| sweetangels a întrebat:

De ce unii baieti simt nevoia ca atunci cand vorbesc cu o fata pe care o plac sa le invadeze spatiul acela "intim" si se apropie extrem de mult de ea, practic distanta e de vreo 3-4 cm, ca si cand ar mai fi un pic si s-ar pupa?

46 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Vad ca te-ai pus sa faci cercetari amanuntite.
Probabil atractia sexuala, ceva involuntar si de moment.
De ce unele fete cand simpatizeaza/plac un coleg de facultate/munca stau lipite uneori cu sanii de pieptul lui?
Oare ele nu isi pun intrebari de genu?happy

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Asta cu sanii nu am vazut, poate tu ca baiat, eu una nu as face asa ceva, mi se pare ca nu pot atrage un om serios daca nici eu nu-s fata serioasa. La baieti am tot vazut apropierea asta, si in liceu si recent, la unii nu la toti, si nu stiam de ce considera ca asa e mai bine sa stai ff aproape de cineva ca sa-l atragi. Pare cam intimidant!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Intimidant la primele interactiuni poate.
Daca au loc anumite conexiuni emotionale, la primul sarut baiatul trebuie sa ceara voie?
Apoi o dati in extrema cealalta si ziceti ca nu e indraznet.
Si oricum el e dator sa incerce si voi aveti dreptul sa-l refuzati.
Si nu cred ca se apropie nimeni mai mult decat trebuie fara un motiv...
Faza e ca de multe ori voi dati motive!

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Cum dam motive? As vrea sa aflu. Eu una vin super imbracata. Faptul ca zambesc e un motiv? Ar trebui sa stam bosumflate, chiar respingatoare, sa nu cumva sa se interpreteze altceva?
Bineinteles ca daca exista atractie reciproca nu suntem copii sa cerem voie, totul decurge de la sine! La faza cu indrazneala iti dau dreptate, daca ne place baiatul vrem sa fie indraznet, dar nu nesimtit! E o linie fina intre cele doua si se poate ajunge foarte usor in cealalta tabara!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Asa simplu.
Si nu ma refeream la zambet.
Ma refeream la anumite gesturi si priviri.
Cine are ceva experienta isi da seama cand o fata e interesata/atrasa si stie si ce sa faca si cand sa faca.
Faptul ca te imbraci bine denota respect de sine, apoi putem vorbi de pareri.
Cum am zis si mai sus, barbatul e dator si are dreptul sa incerce si femeia are dreptul sa-l respinga happy

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Ce bine ca noi avem atatea drepturi! rolling on the floor

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Daca doar asta ai inteles, e bine asa laughing
Nici carisma nu prea ai, cred ca o duci mai bine in weekenduri happy

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Sa mori tu ca m-ai vazut de stii atat de bine?winking

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Hotul striga hotul, asa feminista cum ma crezi, intre noi doi tu esti ala care se ataca mereu si vede un afront in orice reply (se pare ca nu suporti deloc sa vezi o femeie inteligenta ca iti da peste nas, fie si cu o gluma!). Ai ajuns sa fii invidios pe o femeie care are priza la masculi (in viata reala, ca aici pe TPU majoritatea sunt copii).
Ideea e ca noi nu avem cum sa fim adversari, ai noroc ca nu imi plac femeile ca ti le suflam sigur! rolling on the floor
Vezi sa nu ajungi ca infest (nu esti departe)!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Hai nu te agita acum ca o cola aruncata la misto.
Nu e cazul sa te stresezi,poti face riduri.
Deci fi cuminte,primesti si un whiskas cu ocazia asta.
De unde stii tu cum te cred eu? Si de ce ti-ar pasa?
Chiar sunt invidios rau,mai ales ca esti si modesta.
Referitor la copii,ai dreptate, trebuie sa-ti vorbesc mai frumos sa nu plangi.
Acum poate chiar iti plac femeile de tot le aduci in discutiehappy
Referitor la infest, nu am nici o treaba cu el.
Dar am vazut ca iti cam da clasa.
Si tie si la altele.
Acum stiu, e invidios si el pe tine laughing
Apropo, mai era una pe aici care facea pe serioasa si s-a dat singura de gol.
Sa nu ajungi si tu ca ea!
Se simte ea daca vede raspunsul asta rolling on the floor

