| guardyan4you a întrebat:

De ce simt nevoia sa ma masturbez dupa o partida de sex?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Satisfactia vine atat fizic,cat si psihic.
Posibil, creierul tau sa fie nesatisfacut si, desi fizic pari implinit, creierul iti transmite in continuare impulsuri erotice.
Ar fi o explicatie, dar poate ai nevoie de o partenera cu imaginatie mai bogata...

| IloveME a răspuns:

Din obisnuinta!

| mona a răspuns:

Poate pentru ca nu ai fost suficient de satisfacut

| BruneTTe a răspuns:

Toti iti spun sa schimbi partenera. Eu n-as spune totusi asta. Bine, depinde. Daca o iubesti, incearca sa rezolvi problema, daca nu, chiar ca las-o.

Desi, daca tineai la ea, indiferent cat de stangace si nepriceputa ar fi fata, te-ai implica 100% in partida si nu ar mai ramane loc de masturbarea de dupa.

Poate gresesc si o iubesti totusi mult.
Incearca sa comunici cu ea mai mult, sa ii spui ce iti place. Poti chiar sa ii spui intr-un mod frumos, bineinteles, ca nu te simti destul de satfisfacut si ca ai vrea sa ii propui lucruri noi, eu stiu thinking ceva ce te excita si ea nu face.

Dar gandeste-te prima oara la partenera, daca e cea potrivita. E posibil sa nu atinci maximul de satisfactie nici dupa tone de comunicari daca tipa nu te prea atrage sau daca tu visezi la alta de fapt.

Sper sa te ajute cu ceva :-s

| darrio2007 a răspuns:

Nu te-ai saturat.Si nu neaparat este vina partenerei.

| relian a răspuns:

Cred ca din cauza ca esti anormal.Se mai intimpla si chestii de genul asta.In mod normal si general vorbind un barbat dupa o partida nu cred ca simte nevoia sa faca ce spui.Sepoate sa mai fie si de la obisnuinta.Adica te-ai masturbat asa de mult timp incit a devenit obisnuinta, ba mai mult simti mai multa placere sa te masturbezi decit sa o faci cu o partenera.E cam naspa asa ca ori te lasi de jobul asta cu masturbarea, ori te lasi de iubite. Daca nu te poti lasa atunci consulta un medic ceva psiholog.Bafta

| Azµre a răspuns:

Datorită masturbării în exces când erai adolescent. Ai putea vorbi cu partenera să îți ofere un oral la urmă happy

| Felys a răspuns:

Schimba partenera si vezi daca vei avea aceeasi reactie

| TheAce a răspuns:

Probabil ca partenera nu te satisface cum ar trebui. Nu e tocmai un semn bun.

Răspuns utilizator avertizat
| HouseHouse a răspuns:

Dupa dreapta urmeaza stanga nu?

| rikkimady16 a răspuns:

Schimba partenera. glumesc...nu stiuhappy poate nu te simtit atat de bine pe cat ar trebui cand esti cu ea sau poate ai tu o problema pe undeva...

| Maya89 a răspuns:

Probabil ca nu esti satisfacut indeajuns.Fa ceva excitant si iesit din comun si probabil ca la final nu va mai fi nevoie sa te masturbezi ca vei fi prea terminat...mult noroc

| guardyan4you explică:

Probabil nu imi indeplineste toate fanteziile

| guardyan4you explică:

Nu e din obisnuinta pentru ca de la 14 ani nu m-am mai masturbat, posibil sa nu fie cea potrivita