja cu altul care i-o trage mai bine sau mai altfel sau cumva cum tu nu o faci (caz in care scapi de grija si de fata si iti vezi linistit de viata fara probleme).
- ai uitat o aniversare, o zi de nastere a cuiva, nu ai dus gunoiul, ai intarziat la o intalnire sau orice altceva ce ai fi putut sa faci gresit si acum ea te pedepseste pana iti dai tu seama ce ai gresit (da, femeile sunt nebune si fac si asta)
- s-a plictisit de acelasi fel de sex, schimba pozitiile, schimba locurile, ia-ti o sfoara si leaga fata, plimb-o cu masina printr-o padure noaptea si propune-i sa o faceti pe capota etc. Diversifica, o sa ii placa daca faci eforturi sa o surprinzi.
- s-a saturat sa ii tot ceri sex, incearca sa nu mai aduci vorba de sex o vreme, o sa aduca ea vorba si o sa propuna, iar cand propune spune-i ca nici tu nu mai ai chef sau nu simti nevoia. O sa o loveasca destul de mult in orgoliu si cel mai probabil ziua urmatoare o sa te "iubeasca" maxim.

Si cam atat. Sper ca ti-am fost de ajutor, bafta la sexat mult si fain!

| RAY a răspuns:

Sa dus atractia si iubirea

| Nemessys a răspuns:

Ce fel de iubita iti este asta daca tu vrei mereu s-o ****? straight face

Ma mir ca ai tupeul sa o numesti iubita. straight face
Relatia voastra ar trebui sa supravietuiasca si fara sex. Daca te refuza de cateva zile, gata. faci urat? straight face

Si odata ce o fata zice,, nu" ATUNCI,, NU" RAMANE!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

"Relatia voastra ar trebui sa supravietuiasca si fara sex." Daca taceai, filozof ramneai.

| Staind a răspuns (pentru Nemessys):

Alo, Tereza, a dat morala-n tine?
De fapt, nici aia nu da in tine.
Skz. Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rutina zilnica, lucrurile se petrec cam la fel de fiecare data...O satisfaci, ca daca n-ai satisface-o ar vrea non-stop.Deci bucura-te.Las-o o perioada in pace, adica nu mai insista si nu mai arata ca o doresti.Noi femeile suntem stresate uneori de ideea ca vine noaptea,ma pun in pat cu el si iar vrea...iar eu trebuie sa ii dau ca sa nu se supere,si stau la dispozitia lui ca sa-i fac pe plac, sa fie bine pentru relatie, sa nu ne certam, sa nu ne despartim etc. etc. Acest lucru ne oboseste, ne streseaza, ne face sa ne gandim ca doar la asta suntem bune de tinut.Ai putea sa ii propui doar de 2 ori pe saptamana, atat.Nu iti va mai spune ca nu simte nevoia, daca te iubeste va accepta, macar asa se va simti un pic mai libera si fara stresul ca trebuie sa te satisfaca de cate ori ai tu chef.E bine ca are incredere in tine si iti spune sincer in fata ceea ce o doare, asta inseamna ca te iubeste si ca te roaga sa o intelegi si pe ea.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori se satura de la altul ori nu e atrasa de tine. Simplu.

| Otto19 a răspuns:

Vezi poate are pe altul.

| TheWhiteDemons a răspuns:

Tu numai pentu sex o vreihappy. Poate are vreo problema, sau nu mai simte afectiune si placere pentru sex.In orice caz nu cred ca iti ofera numai sex, acum ce te gandesti sa faci, sa o incurajezi sa continue sau sa o lasi?

| PoRcX a răspuns:

Ai plictisit-o am trecut si eu prin asa ceva cu iubita mea si...nu nu-i ceream asta in fiecare zi, dar chestia este ca e plictisita de tine vrea ceva nou, deja a devenit o rutina pentru ea si ar cam trebui sa vii cu idei ca altfel o sa o aibe altul ca sincer si sexu conteaza mult in relatie mai mult sau mai putin, dar conteaza siii cum spuneam poarta-te frumos cu ea si las-o putin in pace cu sexu' si revino dupa o perioada lunga de masturbare daca face la fel inseamna ca i-o trage altul
o_o

| cmpqqqq a răspuns:

E ceva ce la un moment dat se intampla tuturor baietilor. Clar nu mai simte nevoia de sex pentru ca nu mai are atractie fata de tine. O solutie clara nu cred ca exista, depinde de la persoana la persoana. Mie unul mi s-a intamplat o singura data chestia asta si a sfarsit prin a deveni din nou burlac.