| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii băieți nu au curaj să se ducă la fetele pe care le plac și să vorbească cu ele sau să le sărute sau să le atingă?

10 răspunsuri:
| Marius22222222222 a răspuns:

Deoarece nu stiu reactia lor. E frica de reactie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Lipsa de curaj egal frică, timiditate. Teama de eșec, teama de succes. Eșecul provoacă durere care trebuie suportată, succesul povoacă responsabilitate, care trebuie asumată. Dta întrebi poate nu doar din curiozitate cu fiindcă aștepți să vină unii la tine și nu o fac.
Dar,
Astăzi moda s-a schimbat,
Merge fata la băiat.
Știi cât de vechi este acest cântec?
Eu l-am auzit în 1953.

| OldSoul a răspuns:

Pai tu fata fiind, cum ar fi sa vina intr-o seara 20 de baieti care te plac sa te sarute sa te pipaie?
Ti se pare normal?
Nu cred.

| Ioana1312321 a răspuns (pentru OldSoul):

Nu au cum să vină toti o data si mai ales să te placă atâția.

| OldSoul a răspuns (pentru Ioana1312321):

Ok, si daca vine unul singur, si fix ala care iti e antipatic tie, ce ai face?
Ti s-ar parea normal?

| DeeaCarmen a răspuns:

Le e frica sa fie respinsi intr-un mod foarte urat

| FineAsHell a răspuns:

Datorita lipsei de incredere in sine, frica, emotii. Si nu e anormal, doar ca uneori mai trebuie sa facem si lucruri in afara zonei de comfort daca vrem sa evoluam.

| SilentRain a răspuns:

Sunt timizi

Răspuns utilizator avertizat