| Saiancuy a întrebat:

De ce se promovează standarde de femei și de bărbați din punct de vedere al aspectului? Niciodată peroanele alea care pretind a avea un standard nu ajung sa fie cu cineva de genul.Barbatul ideal in accepțiunea lor :Frumos, Pectorali mari, pătrățele,bicepși musculoși,spate musculos. Fata ideala :Frumoasa, talie de viespe, fund mare,sani mari. In cercurile mele nu am văzut pe nimeni care sa se incadreze in vreun ideal de genul și chiar arata bine oamenii. Ce rost mai au aceste statistici cu persoana ideala,vor sa ii facă pe cei care nu au pătrățele, piept mare talie și fund bombat sa se simtă aiurea? Mie daca îmi place de o persoana toate defectele i le vad calități și la fel am auzit din partea multora.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Femeia ideala trebuie sa aiba fund mare?! Pff! Eu nu m-as uita la una cu basanau' mare nici daca imi sta in genunchi.winking

| RAY a răspuns:

Se numește selecție sexuala și mereu a fost la fel, nu exista standarde, exista studii științifice care demonstrează ce anume atrage sexul opus,și știm multe,partea creierului unde se face selecția este la fel ca acum un milion de ani, pisica nu alege orice motan, doar ala care arata bine și îți arată dominația, și bărbatul frumos îți arată forță, au încredere în ei, ambiție, sunt sociabili

| Violleta2022 a răspuns:

Unde se promoveaza standardele astea?
Ca sunt cel putin 20-30 de ani de cand nu se mai promoveaza asa ceva.
Nu se ia in calcul reclama la chimicalele de umflat muschi, ori clinicile de estetica, care au nevoie de pitipoance fara creier, sa le umfle sanii si fundul, cu implanturi siliconate.

Pana si in cinematografie s-au schimbat drastic standardele, mergand mai mult pe imaginea "omului normal", dar cu talent nativ, decat pe frumuseti false si fara talent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că li s-a părut unora că alea sunt standardele perfecte/potrivite.

| mdc98 a răspuns:

Sa fim seriosi toti stim cum arata o femeie frumoasa si buna happy nu o poti compara cu o femeie normala

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Fiindca pe baiat il excita ceea ce vede la o fata, iar pe fata o excita ceea ce aude, simte. Daca nu macar sa aiba parte de bani de la el.

| Masterchief117 a răspuns:

Ma rog, acum faci sa ma intreb de ce sunt singur. Sa inteleg ca lumea conspira impotriva mea, nu e nicidecum o chestiune de a nu indeplini un ideal fizic.