| IamJoKeR a întrebat:

De ce sexualitatea este un subiect tabu la români?

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Sexualitatea este tabu numai pentru imaturi, inchisi la minte sau educati de catre parinti/apropiati cu idei putine (dar fixe).

25 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce ai vrea de la tara in care biserica militeaza agresiv pentru interzicerea educatiei sexuale in scolo?

| RAY a răspuns:

Pentru ca doar sufletul conteaza iar cei care vorbesc despre sex sunt imaturi, obsedati sexuali, prosti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Doar daca intreci Masura laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=wae4DiqsYlk

e na, multe din astea cu sufletul sunt mai mult dezbracate in fata unei camere video dar na doar sufletul conteaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Probabil e adevarat, dar nu ma incanta ceia care nu isi aratã fata.
https://www.youtube.com/watch?v=01E-RlmiylY&feature=share

Merita sutite alea imediat, sunt ipocrite.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta cu doar sufletul conteaza este cea mai mare ipocrizie feminima, nici macar ele nu cred asta, iti dai seama cat de penibil e sa le intrebi iubi lor sunt atragator? la care ele sufletul conteaza sau cand ele te intreaba sa spui asta, de ce naiba dau atatia banii pe ele si atata timp stau in oglinda daca doar sufletul conteaza

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sunt curios ce baiat/barbat ar putea spune vreodata ca doar 'sufletul' conteaza.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Da,sunt si cazuri de astea de exemplu plato, Morbid inca cativa care au raspuns la intrebarea aia, da baieti astia nu vor fete frumoase si doar cu suflet, daca te uiti in istoricul lor vezi contrariul, dar ce conteaza suntem pe net = ipocrizie maxima

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Eu cred ca au o personalitate diferita in realitate dar si pe net. Ipocrizia este la ea acasa cand sinceritatea trebuie sa conteze cu adevarat.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

E na sinceritatea nu conteaza, noi vrem sinceritate doar de la alti, noi suntem ingerasi prea buni incat sa ne recunoastem ipocrizia

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu m-am intalnit cu unele pers de pe net total diferit, persoane timide, antisociale, diferite

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cu totii suntem ipocriti, doar ca altii sunt mai mult sau mai putin.

Si ca sa raspund pe subiectul intrebarii : Unii din timiditate, altii n-au chef sa vorbeasca chestii intime, altii se simt agasati si tot asa.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Corect,putine fete sunt deschise sa vorbeasca despre sex, ele vor nunta apoi sex, daca vb esti obsedat cica

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sincer, mai mult as prefera o fata care se lasa mai greu decat una care e usuratica de felul ei, imagineaza-ti si da-ti seama daca dai de una care se lasa usor si la cate vrajeli ar pune botul din partea unora/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Eu as prefera un om sincer, dar asa ceva nu exista, sunt doar iluzi, doar iluzi deserte https://www.youtube.com/watch?v=KJ_IRvyGfmI

| Violleta2022 a răspuns:

Poate doar la tara, ca la oras nu mai este tabu demult, de cand au mai toti romanii acces la internet.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexualitatea este catalogata ca fiind un subiect interzis, adica ceva tabu, de catre persoanele ''marginite'', cele dotate cu inteligenta limitata, redusa care sunt adeptii moralitatii cre(s)tine ortodoxe.

| sofisis a răspuns:

Nu prea mai este. Era candva. Acum toata lumea vorbeste la liber si suntem tara europeana cu cele mai multe mame minore...
Problema nu e ca se vorbeste sau nu despre sex, problema e ca se vorbeste prost!

| Plato a răspuns:

E considerat ceva foarte intim, si asa si este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza religiei.Si a moralității prost intelese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La anumiti romani, nu la toti.

| Dandinelle a răspuns:

Cred ca din cauza crestinismului dus la extrem si a comunismului.

| ciordeala a răspuns:

Femeile sunt considerate curve.
Barbatii sunt obsedati si pervesi.
Copiii par nebuni din cauza internetului.
In multe familii se ascunde acest subiect.
La scoala se evita acest subiect.
Se ascund deoarece nu vor sa para iesiti din comun,