| RAY a întrebat:

De ce tot mint fetele ca nu conteaza aspectul fizic? Ce castiga cu minciuna asta?

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Majoritatea fetelor mint ca pentru ele nu contează aspectul fizic, înălțimea, mărimea ciocanului, statutul social, banii, etc. De ce o fac? Pentru a da iluzii băieților de care nu sunt interesate și a obține anumite avantaje de pe urma lor. Este în natura feminina sa încerce sa profite de masculii care le curtează, de aceea nu vor sa spună de la început ca nu sunt interesate. Avantajele pot fi de multe feluri: financiare, promovare profesionale sau socială, ajutor necondiționat în treburile zilnice sau pur și simplu ca să se descarce emoțional unuia dispus sa le asculte.
Ce poate fi mai ușor de folosit decât un amic extrem de maleabil pentru ca este topit după ea?

68 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cine minte? că eu am recunoscut că greu m-ar atrage un băiat urât laughing

| RAY explică (pentru Adry05):

Meriți un premiu

| Mosotti a răspuns:

E simplu, societatea a bagat in cap omului ca cine se uita in primul rand la frumusete e redus, prost, incult, si ca aia ok se uita la restul intai. Majoritatea oamenilor, nu toti, insa majoritatea si fete si baieti mint din cauza asta. Eu unu am recunoscut peste tot ca daca nu ma atrage fizicul in primul rand, nu ma mai int ce are din celelalte, ma int doar dupa ce proba fizica este trecuta. Cine ma condamna sa se duca tare, cine ma place cum sunt, este okey. Ca oricum si ei fac acelasi lucru.

| Mosotti a răspuns:

Ionelul nu cred ca zice bine ray, adica nu e valabil in toate cazurile. Fetele pe interes nu zic ca nu cont fizicu, zice ca arati bine. Insa omu trebuie sa isi stie nota fizica si deci sa stie clar ca aia nu il place, nota o afli stiind cum reactioneaza majoritatea fetelor la tine. Deci e simplu, or fi si alea care zic ca nu cont fizicu, dar mai putine, ca ala se simte neinregula, ala vrea sa auda ca e atrasa de el. Ele majoritatea zic ca nu cont, cum am zis, de societate.

Si ma mir cum multi nu se prind, cand li se tot spune, citesc si ei una alta.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Nu ma refer ca trebuie sa fii frumos, pur simplu sa existe o atractie mann, nu stai din scarba cu cineva

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai asta da! Frumos, frumusel este egal atractie, cand zicem neatractiv, inseamna ca nu atrage deloc, altfel e deja atractie si e bine. Si de aia am zis ca aia o sa-i zica ca e atractiv chiar daca nu e, nu zice ca nu cont fizicul, ca daca ii zice asa, de fapt zice "aaa nu cont ca nu arati bine, ca nu ma int asta", si asta nu da bine adica varianta lui Ionelu.

Dar sunt si unele care zic ca nu conteaza asa cum zice ionelu, insa risca sa se prinda ala ca de fapt ce zice, nu e ok. Dar la varianta mea, si daca ala ii zice ala ei "nu cred...ca-s atractiv, ca nu se uita fetele la mine", ea ii zice "eee, pentru mine esti, ai ceva care ma atrage la tine fizic, dar nu pot sa-ti zic ce", si l-a inchis! Dar si asa, daca-si stie nota fizica ala, se prinde ca ea minte.

| Donsavas a răspuns:

Realitatea e ca pentru ele nu contează frumusețea cat cconteaza stabilitatea financiara, experienta in pat etc.
Pentru bărbați contează frumusețea.

| Emma30555 a răspuns:

Ele nu mint ele asa cred. Atractia conteaza, aspectul mai putin. Te atrage un tip masculin ca fizic si ca personalitate dar poate el nu are trasaturi fizice frumoase ca de actor daca te uiti obiectiv dar daca e masculin si increzator si are o personalitate dominanta te atrage sexual.

| ancaval a răspuns:

De unde știi tu că mint TOATE fetele? Ai făcut o numărătoare? Sau ce?

| RAY explică (pentru ancaval):

Sunt convins ca minti tu

| anonim_4396 a răspuns (pentru ancaval):

Fetele urate nu sunt pretentioase, poate aici intri si tu.