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Ca tot vorbim de clase, cred ca voi sunteti in a doua! Eu am trecut de ele, am un master, dragilor! A, si uite ca si la sex v-am luat, il am cand doresc si cu cine doresc! Unde mai pui ca am si pretentii exagerate (recunosc) la barbati si uite, a dracu, tot primesc imposibilul! Cam atat am de zis, doggie! Woof woof!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Ai cumva probleme cu vederea sau ce visezi noaptea povestesti ziua?
Sex, tom degetel e aliatul tau.
Cred ca ai tocit varful degetelor.
Fa-ti si tu o relatie, mai iesi prin lume, socializeaza.
Internetu te face sa visezi cu ochii deschisi.
Clase zici? Cand terminam eu studile tu te chinuiai sa zambesti in poza de la buletin laughing
Acum daca ti-au murit laudatorii, le lauzi si tu singurica.
De obicei fiecare cu ce nu are happy
Vorbesti de unle persoane si vi cu niste afirmatii de parca le-ai cunoaste.
Pot sa zic si eu de tine ca ai 1.60 si 70 de kg, probabil daca te agiti iar, tind sa cred ca asa e.

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Stai aici si te masturbezi la gandul ca imi scrii. Despre ce vorbim? Nimeni nu ar sta atata de vorba cu o idioata. Deci hai sa lasam orgoliul masculin de ca.cat la o parte si recunoaste ca sunt slabiciunea ta! Iti poti depune actele si ca sa te inchini la altarul meu. Stii foarte bine ca asta urmeaza, nu mai ai cum scapa (nici n-ar avea rost)!
Apropo, ce "STUDI" ai terminat de esti asa analfabet? In templul meu trebuie ca toti sclavii mei sa treaca de proba elementara de gramatica. S-ar putea s-a cam pierzi rolling on the floor

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Am vazut ca ai cam multi "prieteni" pe aici.
La o postare zicei ceva de genu " logica care nu o am"
Mi-a placut maxim aia, mai era un gagiu care iti dadea clasa pe acolo laughing
Ai uitat ca tu te-ai bagat in seama pe aici si tot tu ai comentat cand ti-au dat altii peste nas?
Mai si vorbesti de orgoliu.
Cica "s-a cam pierzi" cum spui tu doamna profesoara, mama ei de cratima laughing
Ti-am zis sa mai iesi si tu in lume sa mai socializezi.
Sa iti faci si tu o relatie sa nu mai fi asa frustrata.
Poate gasesti si tu un virgin obosit care sa te accepte.
Restul nu cred ca vor.
Posibil sa mori nemaritata happy
Mai e si weekend,iar suferi de singuratate si ai imaginatia bogata.
Altar, ce n-ai dat tu sa ai un barbat ca mine.
Cred ca ai tine post negrulaughing

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Aloo, despre ce vorbesti? Nu degeaba esti fecioara, esti ca o muiere! Palavragesti si tu... apropo cine s-a bagat in seama la intrebarea MEA? Stiu, stiu, trebuie din nou sa vad cat esti de innebunit dupa mine...multumesc, dar mi-ai dovedit destul! Ajunge pe saptamana asta! E cazul sa iei o pauza! laughing

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Erai buna ca scenarista, te ajuta mult imaginatia happy
In rest sunt foarte selectiv, nu corespunzi.
Si acum ce naiba legatura are ce vorbim noi aici cu zodia?
Asta asa sa o lungesti si tu si sa o iei pe aratura laughing

