| mihaizic a întrebat:

De ce sunt dezamagit de mine si nu am incredere in mine? Din punct de vedere sexual. Adica cand vad in filme prono alea, incep sa ma dezamagesc. Eu am un penis de 15 cm si imi este frica sa nu dezamagesc fetele, intr-un fel imi e rusine cu el. Ce sfat imi dati ca sa trec peste problema asta?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Doar nu crezi ca te va dezbraca vreuna si sa te masoare inainte de a face sex!
Trebuie sa stii sa te porti, sa fi curat, manierat, manichiura scurta, curata si foarte bine pilita sa nu o zgarii cand o mangai, sa stii sa fi amuzant, cat de cat citit, sa nu mirosi la subtiori si nici gura, si nici ciorapii. si sa nici nu razi ca magarul. astea ar cele mai importante cerinte.
Marimea ta e ok, dar daca nu stii sa o incalzesti, sa o exciti, cam tot degeaba.

| RAY a răspuns:

| christine99 au limba

| RAY a răspuns:

Grosimea ar conta mai mult spun studile

| corbulalbrosu a răspuns:

Numai daca ai implinit varsta de 16-17 ani, doar in acel caz marimea actuala a penisului va ramane modificata. Trebuie sa stii ca lungimea de 15 cm a penisului tau poate fi apreciat ca este o lungime cat se poate de ok, fiindca se incadreaza in limita ''normalitatii''. S-a stabilit prin masuratori concrete dar mai ales corecte, care au fost efectuate de echipe de medici, cercetatori si experti in cadrul unor experimente si studii care s-au efectuat la cererea producatorilor de prezervative, ca d.p.d.v. statistic exista o dimensiune "medie" a penisului, care este in functie de rasa si anumite caracteristici ale diferitelor popoare de pe aceasta planeta. Pe baza acestor masuratori a reiesit ca barbatii adulti din Romania, activi sexual, sunt dotati cu penis care are lungime medie statistica de 12, 73 cm, care altfel spus este foarte mic in comparatie cu marimile de-a dreptul exagerate prezentate de multi baieti la aceasta categorie a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm unde te incadrezi si tu. Insa este foarte important sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba este penisul lung si gros, daca barbatul nu reuseste sa-l mentina in stare erecta suficient de mult timp si penisul ii ''moare'' inainte ca partenera de sex sa fie pe deplin satisfacuta. Multa sanatate!

| OldSoul a răspuns:

Stai calm ca nici fetele alea de iti e frica sa le dezamagesti nu arata si nu se... ca alea din filmele porno.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Eu am un penis de 15 cm si imi este frica sa mi dezamagesc fetele intr-un fel imi e rusine cu el"
Ããã ma doare capu...

Cred ca ar trebui sa schimbi filmele porno unde e mai multa "actiune" nu doar "ah" si "uh" si muzica de relaxare pe fundal. Mai kinky

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Sa faci sex, sa inveti sa faci oral, sa masturbezi, sa oferi un sex de calitate. Marimea nu conteaza.

| christine99 a răspuns:

Și mosnegii cu iubite tinere ce să mai zică laughing

| Cyrano a răspuns:

Eu zic ca inca nu ai ajuns la maturitatea fizica finala.

| Spartacus12345 a răspuns:

Cati ani ai de te plangi de lungimea penisului? Este suficient de mare. Nu cred ca vaginul partenerei tale este cat Groapa Marianelor. In primul rand trebuie sa stii sa atragi o fata, sa vorbesti frumos cu ea, sa o faci sa se simta speciala, rasfatata, iubita si sa o exciti in momentul preludiului. Mai documenteaza-te daca mai vrei sa stii si altceva. Trebuie ca in pat sa stii ce vrei pentru ca fetelor le plac tipii increzatori, nu aia papa-lapte.
Bafta si o sa fie totul bine!

| Anca200011 a răspuns:

Nu contează mărimea penisului...