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Ce zice el si ce zici tu, nu ai raspuns deloc la intrebare. Te legi de o chestie irelevanta cu privire la intrebare. Poate a gresit ca a zis toate, insa cum am zis majoritatea oamenilor si barbati si femei mint din cauza condamnarii de catre societate, ca cine se uita in principal la fizic e prost, ca nu are nimic in cap, am zis in celalalt mesaj.

| ancaval a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu există fete sau băieți urâți. Fiecare om are ceva frumos. Aaa, că lumea e cum e și judecă..asta e altceva!

| ancaval a răspuns (pentru RAY):

Tu nu ai crede omul nici cu dovada pe masă, așa că... despre ce vorbim?

| ancaval a răspuns (pentru Mosotti):

Răspundeam la întrebare dacă avea dovadă pentru ceea ce a zis.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Imi sutin afirmatia, pentru toate conteaza aspectul fizic

| RAY explică (pentru ancaval):

Ba da

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu sunt urâta dar tot pretențioasă sunt,...

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ancaval):

Ce ai vede frumos intr-un boschetar sau gunoier de exemplu ca si ei sunt oameni?

| ancaval a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Boschetarii și gunoierii, cum le zici tu, sunt și ei oameni, da. Oare de ce au ajuns în situația asta? Pune-ți întrebări. Cum erau înainte? Cum sunt acum? Fiecare om are o poveste a lui, calități, defecte.

Și de unde să știu eu ce are frumos un boschetar, oarecare? Omul, trebuie să-l cunoști, să discuți cu el și după o vreme îți poți face o părere. Așa... văzând un om pe stradă, NU poți să zici nici de bine, nici de rău, nici un cuvânt.

Repet: omul trebuie cunoscut înainte de a zice ceva de el.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ancaval):

Si ai vrea sa cunosti un asa om?

| ancaval a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Eu am niște cerințe pentru oamenii de lângă mine și ei trebuie să se încadreze în ele, atât partenerul, cât și "prietenii".
Exemplu 1: dacă mie îmi plac oamenii rezervați și tu dai tot din casă, cu siguranță NU ai cum să fii prietenă cu mine. Sunt strictă cu așa zișii prieteni. Vreau dovezi!
Exemplu 2: dacă mie nu îmi plac bărbații care beau alcool, dar mă place unul care trage bine, atunci niciodată în viață NU o să fie cu mine. Toți boschetarii beau, fumează, se droghează. Clar NU, nu aș vrea să cunosc așa om, pentru că nu îmi place anturajul din care provine. Și NU mă leg de fizicul lui.

Recunosc, am pretenții ca, oamenii de lângă mine, să fie oameni decenți și așa mai pe sufletul meu!

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ancaval):

Pai poate a avut un motiv sa ajunga la baututa, droguri... daca te cunoaste pe tine un om bun poate se da dupa tine zic

| Mosotti a răspuns (pentru ancaval):

Pai are dovada, ca asta e realitatea, stiu si eu gramada care zic asa, si femei si barbati, stiu asta de 25 ani incoace, deci zice bine el. Putini recunosc "daca nu ma atrage fizic, nu mai cont restul, fara suparare". Deci nu stiu in ce lume traiesti tu.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Normal ca asa este, pentru toti si toatre cont fizicul in primul rand, fara ala, adios muciacios oricat s-ar minti unii si altii, realitatea le demonteaza iluzia, dar de fapt o stiu si ei destul de bine, dar n-au fizic (doar unii din ei) si atunci se mint ca ar conta doar ce au ei, insa si ei tot prima data la fizic se uita.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, sunt, ca si ele tot frumusei vor, iar daca sta cu unu nefrumos, sta din compromis si il va folosi, niciodata nu va avea ceva pentru el, par nepretentioase, dar sunt, ca si barbatii de altfel.

