| Hammurabi a întrebat:

De ce unii bărbați/băieți au impresia că dacă ei sunt foarte îndrăgostiți de o persoană, acea persoană ar fi obligată neapărat să le răspundă, sau să îi pese într-un fel sau altul de sentimentele lor?

Răspuns Câştigător
| Antopuff a răspuns:

Dacă o tipa nu vrea sa bage un tip în seama, pur și simplu i se rupe de el, iar el nu exista pentru ea, nu are cum sa ii răspundă căci și dacă ii răspunde într un fel el capătă mai mult curaj și crede ca dacă i-a răspuns chiar și negativ pentru el poate fi o incurajare, asta pentru ca el poate chiar e un prost care nu pricepe. Tu ai vorbi cu toate ratatele și proastele? De ce ți ai pierde timpul pentru oameni care nu exista pur și simplu pentru tine. Nu se crede regină Angliei, el o vede, asa adică tipul care își face o obsesie, ea doar nu îl baga în seama fiindcă nu il vede, nu o interesează, e de bun simt sa reacționeze asa cum simte, iar tu nu ai de ce sa fi deranjat fiindcă acea persoana nu are de ce sa aibă acel asa zis bun simt, nu are nici un motiv sa încurajeze pe cineva pentru care nu simte nimic. E fix alegerea ei, nu poți tu impune cum sa reacționeze din bun simt cineva, fiindcă nici tu nu cred ca te gândești la toate persoanele din lume și cum sa ai bun simt cu ele, e ilogic sa fii asa. Fiecare își vede de treaba lui.

78 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Stai linistit, sa vezi la fete: daca iesi cu ele, esti obligat sa ai un sentiment si sa-l declari din start, altfel adio!

Fiecare cu gandirea lui, cu graba lui. Sentimentele nu se pot masura, sunt ceva subiectiv. Nu e logica matematica.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca sunt imaturi!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai degraba prosti, nu imaturi, eu daca-s indrag de cineva, stiu f clar ca nu e neaparat nevoie sa fie si persoana la fel de mine, e vb de logica aici pe care ei nu o au.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar imaturii au aceasta impresie.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca sunt imaturi si nu gandesc, considerand ca este suficient ca ei sa vrea si celalalt sa-i cedeze, sau sa i se supuna in totalitate.

| Drimmero a răspuns:

Asta se poate aplica si celor de sex feminin ca sa nu discriminam.
Pur si simplu cand te indragostesti ti-ar placea sa fie reciproc din partea persoanei in cauza, evident ca nu poti obliga pe nimeni sa te placa, e aiurea sa iti placa cineva si sa nu fie reciproc, cam pici de fraier din orice punct de vedere daca ii arati sau ii spui iar persoana aia sa fie naspa dupa ce observa asta. E complicat cu dragostea oricum ai da-o.

| Drimmero a răspuns:

@SalamVictoria

Cat de usor esti de provocat, practic dintr-o propozitie te activezi, cand e ziua ta si ce flori iti plac? Meriti un buchet de flori

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Uita-te cum faci. Nu te judec, probabil ai ceva pe suflet si esti neinteleasa de cei din jur iar aici te descarci.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Crizezi, te pot ajuta cu ceva?

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Ce zic eu si ce intelege ea, eu zic ca e crizata in general si ea zice de emoticoane si mai rade de morbid ca nu stie sa cireasca, ireal asa ceva. Victorito,, sa nu te duci la medic ca intri in depresie daca afli ce zice psihiatrul (iau in calcul si varianta ca nu vei intelege)

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e prima oara cand iti dau mura-n gura si intelegi in punga, nu ma deranjeaza sa iti explic pe intelesul tau, m-ai prins in dispozitie buna si am rabdare dar sa stau sa explic la nesfarsit imi piere interesul

| Mosotti a răspuns:

Au impresia asta ca-s prosti, ca daca erau destepti isi dadeau seama ca, chiar daca sunt ei indragostiti de cineva, nu e obligata acea persoana sa le raspunda.

| Hammurabi explică:

Corect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

De ce? Stiu oameni care "s-au indragostit" asa si acum sunt impreuna. E logic sa iti placa cineva si daca-l vezi doar, ca altfel n-ai vrea sa il cunosti. Adica daca nu pare interesant, cum sa intri macar in vorba cu persoana aia?

Daca il intrebi pe ala/aia de care esti indragostit(a) si incerci sa te bagi in seama e logic sa vrei un da sau un nu. Daca doar aștepți si crezi ca indragosteala e reciproca, atunci no, e o problema dar nu as zice ca e nici ratat nici bolnav. Poate doar romantic/idealist. Ceea ce dp meu dv nu e prea fain, ca oamenii astia sufera mult, dar no. Aia e. Nu ii schimbam noi pe altii.

P.S. In intrebare. De ce doar barbatii ar face asta? Femeile crezi ca-s diferite cu ceva, cred ca mai des tipul ăsta de indragostire e la femei.

| Hammurabi explică (pentru anonim_4396):

"E logic sa iti placa cineva si daca-l vezi doar"

Asta așe e.
Dar nimic nu-ți garantează ție că acel "cineva" te va place și el pe tine la rândul lui. Poate acea persoană nu vrea să fie deranjată cu cu chestii de genul ăsta. Nu o interesează.
Eu vorbeam de tipii care devin ofuscați și au reacții prostești doar pentru faptul că o fată nu vrea să-i bage în seamă. Nu vrea să fie deranjată.
Ei consideră că dacă sunt îndrăgostiți de acea fată, chestia asta le dă un ascendent asupra ei.
În sensul "cum adică nici nu te uiți la mine, când eu sunt îndrăgostit de tine?"
La reacția asta absurdă mă refeream.

