| strawberrycool14 a întrebat:

De ce trebuie sa ignori un baiat atunci cand iti place de el? Am auzit ca trebuie sa faci asta ca sa nu-si bata joc de sentimentele tale! Este adevarat?

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu! E o mare prostie!

| Cosmiinna a răspuns:

Da! trebuie să fi indiferentă să nu îi cazi în plasă. dacă te laşi prea uşor nu o să'l intereseze de tine, deci fă ceea ce faci că o faci bine, bine!

| Nucreeed a răspuns:

Ignora'l si dupa o sa te intrebi de ce nu te mai baga in seama haha ...cum am mai vazut fete intrebandu'se pe TPU.

| LuluLuzia a răspuns:

Nu stiu, poate ca da poate ca nu, eu nu-l ignor pe baiatul pe care il plac!

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmiinna a răspuns (pentru claudiu2386):

Auzi, eu întotdeuna când am fost dulce şi iubitoare cu un băiat m'a luat de proastă şi când deveneam indiferentă să vezi cum mă căuta. aşa că nu mă învăţa tu pe mine.

| AlbaAura a răspuns:

Nu trebuie.Doar ca e bine sa-ti controlezi sentimentele.Altfel risti sa pari o disperata sau si mai rau, sa cazi in ridicol.De ce sa ignori pe cineva pe care il placi? Eventual poti sa pari mai greu accesibila dar daca o tii cu ignoranta poate il determini sa renunte.Te sfatuiesc sa-i acorzi un timid inceput.Bafta si sa fii iubita capsunico!

| Vicentexes a răspuns:

Nu-l ignora, poarta-te normal cu el, nu e nevoie sa faci faze de genu *ACT COOL HE IS COMMING HERE*

si apropo va rog acum pe TOAATe fetele din intreaga lume ( sau cel putin romancele de pe acest site) NU MAI FACETZI TEEZ-uri la baieti, e cea mai mare greseala posibila, cam intr-o saptamana un baiat ar intelege ca te dai la el, apoi trebuie doar sa ii explici ca sunteti prieteni si ii distrugi senitmentele.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmiinna a răspuns (pentru claudiu2386):

Eu sunt indiferentă doar la început ca să îi atrag atenţia, bineînţeles că atunci când deja eşti în relaţie îi ofer mai multă iubire decât ar merita

| Sabyynna a răspuns:

Nu! E cea mai mare prostie pe care am auzit-o vreodata. De ce sa il ignori? Trebuie sa ii spui sincer ce simti, pentru ca daca baiatul are macar putin respect de sine nu isi va bate joc de tinewinking.

| AngelBoy a răspuns:

Nu este adevarat, eu mi-am pierdut interesul fata de multe fete pentru faptul ca desi stiam ca ma plac ma ignorau crezand ca daca fac asta o sa mor in fundul lor. Ai grije ca exista doua categorii mari de baieti, aia care sunt mereu la agatat si carora le place sa munceasca incercand sa castige un nr. de telefon si aia carora nu le place sa umble ca un catelus incercand sa te convinga ca ii meriti, iar daca ii ignori isi pierd interesul si a doua oara te ignora ei, definitiv. Acum depinde de fiecare, dar nu oricine accepta sa fie ignorat, ignorandu-l e ca si cand i-ai spune, dispari, ca nu ma interesezi.

| LineGuide a răspuns:

Nu e adevarat, ci din potriva, trebuie sa-l faci curios de personalitatea ta, apropiete de el, fara sa-i respiri aerul, si fara sa fi obsedata de el.Cand vine momentul potrivit, incearca sa-i spui adevarul(sentimentele). Sentimentele nutrebuie ascunse, ci trebuie dezvaluite.

| Betty18 a răspuns:

Da, pentru ca 90 la suta din baieti nu le plac fetelor care ii plac prea tare, care le arata sentimente pentru ca se pot speria si pot spune chestii gen "ce disperata!". Daca observa ca ai o slabiciune pentru ei isi vor bate jos de tine! happy