| anonim_4396 a întrebat:

De ce toti spun ca femeile nu pot face sex fara preludiu? nu cumva este mai degraba un orgoliu de atentie?
Adica, mi-au spus unele tipe ca in cateva minute ele fac sex si am ramas mirat, eu de cand traiesc credeam ca trebuie sa stai 20 min sa se excite.

Sa nu se inteleaga gresit, mi se pare normal sa oferi atentie iubitei tale, dar nu stiu ce sa mai cred legat de excitare, chiar e ciudat sa nu se excite doar daca-i bagi mina in p... sigur e ceva in neregula cu ultimele generatii...

Voi ce parere aveti?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Când iubesti o fiinta vrei ca si ea sa aiba parte de placere nu doar tu egoistule care te gandesti la penetrare si ejaculăre, citeste cantarea cantarilor

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ce destept esti, tu stii macar ca femeia simte placere mai mare decat barbatii?
Si nu, nu imi place sa ejaculez daca nu vad ca se simte bine, evident ca trebuie sa fie conexiune

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu ai vazut cum gem femeile doar la o simpla frecare, nu am vazut in nici un film porno ca barbatu sa geme, e clar ca ele sunt cu mult mai favorizate din punctul asta de vedere.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Si apoi tot noi sa ne concentram sa-i provocam orgasm? sti macar ca cu cele cu care am facut sex, lor nici nu le-a pasat daca mi-am dat drumu sau nu, si asta imi doream dar ele cum au terminat sexul, au si renuntat, pai nu le pasa deloc, considera ca iti doresti doar sa penetrezi si cam atat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu stii ce simte o femeie?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca au facut sex cu tine din scarba

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dar tu stii? nu cred ca au cum sa faca din scarba, altfel nu se ajungea acolo.
Deci eu nu stiu ce simte o femeie, dar imi dau seama ca placerea e mai mare, altfel nu reactioneaza asa la sex

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule ai peste 16 ani?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

De ce puii intrebari fara senslaughing))) mai reaia ce am zis, am zis o graoza de informatii, daca incerci sa ma ajuti, pai fa o

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu trebuie sa gandesti asa mecanic, nu iti trebuie un numar fix de minute inainte de asta.
Depinde si de starea voastra de dinainte de asta, daca va doriti asta foarte mult, la fel si din partea ei, poate isi doreste o abordare mai directa, poate vrea sa fii mai "agresiv" si sa incepi in forta lucrurile. Poate faptul ca stie ca o doresti asa mult... o excita.

Acum depinde de fiecare persoana in parte, nu toate sunt la fel. Exista cazuri si preferinte pentru toata lumea.

Numai bine! ^_^

| Emma30555 a răspuns:

Și femeile pot avea chef din start, fără sa fie nevoie de preludiu, e ceva hormonal. Uneori e de apreciat preludiul, alteori e mai bine sa treci peste el

| Sonia822 a răspuns:

Pt ca nu intra. E ca si cum ar veni cineva si ti-ar baga tie un bat in fnd. Ca sa alunece, trebuie sa se lubrifieze. Ca sa se lubrifieze, trebuie stimuli fizici si psihici. Altfel provoci leziuni, si daca vrea, poate merge sa-si scoata certificat medico- legal, hahaha. 20 minute doar daca nu te iubeste, si se chinuie, gandindu-se la altul, vine mai greu imaginea altuia in minte, probabil 20 minute sunt necesare

| Anon31241212 a răspuns:

Pentru ca de cele mai multe ori daca nu e umezita zona intima, atunci cand are loc contactul sexual propiu zis te doare, cel putin pe tine ca fata. Eu am patit de multe ori sa nu fi fost excitata destul sau preludiul sa nu fi fost tocmai bine facut si sa ma doara. Daca si-ar baga-o asa in oricine ce satisfactie ar fi? Conteaza mult anumite gesturi pentru ca sexul e o arta. Nu doar niste impinsaturi si nu se rezuma la,, scoate-o, bag-o" sau sa fie facut doar de dragul de a fi. Daca vrei placere trebuie sa stii cum sa o si oferi. Si asta presupune mai multe lucruri. Preludiul e foarte important pentru o fata.

| anonim_4396 explică (pentru Anon31241212):

Inteleg dar nu imi place ideea sa se puna accentu doar pe fata, adica asta inseamna ca si baiatul are nevoie de preludiu corect? sa fie reciproc, adica pana la urma este si interesul ei sa se simta bine, nu doar al baiatului, si tu spui ''daca vrei placere trebuie sa stii cum sa o si oferi'' dar asta cred ca e valabil si pentru femeie.
Asta nu imi place, de ce sa fie femeia superioara? trebuie sa-i acorzi aceeasi atentie si barbatului, eu unu daca femeia ar sta degaba tot timpul partidei si doreste sa stea ca o papusa si sa simta placere, eu nu as putea fi cu cineva de genul.

| anonim_4396 explică (pentru Anon31241212):

Faza e ca s-a inteles destul de eronat cum ca baiatul vrea doar sa ****, dar si noi suntem fiinte si vrem sa atentie.
Eu sincer intr-o partida de sex, si eu doresc sa fiu mingaiat, sa ma sarut, etc. exact ca si femeile.

| Mkeynes a răspuns:

Aoeu eu cu a a mea
Nici nu mai aveam nevoie de preludiu direct si gata laughing

| Madalina1837 a răspuns:

Depinde de femeie, unele trebuie excitate, altfel te pot da pentru viol chiar dacă nu a fost? si altele.sunt "pregatite" mereu laughing