| RAY a întrebat:

De ce sa stai cu o fata daca scoti din ecuatie sexul?
ce argumente exista pro si contra

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Ca bărbat, când vei sta cu o fată nu vei scoate niciodată din ecuație sexul. Nu se poate. E instinctual. (Excluzând variantele în care ți-e rudă). Deci nu va fi scos din ecuație. Dar cum suntem oameni și nu animale, știm să ne controlăm. Și vom face doar ce e politically correct. laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Man tu ai prietene?

36 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai nu pre ai de ce sa faci asta decat daca esti sau este bolnava si atunci vei sta cu ea pentru a avea un suflet langa tine, pentru a te ajuta si sprijini, pentru a nu fi singur, pentru ca ti la acea persoana indeajuns de mult incat sa speri si sa accepti

| Freya1 a răspuns:

Asa si mai spune InfestatoR ca ma iau de el degeaba ca eu il urmaresc dar nu inteleg de ce mereu si mereu pomeneste despre aceste feministe care il exaspereaza.Cred ca doar noi il bagam in seama ca altcineva...
Sincer ca sa stii nu te-as placea si nu te-as vrea nici sa fi ultimul barbat de pe planeta

| Hammurabi a răspuns:

Poate e cea mai bună prietenă pe care o știi din copilărie și locuiți împreună ca să împărțiți chiria apartamentului.
Poți locui împreună cu un prieten chiar dacă e fată.
Argument contra? Nu știu cum e chestia cu scoți din ecuație sexul... Nu cred că ași reuși chestia asta (ceea ce anulează tot ce am scris mai sus pro) laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Desi sexul e baza unei relati?

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Nu toată baza dar o parte consistentă...laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Eu daca ma vad cu o fata in oras sa-i spun asta?

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nu, deci daca ii spui verde in fata "fa vreau sex" te scoate ca obsedat. De obicei se incearca propuneri subtile cand tipa e bine dispusa, intr-un cadru de apropriere emotionala. Noi nu avem problema sa nu facem sex, insa emotional ne deschidem mai greu, ca deh asta e barbatul, la femei situatia e invers, ele nu simt nevoia de sex decat atunci cand au o stare psiho-mentala in regula.

| RAY explică (pentru SG1995):

Bine seby

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu prea ai de ce. Iubirea implica si sex.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fara sex ar sta un baiat cu o fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Intr-o relatie, nu.Numai daca ar fi doar prieteni

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dupa cat timp crezi ca e ok sa faci sex cu un baiat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Macar dupa cateva luni din momentul in care il cunosti.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cam mult parerea mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Poate.Dar nu e ca si cum din prima zi in care se cunosc devin iubiti.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu as putea avea incredere intr o fata care vrea sex din prima zi da dovada ca e curva, nu ca as avea ceva cu personal

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Pai nu prea ai de ce. Iubirea implica si sex." Nu ai formulat corect sa zic asa. NU poti compara iubirea de iubit/a cu iubirea pentru un parinte, sora/frate. In ultimele 2 exemple nu exista sex ( sa speram laughing ).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca nu le poti comapara.Dar Ray se referea la o iubita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

MDa. BUna dimineata. De adormit ce sunt am uitat ca specifica iubita. Se mai intampla

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se specifica.Se subintelege))

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

straight face Sunt praf rau. Mai pun o intrebare si ies ca am ajuns rau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te ajute la rebus.
Pro:Cu timpul, devii mai priceput.
Contra:Nu toate rebusurile sunt la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| Cannibal a răspuns:

Eu am fost într-o relație cu o fată un an și 2 luni fără să facem sex, am stat cu ea fiindcă pur și simplu avea acel ceva care o făcea diferită de celelalte.
Nu era genu să-i placă ieșirile la club, în fiecare Weekend mergeam cu cortul în diferite locații.
Nu cred că sexul întreține o relație, deși după ce ne-am despărțit chiar dacă aveam parte de sex nu era și acel ceva, era vorba doar de sex și atât.

| RAY explică (pentru Cannibal):

De ce nu ai facut sex cu ea man?

| Cannibal a răspuns (pentru RAY):

Păi i-am propus asta cam după ce am făcut 7 luni de relație, și a zis că nu e pragatită.
I-am respectat decizia și am mai așteptat-o.

| SG1995 a răspuns (pentru Cannibal):

Lol dupa 7 luni? Grav, desi poate era genul de tipa care voia sa o faca doar dupa casatorie.

| Cannibal a răspuns (pentru SG1995):

Nu cred că e genul care vrea să se casatoareasca după căsătorie.
Acum e in relație cu alt tip, și sunt sigur că a făcut-o deja laughing e prea îndrăgostită de el.

| SG1995 a răspuns (pentru Cannibal):

Ai luat in considerare faptul ca nu era atrasa de tine, dar statea cu tine dintr-un motiv anume gen se simtea indatorarata, ii era mila, sau urmarea profit. Deseori femeiile pot face asta sa stea cu un tip, dar doar platonic, tu indragostit de ea, iar ea nu.

| Cannibal a răspuns (pentru SG1995):

Nu cred că nu m-a iubit. Am rănit-o de multe ori, dacă era o iubire platonică m-ar fi lăsat la prima ceartă. Probabil nu a vrut să facă sex fiindcă sunt super orgolios și poate nu era sigura că am sentimente pentru ea.
Am umblat și cu alte fete, ea știa asta și mereu mă primea cu brațele deschise.

| Logann a răspuns:

Fata aduce fructele la grota. Are grija de progenituri. Tine pielea de tigru calda. Cred ca am gasit suficiente motive in afara de sex, misoginule.

| RAY explică (pentru Logann):

Fructe si legume si ajuta la prepararea mancarii si avea grija de pestera unde traiam., nu sunt misogin