| anonim_4396 a întrebat:

De ce pentru unii relatia le dureaza 1-2 ani si au aceeasi varsta ca mine 18-19 ani? Le dureaza ba chiar mai mult, am vazut 4-5 ani sad Imi e ciuda jur. Si ma intristeaza in acelasi timp......Parca nimeni nu ar vrea sa fie cu mine.Nu ne-am certat deloc dar baietii pur si simplu dispar in ceata si ma parasesc dupa cateva zile sad Jur ca imi vine sa renunt pe veci la relatii!

Răspuns Câştigător
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Stai calma ca dragostea are data de expirare oricum..am fost cu un baiat 3 ani de zile pana acum 6 luni cand ne-am despartit. Toate vin si se termina la momentul potrivit. Traieste-ti viata. Nu regreta.

8 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Alexxxx ai dat si tu un raspuns de nu se poate, faptul ca o parasesc in cateva zile nu are nici o legatura cu faptul ca dragostea trece, trece intre 6 luni si 5 ani cam, dar nu in 3 zile. Aici avem alta problema. Ai dat doar de panarame golanesti, probabil ca tocmai astia te atrag ca arata bine, asa-i? Deci nu ai intalnit baiatul potrivit. Unii aia stau cu cine trebuie, nu cu oameni de calitate proasta. Arati bine? Daca arati bine, de aia nu ai noroc, schimba categoria de baieti.

| FreddieM a răspuns:

Nu pune baza pe nici o relatie daca nu te insori cu ea. Schimba fetele permanent, fa multe experiente, nu sta ca tembelu dupa una, ca sigur nu e aia destinata. Rabdare in schimb, va veni si cea aleasa la momentul potrivit.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, asa se intampla cu "baietii". Renunta la "baieti" pentru acela care iti e predestinat. Aia va dura vesnic. Si nu cauta relatiile, nu te gandi la asta. Tu concentreaza-te pe viata in general, pe dezvoltarea personala pe toate domeniile, iar iubirea si relatia vor veni la timpul lor, poate cand te astepti mai putin.
Nu trebuie sa fie "cineva" cu tine, ci neaparat acela. Daca iei asa, pe oricare de pe strada, nu vei ajunge nicaieri.

| TheGentleman a răspuns:

Parcă aveai un iubit de 34 de ani. Ce s-a întâmplat?

| darrio2007 a răspuns (pentru TheGentleman):

Ăla era om insurat. I-a lucrat bine savarina si apoi s-a intors la familia lui.

Răspuns utilizator avertizat