| SERIALS a întrebat:

De ce unii baieti sunt atrasi de alti baieti? De ce nu au descoperit cauza stiintifica?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu au descoperit-o pentru ca nu au cautat-o.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu exista o cauza stiintifica, fiind doar o alegere personala!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se poate explica stiintific nici din ce motiv culoare ochilor sau a parului copiilor este cu totul diferita de cea a parintilor. La fel nu s-a putut explica stiintific cum se pot naste criminali sau violatori in serie din parinti si familii absolut onorabile. Nu s-a putut explica stiintific din ce motive parinti absolut normali si sanatosi pot sa dea nastere la cativa copii perfect sanatosi, dar si la unul care sa fie afecta de boli sau sechele incurabile. Si tot asa exemplele pot fi continuate cu multe alte si alte probleme care deocamdata inca in mare parte sunt inexplicabile cu toate ca cercetarea genetica a facut in ultima vreme pasi imensi in descifrarea genomului uman. Probabil ca in viitor, in urmatorii cativa ani (sau decenii) vor fi descifrate aceste necunoscute si vor exista toate explicatiile stiintifice si medicale in privinta tuturor acestor necunoscute... deocamdata inexplicabile, intre care se numara si natura orientarii sexuale, cea de care ai amintit. Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat