| IonelaNeagu a întrebat:

De ce nu pot sa ma indragostesc? Eu simt doar atractie fizica, m-am indragostit doar o data.

Răspuns Apreciat de Editori
| amenintareamaimutei a răspuns:

Poate ca nu socializezi atât cât ar trebui sau poate ca persoanele cu care stai tu nu sunt pe placul tau. Dar cel mai probabil este lipsa socializării deoarece daca ai socializat mult cu persoana care te atrage si fizic, ti-ai putea creea o parere despre acea persoana. Degeaba, daca nu cunosti o persoana si la suflet. Ori cat de frumos ar fi un om, comportamentul il poate strica. Încearcă să te bagi mai mult in seama într-un mod placut si sa nu vorbesti ceea ce nu trebuie pentru că asa îi atragi si tu si poate se leagă ceva. Sper ca te-am ajutat.

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Posibil ca tu să cauți un anumit gen de băiat.Şi în timpul ăsta, restul te plictisesc.

| Andreeush a răspuns:

Pentru că nu ai găsit persoana potrivită, care să îți fure somnul happy

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Pentru ca dragostea incepe cu atractia fizica. Apoi, dupa ce-i vei descoperi caracterul, vei incepe sa-l iubesti.

| GirlOnline81 a răspuns:

" De ce nu pot sa ma îndrăgostesc."

Fiindcă la sentimentul ala de îndrăgostire nu se poate da drumul ca la robinet.

| denisQ00 a răspuns:

In teorie atractia fizica e dragostea, ea e primul pas.