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Ce vorbesti ma? Cate femei n-am intalnit care le placea de colegii lor maturarori, ziceau "aaa alaaa? pampalau ala? degeaba are facultati, uite barbat acilea adevarat". Si aurolacele? Iti zic eu ca nu prefera un tocilar cu figura neatractiva, tot un aurolac vanjos prefera, iar daca l-ai spalat, e un barbat atragator ca oricare, e posibil. Boschetarii si gunoierii nu-s oameni? Sau cum? Gunoierul e un om ca oricare, care are familie, casa, salariu, ce are? Poate atrage de nu se poate, deci te inseli amarnic aici. Ce, astia au fata patrata, sau cum?

Ce sa vezi la ei, figura atractiva daca o au, si apoi caracterul si restul, am cunoscut doi gunoieri in Germania ca erau vecini, erau super ca oameni, ca si ceilalti, isi faceau treaba si aia este. Gunoierul nu e gunoi, este un om care te scapa pe tine de gunoi si pe mine, ca altfel ne-ar manca viermii.
Iar aurolacii sunt oameni si ei, doar ca au avut probleme de au ajuns asa, ca un om ok nu ajunge de la sine asa. De ex daca vad o aurolaca misto, ce ar avea? E om si ea, daca e dispusa sa o ia pe calea buna cu mine, si are caracter, ma iubeste si e ok, nu e nici o problema, e doar un exemplu. Sau gunoiera. Toti suntem oameni.

Cati ingineri stilati, cu bani, realizati jigodii nu am vazut, sunt satul, rai, dispretuitori, si asa mai departe, deci orice rang ar avea, exista si oameni si neoameni, oricare poate avea ceva frumos fizic si in interior.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

Nu am zis nimic iesit din comun, doar ca am intrebat o pe ancaval sa mi rapunda ce ar vedea ea frumos intr-un boschetar si cand am zis boschetar m-am referit la cei neingrijiti, adica ce ar putea atrage o la unu de genu? si am vrut sa o fac sa inteleaga ca aspectul fizic chiar conteaza laughing)

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Aaaa, cu neingrijirea ai dreptate, aia este alt subiect, insa totusi s-ar putea sa ai o surpriza, daca figura se evidentiaza bine si emite trasaturi masculine ca lumea, e posibil sa atraga, e posibil si asta chiar daca rar. Mai acum ceva timp am auzit de una bogata care s-a maritat cu un aurolac in franta parca.

Aici vb de oameni normali imbracati decent si curat, pornim de aici in sus, nu punem pe cei deselati, murdari, etc.

| ancaval a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Ai vrut să o faci să înțeleagă că? Ce câcaturi spui? Păi eu sunt chiar atât de oloagă, cretină? Trebuie să vi tu și să mă faci să înțeleg niște...ce? Nu știu ce se întâmplă cu lumea!

Pentru tine contează aspectul fizic, asta am înțeles. Pentru mine nu contează. Respectă ce am zis, dacă vrei să respect și eu, ce ai zis tu. Dacă nu... aplicăm altă tehnică!

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ancaval):

Calmeaza te, nu e nevoie sa sari in sus nu am zis o cu rea intentie bree
Chill. Avem pareri diferite si. cam atat

| ancaval a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

N-ai nici o șansă să fii de aceeași părere cu mine. Crede-mă! Sunt cu mult peste tine!

Astea cu ....bree chill... NU mă impresionează. Așa să vorbești cu mama ta, care te răsfață și îți permite multe.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ancaval):

Hai ca vad ca esti si o mahalagioaica si nu ajung nicăieri cu tine. Baftălaughing))

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ancaval):

Si nu te lega de mama sa nu ma leg si eu de maica ta ....pana la mame ca o sa iasa urat... Da dovada de om matur nu de o pustoaica retardată

| ancaval a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Hmm.

