| Atti12 a întrebat:

De ce nu pot sa creez o legatura stransa cu cineva? Constientizez ca totul este din vina mea, ca eu nu dau mesaje inapoi si ca nu ma implic suficient, dar cu toate astea, as vrea. Ce pot sa fac? Nu pot sa-mi fac nici iubita din cauza aceasta. Pur si simplu imi este frica sa dau mesaje inapoi, sau sa fiu prea insistent sau sa zic o vorba nasoala fara sa o gandesc. Am obiceiul de a da o n bara mai mereu si mereu ma gandesc ca o sa o dau in bara.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic atata vreme cat nu simti nimic pentru persoana respectiva.
Mergi mai departe pana gasesti pe cineva de care te indragostesti cu adevarat, si atunci totul vine din interiorul tau, spontan si fleunt.

| Goete a răspuns:

Daca constientizezi, stii raspunsul. De ce mai intrebi?

| Crackman a răspuns:

Faci pana reușești

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți proiectezi eșecul de aceea, schimba refluxul mental și proiectează-ți succesul, ca învingi, ca ești un winner!
Ceea ce gândești exact acel lucru atragi.
Gândește ca ești un om de succes nu un looser.
Ai o frica nejustificata, anxietate! De aia te temi de eșec, de judecata, de reacții, îți pasa prea mult de părerea lumii, te simți inferior deși poate nu e cazul.
Nu ai încredere în tine, trebuie sa te dezvolți personal.

| SynapseNinja a răspuns:

Probabil că e din anxietății. Cred că te temi, mai mult decât trebuie, de eșec sau de a fi judecat de persoanele din jur. Și eu mă tem uneori, destul de mult, de a fi judecat de persoane pe care abia le cunosc, datorită problemei de vorbire pe care o avem în comun. Dar trebuie să trecem cu vederea și să ne alegem oamenii care ne sunt pe plac. Nu ar trebui să te simți inferior față de cineva, chiar nu e cazul tău, îți zic eu personal. Ești mult superior față de multe persoane. Nu trebuie să te gândești că dacă o dai în bară cu cineva... cine te acceptă, te acceptă așa cum ești. Ni se poate întâmpla oricui să spunem o vorbă fără să o gândim. Poate că ar trebui să îi ceri ajutorul părinților tăi sau altcuiva în care ai tu încredere mare.