| mariy a întrebat:

De ce pe baieti ii sperie responsabilitatea? si pina la ce virsta tine asta?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

De obicei o relatie in adevaratul sens al cuvantului prinde contur la 25-28 de ani in cazul baietilor. Chiar daca poti fi cu cineva de ceva ani deja nu poate fi vorba de o relatie cu adevarat pana la varsta respectiva.

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

O sa le fie teama toata viata, crede-ma!

Adevarat, nu toti, dar majoritatea clar da!

Asa sunt ei, vor cat mai multe femei si sa nu se lege de una in special!

| Азбука a răspuns:

Pentru ca asa s-au nascut, cu sindromul neasumarii responsabilitatii, si pe unii ii tine viata toata tongue

| baru a răspuns:

Salut. Tine toata viata. Asa sunt barbatii. Din exterior privind ei sunt cei mai mari, si cei mai tari. Din punct de vedere fizic, intr-adevar sunt mai puternici, mai tari, dar atat. Femeile sunt cele responsabile, cele cu capul pe umeri. Ele sunt cele care duc greul, cele care gandesc, si cele care-si asuma o sumedenie de responsabilitati. Acesta este adevarul, chit ca nu ne place. Nu trebuie sa generalizam dar in majoritatea cazurilor cam asa stau lucrurile. Pa

| User a răspuns:

De ce generalizezi?! Nu toti suntem asa.

| stresu a răspuns:

Nu mai generaliza; o fi valabil la majoritatea baietilor de 14-18 ani, uneori si mai tarziu din pacate, dar altii ar putea da lectii in privinta asta. Si nici cu fetele nu mi-e rusine, dar la multi se rezolva, fiind o chestiune de varsta, experienta de viata, educatie, etc.
Si acum depinde la ce responsabilitate te referi: cea de a avea o meserie, o relatie serioasa, responsabilitate sexuala? Eu zic ca suntem fix egali in privinta asta.
Eu de exemplu am fost lovita de responsabilitate in totalitate cam de vreun an si inca ma sperii la ideea asta si simt ca si cum as vrea sa fug in padure si sa raman acolo; insa asta fac doar cei slanbi si nu ma simt in postura asta.
Pe scurt, daca ai standarde decente la baieti dai de cei responsabili, daca te uiti doar la aspectul fizic si bani s-ar putea sa te trezesti singura si sa ii auzi doar pasii in timp ce fuge ca un iepure speriat sau in timp ce tranteste usa in spatele lui.

| Miauti a răspuns:

Pai iti dai seama vine la tin la usa si iti spune "sunt gravida" si tu stai si te intrebi cum? nu am mai facut sex de o luna si am folosit prezervativ si...

Ce ar tr sa faca omul? toti ne este frica de responsabilitate atat fetele cat si baieti.

Cum a spus si colegul de mai sus e in fucntie de bani. Si aici e cu dambla adica nu cred ca o fata s ar uita la unul fara bani.

| cornel a răspuns:

Depinde de situatia materiala a fiecaruiahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numai pe baieti ii sperie responsabilitatea.Toti am vrea sa facem ce vrem si sa nu fim legati de nimic.Nu cred ca este o varsta anume de la care ar trebui sa nu-ti fie frica de responsabilitati.Sunt persoane care la 16 ani isi iau viata in maini si persoane care si la 40 de ani fug de responsbilitati.Conteaza de maturitatea fiecaruia in parte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca nu trebuie sa generalizam.Depinde de fiecare baiat in parte.@paul27 are dreptate. E grea viata intr-adevar, insa exista solutii pentru orice daca mai intai exista incredere de sine si vointa.