1. Nu ajungi nicăieri cu mine, de ce? Pentru că NU vreau eu, tu ai vrea 100%.
2. Eu NU te-am făcut mahalagioacă, și nici NU o să te fac. Prea puțin îmi pasă mie, cum ești tu.
3. La început păreai liniștită și dornică de conversații. Pe parcurs, te-ai pierdut un pic, ai devenit ușor obraznică. Și mie nu-mi plac chestile astea.
4. E ultima conversație cu tine, am să-ți rețin numele, ca să știu să te ignor.
5. Nici să NU mai răspunzi la ce am scris eu aici.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru ancaval):

Hahaha
Îmi place de tine esti chiar amuzanta
Cum as putea fi liniștită și dornică de conversații cand tu esti chiar neliniștită si "nedornica" de conversații. se pare ca tu chiar ai luat o in nume de rau la ce ti am zis eu acolo si e grav.
In fine te pup, papa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu "se" mint. Nu toți gândim la fel. Suntem 7, 753 miliarde de persoane pe Terra. 7, 753 miliarde de persoane diferite, cu opinii, preferințe și viziuni diferite.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu mereu ești giga contra doar ca să ai parte de atenție nu ai viata reala, nu te baga nimeni în seama

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ce părere ai de acele persoane cu figuri de "îngerași" dar care sunt exact opusul?
Mai arată în cazul de față figura adevăratele trăsături de caracter și de personalitate ale persoanei respective? Hmm...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Astea sunt sofisme, 1, nici măcar tu nu ai da o șansă unui bărbat urat, 2, ala frumos primește o șansă, 3, nu toți frumoși sunt rai

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, ai ghicit. Atât de tristă sunt încât am chef să dau un party mâine-seară. Intrare au doar burlacii și burlăcițele. Te bagi? smug

Lăsând gluma la o parte, ezită să mai faci presupuneri despre viața cuiva, doar pentru faptul că-și expune public opinia.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu ai spus ma ce parteneri ai avut în trecut

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pe Ali Baba și cei 40 masculi Alpha.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, insa unii gandesc conform realitatii altii nu, aici e problema.
E una sa gandesti diferit fata de mine dar amandoi conform realitatii, si alta e ca unu viseaza si deci gandirea lui e eronata chiar si pentru el, pentru ca ii face rau.

Adica e una sa zici "eu sunt de dreapta", si zici ca esti de acord sa fi doar de partea bogatilor si ca omu de rand nu conteaza, e o realitate si e dreptul tau sa gandesti asa.
Si eu zic "eu sunt de stanga", adica unde omu conteaza, nu smecherii, e iar o realitate.

Dar e alta sa zici "aaa sunt frumos foc ma", si de fapt piata sa zica ca nu esti, dar tot tu sa te miri ca nu se uita mai nimeni la tine si nu intelegi de ce.
Aia nu e realitate, si vi si intrebi "domne...de ce nu se uita la mine?", si ti se explica, si tot nu pricepi, si iar te intrebi.
Si te duci la psiholog, si ala o sa-ti zica ca acceptand realitatea, impacandu-te cu ea, te linistesti pe interior. Deci gandirea aia in felu tau face rau, deci nu e buna.
Deci ti se zice sa lasi aceasta viziune ca e neagra pentru tine.
Cam ceva de genu.
Nu poti lasa omu in prostia lui daca ii face rau si intreaba.

Pai uite unu din prietenii mei (nu ala alfa), "aaa eu is un om misto totusi", nu se referea la fizic, ci la calitatile de care ziceai tu. Se referea pentru relatii.
Si eu "aaa da? Si atunci de ce esti singur acum de 25 de ani? Ca tot incerci si incerci".
Si nu mai zicea nimic.
Si da, era misto, e cuminte, e destept, are caracter, job f bine platit, stabil, casa lui, masina lui, fara datorii.
Dar lipseste ceva...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista si chestii din astea, aia-s cei mai periculosi sa nu te prinzi dupa figura cum sunt, ca nu stii sa te feresti de ei.
Dar in general figura e oglinda caracterului.

De ex eu am intalnit doua fete care semanau la figura, ambele au acelasi caracter! Si figura lor emitea asta.
Nu se stiau una pe alta.
Si era normal, ca figurile lor erau ca doua table pe care scria acelasi lucru cum s-ar spune.

