| AndreeaZM a întrebat:

De ce un baiat nu raspunde la sentimentele unei fete?

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate realizeaza ca ar fi o nebunie sa reactioneze, ia gandeste-te...
Ceva il impiedica foarte serios, chiar daca te place si el la randul lui.

| mona a răspuns:

Pentru ca sentimentele lui nu sunt reciproce

| AndreeaZM explică (pentru mona):

El asa, imi facea cateodata compliente, imi zambea, ma mai privea.....cum mie imi place de el ff mult de ciuda ca nu era ceva mai mult sau mno.l-am barfit in ultimu hall, l-am jignit, ii vorbeam foarte urat.Aflase ca l-am barfit. Dupa cate i-am facut tot mai vorbeste cu mine.Dar sa va spun cevabig grine fiecare data cand vorbeste cu vreo fata se uita sa vada reactia mea.Eu il urasc il ultimul hal pentru ca nu imi raspunde sentimentelor cum vreau eu.Si niciodata nu am prins ura pe cineva atat de tare cat am prins pe el.Chiar odata intr-o gasca de prietenie nu stiu cum a venit vorba de iubire..Si zicea sa iti placa de cineva si aceea persoana sa nu te placa sa placa pe altcineva.Sau sa iubesti pe cineva si aceea persoana sa te urasca.

| JoshuaNNN a răspuns:

La ce te referi?

| AndreeaZM explică (pentru JoshuaNNN):

Mie sa imi placa de un tip.Si el observa ca il plac dar sa nu raspunde la sentimentele mele.

| JoshuaNNN a răspuns (pentru AndreeaZM):

Dar din ce ai observat tu te place? Uite, si eu stiam o fata care ma placea, o placeam si eu dar nu am avut curajul sa vorbesc cu ea.Baiatul de care vorbesti ori nu te place, ori nu are curaj sa vorbeasca cu tine!

| RAY a răspuns:

Ce sentimentele lui peste, imbracate si tu mai sexy sa te observe poate va vrea mai mult

| neutrino a răspuns:

Poate ca in acel moment nu mai are sentimente disponibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca baiatul iubeste o alta fata si se gandeste la ea, iar pe tine nu te vede.Eu am un nepot la mine in sat flacau care face liceul la oras si cand vine sa manance la noi uita sa mai bage lingura in gura si cade ingandurat. Odata i-am luat farfuria din fata si nici nu a vazut.Cand il intreba fosta sotie cu care sunt in partaj de ce este asa ca un somnabul el nu raspunde si parca se intrista si mai mult. Apoi am aflat ca visa la o fata din clasa si am gasit biletele cum compunea poezii si cuvinte dulci.Alta data i-am facut mamaliga si i-am pus o placinta in farfurie si a mancat asa cateva guri pana si-a dat seama ca mananca magaliga cu placinta cu dulceata de mere.Doamne,ce batut in cap era de la dragoste.Iar o fata din sat se tot tinea dupa el si cand ii spuneam imi raspundea `lasa-ma cu astea de la tara, ca nu ma insor ca sa ma infund in satul asta uitat de lume`.Dar gresea mult, sunt fete de la tara foarte educate si destepte si de caracter. Minciuna este o rusine pentru ele si sunt manierate, adica politicoase.Mai rar.Deci baiatul dupa care te tii e posibil sa viseze la o alta aleasa a inimii lui.Ca orice om.Nu-l judeca.E normal.Roaga-te pentru el daca esti credincioasa, ca sa-i fie bine.Doamne ajuta.M-am rugat si eu.Si pentru tine, ca sa iti gasesti sorocul. Dragostea vine de unde nici nu te astepti, spun proverbele.Proverbele sunt foarte adevarate.Este o paine de mancat pentru toata lumea atunci cand este vorba de iubire.O alta invatatura din batrani.Sarut mana si succes la note mari.

| Madayna a răspuns:

Poate pentru ca nu o place sau este timid.

| iCappy a răspuns:

Pt ca unii barbati sunt nemilosi, le pasa doar de sentimentele lor si nu stiu nici nu le pasa cat sufera unele fete.
Fundita plz?

| lex79 a răspuns:

De ce ar fi obligat sa o faca? mai ales daca nu e atras fizic de tine(sau crezi ca asa ceva este imposibil laughing, nu, nu e).

| D3n156 a răspuns:

Pentru ca unii baieti sunt prosti happy

| XxFlaviaxX a răspuns:

Deoarece el crede ca e mai special daca face fatele indragostite de el sa viseze si sa sufere, se crede mai smecher.Na, adica asta e parerea mea personala... asa ma gandesc eu big grin

| SatyPaty12 a răspuns:

Este un timpit, sau e un simplu dobitoc, macar sa-ti spuna de ce, am avut si eu asa ceva...nu te intrista, bva trece desi cu greu dar va trce!