| szmotovio a întrebat:

De ce un baiat nu ar putea penetra o fata?
Intra cel mult 2 cm apoi devine dureros.
Ea se excita rau, uda chilotul si pantalonii inainte de act.

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dureros pentru cine?

| Sofer a răspuns:

Încearcă cu degetele și după lubrifiazate și încearcă sa intri ușor în ea.

| Crackman a răspuns:

Intri o data ca un tank si ii ajungi pana in capat, asa rezolvi problema

| romeo78 a răspuns:

Pentru că poate face atac de panică sau este "strâmtă", în limbaj popular. Cei doi parteneri să fie de acord, ca el să o penetreze cu "scula" moale, neexcitat. Dacă și atunci doare, are mușchi rigizi și trebuie exerciții de destindere musculară

| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-ai pus cel putin chiar si pentru o singura secunda, intrebarea ce largime/diametru are canalul vaginal in cazul fetelor care nu obisnuiesc sa-si masturbeze intravaginal ''pasarica''? si din acest motiv canalul vaginal este extrem de stramt de doar circa 6-8 mm. Pentru a putea intra un penis in vagin, acesta trebuie sa fie din timp largit intr-o anumita masura, de regula sa aiba largimea de minim 20-25 mm. O asemenea pregatire a vaginului pentru a intretine acte sexuale se poate realiza foarte usor/simplu printr-o masturbare intravaginala a ''pasarica'' prin asa numita metoda a ''degeticii'' pana cand pot fi introduse 2 degete in vagin, usor si fara sa mai apara durerea. Numai daca fata procedeaza in acest mod, vaginul este largit suficient si in niciun caz NU se produce dezvirginarea ei. In cel mai rau caz si numai dupa masturbari repetate, fata isi poate deflora ''pasarica'' de obicei din neatentie prin deteriorarea/ruperea membranei numita himen, care este situata la nivelul vulvei si are rolul de a acoperi partial intrarea in vagin. Se poate presupune fiindca asta reiese din intrebarea ta ca pana in prezent nu ti-ai masturbat intravaginal vaginul si din acest motiv te confrunti cu problema amintita. Acesta este raspunsul corect la intrebarea care te... nelinisteste. Sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate este virgina fata respectiva

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca e incepator.

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com