| Ирина19 a întrebat:

De ce oare cind cuceresc un baiat tot timpul pierd interesul fata de el? Ma refer la faptul ca imi place un baiat, si cind face orice ca sa fie cu mine pur si simplu pierd interesul, nu mai vreau sa fiu cu el, nu eram asa, dar in ultimul timp asta mi se intimpla, si nu inteleg carei cauza

Multumesc!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru că scopul tău este să te simţi tu bine şi eşti superficială şi lipsită de sentimente.
În momentul de faţă (poate în mod involuntar dar asta nu schimbă starea de fapt) tu priveşti băieţii ca pe nişte "chestii" cu care tu să te joci.
Ai mare grijă că asta se va întoarce curând împotriva ta.
Ai să vii după aia să te plângi că nu-ştiu-care ţi-a picat cu tronc dar el te-a folosit şi nu te-a văzut mai mult decât o bucată de carne sau un trofeu.
Abia atunci să-ţi aminteşti cum procedezi tu!

| gigiro a răspuns:

Am sa sintetizez ceea ce au spus ceilalti colegi de pe tpu.Banuiesc ca esti o fata frumoasa, care cauta in permanenta sa-si verifice "calitatile" E ca un joc de vanatoare.Iti place sa fii vanata, dar inca nu ai gasit vanatorul potrivit. Este absolut normal, ca baietii sa cada usor in plasa ta, pentru ca ei sunt innebuniti din cauza hormonilor, ajunge doar un simplu semn sa faci si-ti cad foarte usor la picioare.Cand ai sa gasesti baiatul potrivit, nu vei mai fi interesata de jocul tau, vei fi putin panicata, vei avea angoase, te vei potoli.Iti vei pune intrebarea, daca nu cumva si el este ca tine, doar un vanator de trofee.In jocul dragostei, nu te intereseaza numarul trofeelor ci calitatea lor.Trebuie sa remarc ca e mai bine asa cum procedezi tu, decat sa cazi foarte usor prada primului venit.

| Ирина19 explică:

Ma refer la faptul ca imi place un baiat, si cind face orice ca sa fie cu mine pur si simplu pierd interesul, nu mai vreau sa fiu cu el, nu eram asa, dar in ultimul timp asta mi se intimpla, si nu inteleg carei cauza

| alissya a răspuns:

Probabil pentru ca se lasa prea usor cucerit :d
Daca ar fi mai greu crede-ma ca nu ti-ai mai pierde interesul asa repede, daca o sa te lovesti de asta vreodata, gandeste-te la ce ti-am spus si ai sa vezi!
si daca iti pierzi interesul fata de cel pe care tocmai l-ai cucerit inseamna ca pur si simplu nu e El alesul!
Asteapta si ai sa vezi ca cineva o sa iti fure inima si tie si atunci ai sa ai interes pentru el tot timpulwinking

| Leon a răspuns:

Poate ca el nu are farmec personal, sau poate ca nu il cuceresti.

| maya_1225 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, poate esti dupa o relatie de lunga durata sau o despartire mai urata si nimic nu iti mai convine, iti place de cineva pana reusesti sa stai cu el, cauti indiferenta dar nu prea gasesti la baieti.

| Lexy ♥ a răspuns:

De ce? Pentru ca tu esti femeie si de obicei femeile se lasa cucerite de barbati nu inverswinking
Asa ca lasa-te cucerita si ai sa te convingi ca e altcevawinking

| silver1864 a răspuns:

Uite parerea mea din experienta personala! la o zi de nastere eram eu si cu inca un prieten si era o fata pe care ambii o simpatizam, eu ma komportam mai mult ca un prieten si dadeam doar niste aluzii foarte fine la faptul ca o simpatizam, iar prietenul meu de la inceput si-a deschis cartile si uite ca aceasta fata tot timpul la acea zi de nastere statea doar pe linga mine chiar daca eu manifestam o oarecare indiferenta... deci pot sa-ti spun ca asa sunte-ti voi majoritatea fetelor, acel baiat care isi deskide kartile mult prea repede e plictisitor d/ce cum s-a mai spus aici e asemanator cu un joc si cind oponentul e deja ca si kistigat joaca isi pierde sensul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca nu stii ce. ti dorestiwinkingnu esti maturizata