Sau prietenu alfa, vezi pe figura lui agresivitatea! Si nu doar eu am zis-o.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

"Dar in general figura e oglinda caracterului."

Te corectez. Ochii sunt.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat ochii! Ca ochii fara figura nu spun mare lucru, pune tu doi oameni unu fioros si altul bland, dar sa se vada doar ochii fara nimic altceva, nici macar forma fetei, nu iti dai seama ce si cum.
E cam gresita faza cu ochii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Și...de ce ești atât de sigur că presuspusa ta realitate se aplică tuturor viețuitoarelor de pe Terra?
E ca și cum ai afirma și ai crede că absolut tuturor celor 7 și ceva de miliarde de oameni le place mâncarea picantă dar nu-și dau seama de asta și o neagă în subconștient. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

De ce crezii că, chiar dacă cineva își pune o gagulă pe cap dar își lasă ochii și sprâncenele la vedere, va fi recunoscut de către apropiați?
Exact, datorită ochilor.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am zis ca se aplica la 100 % din oamenii de pe pamant, am zis ca la majoritatea, ca exceptii sunt, nu exista perfectiune.
Ca asa sunt oameni care nu-s atrasi de nimeni, sau sunt atrasi de obezi sau obeze, de aia fara picioare, etc (asta am vazut si pe Youtube).

Dar majoritatea sunt la fel pe legile atractiei, pentru ca natura ne-a facut pe aproape toti ca aici sa avem scopul perpetuarii (din pacate, ca n-am zis ca e bine), si deci ne-a programat genetic sa fim atrasi de parteneri eligibili pentru asta cu trasaturi evolutioniste bune.
Cam asta e. Adica tenta e sa iasa copii cat mai sanatosi, si ca posib lor de supravietuire pana cresc sa fie cat mai optima.

La asta se cam reduce toata treaba.
Asta inseamna parinti sanatosi, o mama sanatoasa, si un barbat puternic care poate apara familia si aduce resurse.
Si cam asa a ramas in genele noastre, in creierul reptilian care nu stie de evolutia societatii.

Am zis, ca acum alfa sunt aia cu carte, asta este altceva, creierul ancestral nu stie de asta.

E ca si cum zici "De ce zici ca la toata lumea le e foame", pai aia e, scopu era sa traiesti, si deci tot trebuie sa mancam.
Iar ca saperpetuezi, trebuie tot asa sa indeplinesti niste conditii, nu vrea natura sa se perpetueze aia neeligibili, care la vremea aia nu puteau creste copilul in siguranta.

Aia cu cagula-s recunoscuti ca li se vede forma capului, inaltimea, mersul, gabaritul, si odata cu ochii se mai vede si ceva pe alaturi putin, gaurile de la masca nu acopera perfect totul din jurul ochilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Dar ce zici de zicalele "Ochii sunt oglinda sufletului" sau "Frumusețea e în ochii privitorului".

Eu sunt total de acord.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

By the way, omul a evoluat, nu mai gândește cu creierul ancestral.

Atât de greu o fi să pricepi că treaba asta cu masculii Alpha și perpetuarea se aplica în vremuri străvechi?
Suntem în 2022 man, nu în Paleolitic.
Azi, nimeni nu se perpetuează dacă nu vrea.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Iar minți ma, creierul acela instinctiv nu s-a schimbat e tot la fel, nu baga vrăjeli

| RAY explică (pentru Mosotti):

Nu vad de ce pierzi timpul cu acest troll

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia cu ochii sunt oglinda sufletului n-as fi asa de acord, dar o fi, nu stiu.

Cine nu vrea nu se perpetueaza, dar vad ca majoritatea vor, deci nu ti se pare suspect? De unde vine dorinta asta (parca e o obsesie) sa faca puradei?!
Aia cu alfa ai sa vezi tu mai in colo pe propria experienta. Cand o sa vezi unu misto si ti se aprind antenele de mori, nu zice ca nu, ca nu ai fost in situatia aia inca, nu stim cum vei reactiona.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Lasa ca o sa vada mai tarziu pe pielea ei cum e cu ancestralitatea, o sa o loveasca sigur.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Pai nu ai citit ce fantezi sexuale avea cu unu de 30 si insurat

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ce suflet, nu exista asa ceva, sa demonstreze ca ea a stat cu unu urat

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu ce fantezii avea cu unu de 30 si insurat.

