| Credinoameni a întrebat:

De ce o fata care nu ma place si se uita urat la mine, este geloasa cand ma dau la alte fete?

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Pentru ca de fapt te place si este frustrata ca tu nu o placi pe ea, ci placi pe altele. E prea fricoasa sa se puna in situatia in care tu sa o refuzi si de asta e atat de duplicitara cu tine. Te place dar nu intr-atat incat sa riste sa aflii tu asta, si anume ca te place, si se baga in seama suficient cat sa-ti strice combinatiiile cu altele, pentru ca ar vrea tu s-o doresti pe ea, s-o ai pe ea in centrul atentiei tale, nu pe altele, dar in acelasi timp sa nu aflii ca de fapt si ea te doreste pe tine. Si-ar dori sa stai ca un catelus dupa fundul ei, sa fi topit dupa ea, iar ea sa fie in postura in care sa-ti dea cu flit, sa te faca sa te simti respins dar sa se bucure de atentia si interesul care le ai pentru dansa. Efectiv vrea oportunitatea sa-ti dea tie cu flit dintr-un motiv sau altul, iar tu nu-i oferi aceasta oportunitate(foarte bine faci) Muierile astea... Nu incerca sa le intelegi. Da-te linistit la altele. In felul asta o fortezi suficient de tare sa-ti spuna ce simte cu adevarat. Mai stii, poate e o psihopata care nu te place si are un singur scop in viata, si anume sa-ti strice socotelile cu orice ocazie. Dar tare banui ca e topita dupa tine, dar se chinuie maxim sa pretinda ca nu e asa, se chinuie sa ascunda faptul ca vrea ceva cu tine sau de la tine, dar in acelasi timp vrea ca tu sa aflii, sau sa ghicesti, sau s-o intrebi, sa te pui tu intr-o situatie jenanta unde ea ar putea sa te refuze, respinga sau sa rada de tine fara sa sufere ea incomoditatea de a se face de cacao fiind sincera cu tine.

De fapt nu te place, dar ai tu ceva care ea vrea si e prea mandra sa ceara, sa intrebe si pur si simplu sa fie sincera si directa cu tine. E o muiere nebuna. Evit-o si da-te la altele. Fa-o sa se simta complet nedorita si atunci cand va fi suficient de frustrata si strivita psihic de neatentia ta, va fi fortata sa comunice direct cu tine ce doreste.

| Credinoameni explică (pentru OrdanKarris):

Ai spus-o perfect!
De cate ori ma dadeam la ea, incerca sa ma umileasca si sa ma respinga. asa ca am lasat-o dracului, dar chestia e ca nu ma lasa ea pe mine...Incearca sa rada de mine, ma priveste cu ura si a influentat o fata de care imi placea sa nu mai vorbeasca cu mine.Acum fata de care imi placea ma evita, sa n-o supere pe asta.Chiar i-a facut pe prietenii ei, baieti, sa nu ma placa.Nu inteleg de ce e asa proasta, nu i-am facut niciun rau! Se comporta asa si cand avea iubit, deci chiar nu o inteleg!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Credinoameni):

Ai de a face cu o femeie care vrea sa fie dominata. Si vrea sa fie dominata de tine. Te tot antagonizeaza, te inteapa si iti apasa butoanele ca sa-ti testeze limitele. Vrea sa vada cu ce poate scapa cu basma curata daca te tot provoaca si iti strica socotelile. Tipa asta vrea plesnita peste fata, amenintata apoi pusa capra si impinsa bine. Te testeaza, vrea sa vada ce-i permiti sa-ti faca, care este limita ta pana te decizi sa o confrunti la modul dur dur, cat de frumoasa o vezi incat sa-i treci cu vederea repetat mizeriile care ti le face (cu cat o placi mai mult, cu atat nu vei face nimic cand iti face viata amara si ii dai si mai mult nas sa fie si mai nesimtita data urmatoare). Pariu ca o fata ca asta s-ar umezi intre picioare daca cineva va face sa simta frica. Muierile, mai ales alea cu toane se umezesc intre picioare cand simt frica, cand cineva le amenita verbal sau chiar fizic si apoi sunt gata sa si-o traga cu tine.

Pare a fi o tipa fara prea multa ratiune, e plina de estrogen, face totul in functie de starile ei emotionale. Te umilea cand te dadeai la dansa pentru ca o faceai prieteneste. Fata asta vre a sa fie tratata dur dur, atat verbal cat si fizic, si daca se poate cu limbaj d-ala porcos. Vede ca ai priza la alte fete si te testeaza constant, iti testeaza rabdarea, iti testeaza cat de mult te respecti pe tine insuti incat sa o pui la punct. Cu cat o lasi sa scape nepedepsita pentru nesimtirea ei, cu atat o incurajezi sa te trateze din ce in ce mai naspa de fiecare data si sa-ti faca si mai multa mizerie decat ultima data. Te testeaza sa vada cat de barbat esti si pana cand ai sa-i tolerezi nesimtirea incat sa-ti pierzi dfirea si s-o pocnesti o data. Cu cat te abtii mai mult cu atat te va trata ca un pres de usa. Ti-am spus, nu incerca o secunda sa intelegi muierile. Nu ai ce sa intelegi. O mananca foarte rau *izda si vrea sa fie penetrata grav si dur, dur dur de tot.

| Credinoameni explică (pentru OrdanKarris):

M-am luat o data de ea, am ironizat-o cand s-a luat de mine, dar baietii care o placeau s-au suparat pe mine.Erau nervosi si ma barfeau pe la colturi ca m-am luat de ea...Asa ca n-am mai vrut sa ma cert cu ea.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

1. te place si nu recunoaste
2. e orgoliu, era obisnuita s-o vanezi pe ea si o roade orgoliu cand vede ca acu te dai la altele

| Andreeush a răspuns:

Poate doar se preface că nu te place.
Dacă te-ar urâ nu ar avea motive să fie geloasă.

| Credinoameni explică (pentru Andreeush):

M-am dat la ea si m-a refuzat.In plus, se comporta la fel cand avea iubit!

| Andreeush a răspuns (pentru Credinoameni):

Poate e bipolară laughing

| Hammurabi a răspuns:

Pentru că te urăşte şi nu vrea să ai noroc în viață şi i-ar place să te vadă suferind.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ii e ciuda ca le dai atentie altora si nu te strofoci s-o cuceresti pe ea.