| Metallica123 a întrebat:

De ce rockerii nu sunt placuti de fete?
Ma refer in general...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece Fetele se iau mai mult ca baietii dupa "trend" iar daca la moda este maneaua, sau maneaua latino care se da non-stop la radio, fetele in general nu se uita la cei mai "diferiti". Iar rockerii is diferiti, desi este prostie din nou sa generalizezi rockerii ca rockul este de foarte multe feluri pentru personalitati diferite.
In nord, rockul este ceva comun, acolo nu se uita ca la un ciudat la tine.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba ca fetele nu iubesc rockerii, ci nu iubesc muzica rock, ceea ce-i perfect normal, ca fiecare sa iubeasca ce gen de muzica vrea.
Dar tu iubesti fetele care iubesc muzica populara romaneasca? Aia de la tara, unde asculta numai sarbe si alte cantece de jale si dor?

| Emma30555 a răspuns:

Ba da, sunt plăcuți, mai ales de rockerite. Eu cred ca sunt plăcuți în general, probabil la școala sunt văzuți mai rebeli, mai nonconformiști și se creează prejudecăți dar după ce se mai maturizează toți sunt destul de apreciați

| bbobo22 a răspuns:

De ce crezi tu ca rockerii nu sunt placuti de fete? happy Sunt o gramada de fete care sunt rockerite care iubesc rockerii. Mergi la un concert/festival de muzica rock si o sa te convingi. Faptul ca tu banuiesc ca esti rocker si ai o problema ca nu te plac fetele, asta este alta discutie...

| Metallica123 explică (pentru bbobo22):

Am fost la concerte printre care si Metallica dar ma refeream de scoala. Adica acolo se asculta doar k-pop si manele iar rockerii sunt marginalizati de aproape toti si chiar de unii profesori, iar feteleisi fac o parere proasta despre tine

| eckblume a răspuns (pentru Metallica123):

Nu ascult, dar rockerii au un stil interesant. Imi place mult vestimentatia unora. Totul tine de preferinte, interese. Tu sa asculti ceea ce iti place. Prea multi se lasa condusi de turma. Fii tu insuti.