| Alexxiax98 a întrebat:

De ce sunt relatiile si iubirea atat de complicate? Adica pana si aici pe site, exista un numar urias de probleme de relatii, dragoste, esecuri, reusite etc.
Oare chiar sunt complicate sau doar oamenii le fac sa fie sau sa para asa?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dragostea nu-i complicata deloc, si-o complica copii sau cei fara pic de creier, care aleg persoana nepotrivita, sau stau in relatii toxice, din interes sau fara sentimente, din disperare sau prostie.
Cand relatia este bazata pe dragoste pura si sincera, relatia este fericita si plina de succes, neaparand complicatii sau probleme, dimpotriva, putandu-se incheia cu o casatorie si o viata lunga si fericita in doi.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai stie omul ce sa aleaga ca sa fie fericit, unii risca in zadar altii se resigneaza cu singuratatea

| RAY a răspuns:

Iubirea este ceva lipsit de ratiune, tu practic intrebi ceva ilogic, cum sa intelegi ceva care e lipsit de logica

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in ultima vreme s-au schimbat foarte mult atat ideile bine conturate si respectate cat si convingerile etice si morale ale celor mai multe comunitati locale dar si a societati umane in ansamblul sau, TOTUL a devenit foarte imprevizibil si complicat

| Drimmero a răspuns:

Oamenii sunt diferiti si percep iubirea altfel, cat si implicarea in vreo relatie. Decat bataie de cap si nervi risipiti aiurea, mai bine singur si nu ai absolut nicio treaba!

| Catrice a răspuns:

Orgoliul distruge multe relații...

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru că oamenii sunt diferiți și complicați, ar fi simplu cum zice Plato dacă am fi toți niște roboți.

| Plato a răspuns:

Oamenii le fac sa fie complicate, de fapt e foarte simplu.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt complicate, pentru ca si oamenii sunt complicati. Putini sunt cei multumiti de ceea ce au. E greu sa iubesti pe cineva si sa fii iubit. Dragostea e un sentiment inselator uneori,

| CleanHeart a răspuns:

Depinde de parteneri dar ce-i drept nimic nu poate fi perfect în viața asta dapo într-o relație, cu mai puțin orgoliu și mai multă comunicare devine totul mai ușor și se ajunge și la câțiva ani împreună, poate și până la bătrânețe vorba aia " Repară lucrul stricat daca se mai poate "