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Se vede ca n-ai ocupatie. Nu corespund? Am zis vreodata ca ai vreo calitate? Tu evident, doar de aia mi-ai si scris in privat, asa e cu slabiciunea asta, nu te condamn, sunt irezistibila, orgolios mic ce esti! Apropo, daca vine un razboi, sa ne FEREASCA DUMNEZEU LA CE "BARBATI" AVEM rolling on the floor Astia ca tine isi masoara puterea cu fetele, pacat ca a trecut ziua ta si nu te stiam, iti faceam cadou o suzetă!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Eu ti-am recomandat sa-ti faci o mica ocupatie.
Sa mai iesi si tu prin lume,sa-ti faci o relatie etc.
Ce dreptate ai tu cu barbatii,daca ar fi toti cum vrei tu si toate ca tine,nu stiu unde s-ar ajunge.
Imi masor eu puterea cu fetele,vorbesti de orgoli?
Ai uitat ca tu ai inceput sa te bagi in seama cand ai vazut un barbat mai cu capu pe umeri printre multimea de fatalai?
Se pare ca da...
Si da, nu corespunzi, esti prea nesuferita, frustrata si foarte complexata.
O sa-ti fac eu cadou un vibrator de ziua ta, poate renunti la complexe si nu mai tocesti degetelele!

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Eu spre deosebire de prietena ta nu am avut tangente cu vibratorul, fecioraș! laughing Hai, nu te mai baga in seama cu mine, stiu ca e imposibil si te dor toti muschii daca nu o faci, dar incearca macar o saptamana!rolling on the floor

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Normal ca nu, eu ce am zis mai sus? Am zis ca iti fac cadou unul sa nu mai tocesti varful degetelorhappy
Cred ca trebuie sa-ti scriu in engleaza, poate asa intelegi mai binelaughing

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

De aia am unghii stiletto, nebunule, sa tocesc buricii degetelor? Hai gata ca ti-ai luat portia de ras pe ziua de azi, mai lasa norocul de a-mi lua atentia si la altii!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru sweetangels):

Trebuie sa rad cat mai des, poate nu mai imbatranesc happy
E gata cand zic eu, nu cand zici tu.
Apropo, vezi ca mai jos putin de numele meu ai un buton de ignore!
Dar please please nu ma baga acolo, o sa suspin si o sa fiu deprimat tot restul anului.
Nici nu o sa mai am de cine mai rade happy

| sweetangels explică (pentru ROB3RT89):

Zis si facut! laughing
Ps: vezi sa nu-ti mai faci alte conturi doar ca sa mentii contactul cu mine, stiu ca nu te poti abtinewinking

| RAY a răspuns:

Asta pentru ca sa facem sex cu voi, de asta vorbim cu voi,ne pierdem timpul cu voi,va facem pe plac pentru sex,ce atata ne ascundem ca nu e asa,eu in lipsa dorinteti sexuale nu as vorbi cu sexul opus ca nu as avea de ce, dar avand acest blestem numit dorinta sexula comunic cu sexul opus, chiar nu vad ce ofera fetele din ziua de azi in afara de sex si ala e scump, ma refer la ceva pozitiv nu de ipocrizie, minciuni, falscitate

| sweetangels explică (pentru RAY):

Atunci de ce majoritatea baietilor vad in mine o amica, nu sex? De ce vin sa vorbeasca cu mine? Iti spun din ce mi-au relatat (da, i-am intrebat si eu): pentru ca sunt funny, de treaba, discutam chestii interesante, noi, vorbim despre viitor, le dau sfaturi bune - multi mi-au zis ca as fi fost foarte bun psiholog, le place ca pot fi o mangaiere atunci cand trebuie, ca ii ascult, etc. Parerea mea e ca depinde de persoana interesul, daca doar atat poate sa ofere (sex), asta e...dar viata e complexa, cu siguranta nu sta in atat!