N-are cum sa arate ca a stat cu unu neatractiv sau n-a stat.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Rozenn
în 3 Martie | Rozenn a răspuns:
Eu nu am nimic cu persoanele supraponderale, nu fac discriminari de nici un fel, chiar daca sunt baiat.

Unii oameni, in special baietii, nu agreaza persoanele supraponderale datorita faptului ca asociaza greutatea lor cu un aspect fizic neplacut, cu lenea, lacomia si complacerea in acel stil de viata.

Obezitatea nu este sanatoasa, deoarece in timp poate provoca afectiuni, cum ar fi diabet si hipertensiune arteriala.

asta e troll

| RAY explică (pentru Mosotti):

în 3 Martie | Rozenn a răspuns:
Daca ne rezumam strict la fizic, dupa parerea mea conteaza amandoua, figura sa fie in concordanța cu trupul, o figură de nota 9 cu un corp de nota 9.

| RAY explică (pentru Mosotti):

N 10 Aprilie | Rozenn explică (pentru wildthing):
Nu am fost niciodată îndrăgostită de femei. Sunt heterosexuală.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai stai asa:
"nu fac discriminari de nici un fel, chiar daca sunt baiat."
Pai parca e femeie!

Aaa, deci a zis figura de nota 9 si un corp de nota 9, pai atunci de ce zice ca figura nu conteaza?!

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

"Nu am fost niciodată îndrăgostită de femei. Sunt heterosexuală".
Pai parca zicea ca e baiat!

| RAY explică (pentru Mosotti):

La clonat si pe love slepp, asta a avut peste 10 conturi, singura iti raspundea, aici e pshiaterie mann, cati am eu, nu ma mir

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

O fi, haha.

| 90210 a răspuns:

Aspectul fizic este important, dar nu cel mai important. Pentru mine conteaza in proportie de 10%. Nu o stau cu unu cu muschi care ma inseala, ma injura si practic...nu ma respecta. Plus ca nici nu-mi plac baietii cu muschi. De cele mai multe ori nu prea au mare lucru in cap. Baietii care se duc la sala exagerat de mult au mult prea mult timp liber care inseamna egal cu faptul ca e foarte posibil sa nu aiba un job stabil, sa nu aiba ganduri de o relatie serioasa. Niciun baiat nu sta la sala ore in sir ca sa faca patratele pentru o singura fata! laughing)
Depinde si ce trasaturi fizice ni se par atractive. Cineva poate sa spuna ca un baiat e oribil, iar mie sa mi se para printul din poveste. Pe mine nu ma intereseaza muschii, dar nici obez sa nu fie, sa aiba o greutate sanatoasa. Vreau doar ca baiatul de langa mine sa aiba cu 5-6 cm mai mare inaltimea decat mine. Eu am 1.71. Nu-mi plac baietii slabi de stau hainele pe ei ca pe gard. In rest n-am alte preferinte cu privire la aspectul fizic.
Asadar, da conteaza aspectul fizic, dar nu atat de mult pe cat crezi tu.

| Mosotti a răspuns (pentru 90210):

Ai dreptate, dar nu e vb de aia cu muschi, e vb de aia cu figura atractiva chiar daca nu au corp lucrat, atentie! Figura atrage. Si alea 10 %, daca nu-s nu te mai int altceva, alea 10 % sunt eliminatorii. Am zis si eu ca nu ajunge doar frumusetea. Zici tu asa, dar destule figur te atrag chiar daca nu constintizezi, si am mai zis, din 10 baieti frumusei, tie da, poate sa-ti placa unu, si pe altul sa zici ca nu te atrage, dar toti au cam aceiasi nota fizic. In general unu cu figura neatractiva, nu prea atrage in proportie de 97 %.