| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt atat de multe statusuri despre femei, femeia face, femeia drege, daca nu ii faci femeii, daca nu ii dregi femeii etc? Sa inteleg ca barbatul e doar un caraus menit sa stea la cheremul femeii? Parca se vorbea de egalitatea sexelor. Sau exagerez eu?

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Femeia e feminista si incearca sa il fraiereasca pe barbat de cate ori poate, in Romania multi sant fraieri care tind dupa ele in schimb ele curvasaresc alaturi de altii cand au chef. Un barbat destept se debaraseaza de femei si/sau se foloseste pe plan sexual de ele apoi mars afara... asta e viitorul adevarat pentru un barbat mgtow

| Alexandrionelu a răspuns (pentru mgtow):

Eu încă mai sper ca ceva se va schimba și societatea își va revenii la normal. Altfel ai sa vezi ca pe viitor majoritatea femeilor vor practica o forma de sex pe bani, care între timp va deveni "normal", cuvântul "prostituție" va fi interzis, iar bărbații vor fi sclavii lor economici.

| mgtow a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Nu isi va reveni la normal, barbatii o sa se adapteze la robotii sexuali femenini. La comanda, vor satisface mai mult clientul atunci cand sexul pe bani va evolua mai mult. Acum e in varianta siliconata si plastic modelat la temperatura mare, femeile o sa piarda teren si smecheriile din cap li se duc cand robotii le vor inlocui, momentan romanii nu vor si-sau nu isi permit o papusa de silicon, fie sant spalati pe creier ca mai exista femei serioase si incearca in zadar sa agate stingatoare de incendiu cu data expirata pe ele

| Alexandrionelu a răspuns (pentru mgtow):

Este și asta o posibilitate, deși eu tot sper ca se va reveni la normalitate. Au mai existat în istorie perioade de matrialhat, dar toate s-au încheiat după regres. Cel mai probabil perioada actuala se va încheia odată cu începerea unui nou război mondial, în care femeile vor înțelege cata nevoie au de bărbații pe care astăzi ii considera inferiori.

| mgtow a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Daca esti destept traiesti singur. Altfel fiind damblagit stai cu una te inseala si crezi ca o duci bine cu ea. Pornografia caz real... multe stau in bucatarie jos in timp ce parteneru sau sotul doarme si fac sex cu negrii sau in timp ce sta la telefon. O papusa de silicon inlocuieste femeia pentru nevoile sexuale

| Violleta2022 a răspuns:

Exagerezi!

| OldSoul a răspuns:

Mno.
E vorba ca in general femeile posteaza chestii de genu.
Barbatul nu sta sa posteze statusuri si d-astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai ghicit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt sociabila și nu sunt prințesa, dar oamenii din jurul meu mă tratează ca pe una
Bănuiesc că nu o fac degeaba

| Alexandru250201 a răspuns (pentru anonim_4396):

Io cred ca te trateaza ca pe una pentru ca vor doar sa te ****

| Alexandrionelu a răspuns:

Suntem în plina campanie feminista la nivel internațional. Bărbatul devine ușor ușor defavorizat în drepturi și în aprecierea publica, iar "sexul frumos" devine "sexul dominant".

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrionelu):

N-au fost destul discriminate și puse la pământ atâția ani?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Și acum, ca și răzbunare se încearcă discriminarea și "punerea la pământ" a barbator. Crezi ca asta este soluția? Vezi ca roata se întoarcewinking

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrionelu):

Da, se intoarce impotriva voastra. Si sunteti cam speriati.

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrionelu):

Au cerut femeile pensie cu 5 ani mai devreme ca barbatii? laughing A fost data legea aia in toata Europa de o femeie? laughing

| Alexandrionelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa întors deja împotriva noastră și mulți sunt speriați, asa cum zici. Dar ști vorba aia: "fie roata și pătrată, tot se mai întoarce-o dată".

| Alexandrionelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cine crezi ca au cerut-o? Bărbații, cățeii sau pisicile?

| anonim_4396 explică (pentru Alexandrionelu):

Informează-te și spune-mi

| Clytia a răspuns:

Într-adevăr, unele postări sunt cam exagerate și nu susțin dacă vin din partea unor femei cu moravuri ușoare. Statusuri despre femei ai să vezi tot timpul mai multe, sexul frumos e apreciat, doar că prea mult mediatizat aș spune.
Cât despre egalitatea dintre sexe... Hai să fim serioși, în România, mai ales în zona rurală, câte femei nu sunt agresate fizic sau verbal de către soț?!
Iar despre bărbatul care stă doar la dispoziția femeii... Păi a cui e vina? Nu a lui că nu e în stare să "deschidă" ochii, să vadă pe cine are de fapt aproape?

| Negoiu a răspuns:

Nu există egalitatea sexelor, femeia are o viață ciclică, de obicei cu "toane"! Bărbatul (indiferent că are prietenă, soție, amantă, etc. trebuie să cucerească mereu femeia), simplificând, bărbatul e câine și femeia pisică. Știind că "valuta forte" e la ele, majoritatea, prin prefăcătorie, știu sa se folosească de bărbat. Există multe excepții, dar de regulă bărbatul umblă după fundul femeii, ea se excită mai greu și ce face azi, mâine s-ar putea să refuze! Și de asemenea dacă e prea "disponibilă" el poate începe să aibă aere de superioritate, părerea mea...