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Atunci de ce majoritatea baietilor vad in mine o amica, nu sex?
pentru ca nu le atragi din punct de vedere fizic si atunci macar sa le dai un sfat tu fiind fata, si eu am o buna prietena care imi da multe sfaturii dar nu ma gandesc la sex cand vb cu ea

| sweetangels explică (pentru RAY):

Gresit. Ei la inceput se dau la mine, imi zic ca sunt atrasi, ma complimenteaza in toate felurile, dar eu (avand si prieten) ii indrept spre "hai sa fim amici, e mai ok asa!". Culmea e ca dupa ce stau un pic imbufnati, revin de fiecare data doar ca sa ma vada, sa ma intrebe ce mai fac si sa depanam amintiri comune! Deci se poate! Barbatii nu vor doar sex de la femei, daca stii sa iti faci clare intentiile tale de femeie inca de la inceput si le explici ca sexul e exclus, ori pleaca de tot, ori revin si dezvolta o relatie de prietenie frumoasa cu tine!

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Pai vezi la inceput se dateau la tine,isi faceau complimente, faza cu multi baieti e ca ei chiar daca stiu ca sunt in lista prieteniei ei spera ca o sa le vezi ca pe iubiti in viitor, eu personal nu vad cum un baiat poate fi prieten cu o fata frumoasa, poate sunt homo, asexuali mai stii, in fine sunt multi baieti feminizati in ziua de azi, eu vorbesc de primul interes iar tu mi ai confirmat ca se dateau la tine

| sweetangels explică (pentru RAY):

Da, evident, dar am stiut mereu sa nu dau curs acelor complimente si sa le explic frumos ca mai mult decat prieteni, nu se poate! Acum ei puteau sa accepte varianta mea sau sa o refuze, corect?

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Corect asa e, dar isi repet multi cred ca in timp le vei vedea diferit

| RAY a răspuns (pentru sweetangels):

Uite aici un caz de baiat care tot asteapta https://www.youtube.com/watch?v=lR69Z4r_RbM&feature=youtu.be

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru ca asa fac ei ca sa obtina primul sarut.
Ai zis bine, unii fac asa. Altii nu invadeaza spatiul ala, se apropie cand stiu ca e un moment potrivit.

| Freya1 a răspuns:

Atractia sexuala de care vorbeste Ray.
Femeile in general nu tin neaparat sa se calareasca pe un barbat daca vor sa fie cu el dar uni baieti au mai multa atractie sexuala si dorinta de sex decat relatia propriu zisa

| sweetangels explică (pentru Freya1):

Deci de la atractia sexuala stau asa calare? laughing

| Freya1 a răspuns (pentru sweetangels):

Eu zic ca da.
Nu stiu simt nevoia aia de lipire sa te pupe cat mai repede sa puna mana pe tine dar nu la toti este asa mai mult la aia care duc lipsa de ceva vreme sau care mai mult asta le trebuie

| sweetangels explică (pentru Freya1):

Tind sa iti dau dreptate, nu au mai avut demuult contact cu o femeie si prima cu care au de a face, o calaresc la propriu! rolling on the floor

| sofisis a răspuns:

Am observat si eu chestia asta ...ma enervau. Eu le ziceam de la obraz sa isi ia distanta

| sweetangels explică (pentru sofisis):

Pe mine ma umfla rasul, nu intelegeam abordarea asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt atrasi de ea si incearca sa o cucereasca.

| sweetangels explică (pentru anonim_4396):

Si daca fata e slaba de înger?

| venividivici2017 a răspuns:

Nu stiu unde ai intalnit astfel de baieti confused

| sweetangels explică (pentru venividivici2017):

Nu am intalnit la tot pasul, dar am remarcat chestia asta mai deosebita la cativa si nu stiu cum s-o iau

| venividivici2017 a răspuns (pentru sweetangels):

Eu nu as proceda asa, pare cam "silly", te faci de ras intr-un fel. Daca ea nu te accepta? Decat sa ma fac de ras, mai bine ceva in limita bunului simt.

| sweetangels explică (pentru venividivici2017):

Exact, e mai probabil sa obtii un refuz cu chestia asta decat sa atragi persoana respectiva.

| Aimwork a răspuns:

E firesc la varsta lor. Se asteapta sa rosesti si sa iasa ceva din asta.
Stai calma, vei intalni si oameni nornali!