| Perversul69 a întrebat:

De ce oamenii inseala? Ce motive pot avea?

13 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cei tineri pentru ca vor sa experimenteze in general cat mai mult si sa se simta bine sau duc lipsa.
Cei mai in varsta, 35 plus in general, pentru a isi arata lor ca inca mai sunt capabili sa atraga pe altcineva decat sotul/sotia. De asta barbatii isi aleg femei mai tinere, pentru a le creste stima de sine, si tot de aceea femeile aleg dupa o anumita varsta sa se aranjeze intr-un mod exagerat si nepotrivit varstei lor, pentru a atrage priviri si atentie. Au nevoie de confirmarea ca inca mai sunt placuti in ciuda varstei si ca inca pot atrage pe cineva, ii ajuta la stima de sine. Evident ca nu toti fac asta, dar in general e o caracteristica in ceea ce priveste criza varstei. Asta pentru cei ce nu au motive sa insele.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sotie/iubita/logodnica frigida, neatractiva care nu stie sa fie sexy

| RAY a răspuns:

Pentru ca omul e o fiinta poligama sexual, ce ne mintim atatea ca omul e monogam

| Violleta2022 a răspuns:

Un motiv important este ca NU sunt satisfacuti sexual de partnerul/partnera actuala.
Un alt motiv:
- lipsa sentimentelor
- rutina care apare in orice relatie
- neintelegerile dintre partneri
- schimbarea fizica sau emotionala a partenerului... samd

| corbulalbrosu a răspuns:

O parte dintre multiplele motive si cauze care sunt foarte diverse dar/iar uneori de-a dreptul stupide si inexplicabile care stau la baza infidelitatii atat a unuia sau a ambilor parteneri de a insela le vei gasi in urmatoarele materiale : https://www.ilovesex.ro/tag/motivarea-infidelitatii/ si http://www.descopera.ro/......fidelitate

| Hammurabi a răspuns:

Un banc care poate însemna un răspuns :
Într-o bancă intră un tip cu cagulă pe cap și pistol în mâna.
- Toată lumea la podea. Jos!
Toată lumea se conformează, tipul se indreaptă spre casieră și îi pune pistolul la tâmplă.
- Vă rog, nu mă omorâți, vă dau tot ce vreți, toți banii... uitați cheile de la seif... (se tânguie ea galbenă de frică și tremurând)
- Taci din gură și s*ge-o.
- Dar... (spune casiera blocată )
- Taci și fă ce-ți spun!
Casiera îi desface șlițul și execută ordinul cu foarte mare devotament și cu speranța că va scăpa.
După ce termină, tipul își smulge cagula de pe cap și îi zice :
- E, vezi nevastă că se poate?

| oprescudorin11 a răspuns:

Simplu! S-au nascut din Gunoi! Ce vrei sa faca?
Ce pretentii ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le ajung/ nu sunt multumiti de ceea ce au acasa. E destul de simplu daca te gandesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plictiseala,nemultumire

| Blondina12 a răspuns:

Sunt nemultumiti de ce au acasa si nu au curajul sa recunoasca sau sa incerce sa indrepte lucrurile, doar gunoaiele fac asta daca te nemultumeste ceva la partener ii spui in fata sau in cel mai rau caz te desparti de el, dar nu il inseli.

| TaniaIuliaok a răspuns:

Bunăăă!
Oamenii se înşeală pentru că în mintea lor, cred că persoanele care îi iubesc nu îi bagă în seamă, sau de asemenea ei cred că nu au un aspect fizic frumos. Alte chestii; plăcere, plictiseală, nemulţumire etcccc. Alţii sunt denumiţi ca ''schimbători de şosete'' care vine de la ''schimbi o fată la alta/schimbi un bărbat la altul''. Plăcerile sexuale sunt şi ele nişte motive, vârsta este un motiv şi aspectul. Nesimţirea acelor oameni duc la sinucidere, depresie şi cazuri de psihologie pentru cei care îi iubeau

| TaniaIuliaok a răspuns:

Bunăăă!
Oamenii se înşeală pentru că în mintea lor, cred că persoanele care îi iubesc nu îi bagă în seamă, sau de asemenea ei cred că nu au un aspect fizic frumos. Alte chestii; plăcere, plictiseală, nemulţumire etcccc. Alţii sunt denumiţi ca ''schimbători de şosete'' care vine de la ''schimbi o fată la alta/schimbi un bărbat la altul''. Plăcerile sexuale sunt şi ele nişte motive, vârsta este un motiv şi aspectul. Nesimţirea acelor oameni duc la sinucidere, depresie şi cazuri de psihologie pentru cei care îi iubeau. Cei mai în vârstă în special bărbatii vor să atragă o impresie mai bună prin faptul că îşi găsesc o femeie chiar puştoaică cu o vârstă tragic de fragedă.