| princess009 a întrebat:

De ce obosesc barbatii in timpul sexului? E prea mare placerea sau?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul sexului se consuma energie. Cantitatea de energie consumata depinde de durata sexului, de viteza de executie, de numarul de miscari executate, dar mai ales de pozitia adoptata de barbat. sunt pozitii sexuale in care in timpul unui sex cu durata medie se consuma energia echivalenta cu o alergare usoara de circa 8 km. Dar exista si pozitii cum ar fi cu barbatul dedesubt in care femeia este cea care consuma energie si te asigur ca in cazul ei consumul este mult mai mare. Intre oboseala si placerea nu exista de fapt nicio legatura poate doar satisfactia finala sa consume o infima cantitate de energie....mentala si psihica.

| Atlas33 a răspuns:

Incearca sa dai si tu din cur cat da barbatii si-ai sa intelegi.