Am zis doar de băieți/bărbați pentru că psihologia feminină poate fi diferită și nu pot considera că mă pricep eu la "tot ce mișcă".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai aia e un pic narcisism si oleaca de prostie, e adevarat laughing Parerea mea.

| Hammurabi explică (pentru anonim_4396):

Cred că un pic mai multă prostie... laughing

| alina2k18 a răspuns:

Pentru ca realitate virtuala si multa singuratate.
Isi fac o poveste in capul lor cum vor ei si cealalta persoana ar trebui sa fie ca in povestea lor...

| Hammurabi explică (pentru alina2k18):

Exact. Foarte bine punctat.
Ei deformează realitatea cu "piticii" pe care îi au ei în cap.

| Lioana a răspuns:

Atunci când cineva se îndrăgostește simte că se întâmplă ceva special cu el, ceva unic. Simte că are mult de oferit. De aceea îi e greu sa accepte și să înțeleagă că persoana iubită nu are nevoie de sentimentele lui. Il doare iar la durere oamenii reacționează in felul lor. Unii reușesc să o țină in ei, alții se exteriorizează iar din frustrare nu poate rezulta o reactie frumoasă.

| Hammurabi explică (pentru Lioana):

E corect ce spui.
Dar faptul că ești îndrăgostit de cineva și pe baza acestui fapt, ție ți se pare normal și obligatoriu să obții neapărat un feedback de la acea persoană, asta mi se pare o idioțenie totală.
Nimeni nu e obligat să-i pese de ce anume ai tu în creier vizavi de el.

| Lioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Hammurabi draga, tu vrei sa afli de ce reactioneaza asa baiatul? sau vrei sa-l judecam?
Eu ti-am spus de ce. Cred ca el nu se întreabă daca e bine sau nu e bine ce face. Face si spune ce simte. Fata daca nu vrea nimic cu el sa-i explice o singura data ferm si fara drept de replica ca nu e interesata si ca o deranjeaza insistentele lui. Dupa asta poate sa-l ignore total.

| Hammurabi explică (pentru Lioana):

Dacă e o fată care arată foarte bine și mai e și isteață, îți dai seama câtora va trebui să le explice zilnic că nu e interesată? laughing

Da, eu chiar sunt curios de ce un tip, e deranjat de faptul că o fată pe care n-o cunoaște, dar pe care el consideră că o iubește, îl poate ignora.
De ce crede el că faptul că o iubește, îi oferă un ascendent asupra ei?
De ce o fată nu poate sau n-ar fi corect să trateze cu ignor genul ăsta de abordare intempestivă din partea unui necunoscut, indiferent care sunt sentimentele pe care el consideră că le are?

| Lioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Dragostea neimpartasita totdeauna va deranja. Asta nu înseamnă ca cel care nu iubeste are vreo vina. Dar exista unii care nu se pot împăca cu un refuz, mai ales daca refuzul nu e ferm, ci tacit.
Nu stiu daca baiatul din cazul tau iubeste cu adevărat sau e doar o ambitie de cuceritor. Dar se pare ca nu se pricepe prea bine daca isi arata frustrarile. Probabil a fost obisnuit sa obtina totul usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca au ajuns sa se "foarte" indragosteasca de o persoana, nu se presupune ca acea persoana le-a raspuns deja intr-un anumit fel/le impartaseste sentimentele? Nu vad cum ai putea sa te indragostesti de cineva caruia ii esti indiferent

| Hammurabi explică (pentru anonim_4396):

Nu. Tocmai aici e non-sensul.
E vorba de o persoană cu care n-a vorbit niciodată.
Doar a văzut-o, i-a plăcut foarte mult și a tras concluzia că s-a îndrăgostit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Atunci probabil n-ar trebui sa spui barbati/baieti, ci sa lasi doar ultima categorie.

| Drimmero a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu stiu daca e chiar indragosteala cat e atractie fizica foarte puternica daca luam scenariul tau ipotetic. Dar de la atractie fizica se poate ajunge si la indragosteala dupa ce iei contact cu persoana aia mai mult.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru Hammurabi):

Pentru ca multi barbati (si eu am fost vinovat de asta intr-o vreme) au prostul obicei de propaga calitati imaginare asupra acelei femei, apoi se indragostesc aiurea de acea "holograma" ca sa-i zic asa. Cand singura calitate reala a acelei femei este faptul ca fizic arata exceptional si atat, acest lucru indeamna multi barbati plini de pofte si hormoni, sa adauge calitati care nu exista acelei femei, iar apoi sa faca din ea centrul universului.

Mai grav este cand acea femeie stie sa joace teatru extrem de bine si isi intra in rolul care eu ca barbat i l-am acordat, sa vezi atunci cum se deschid portile manipularii de proportii apocaliptice.

Norocul meu a fost ca m-au indrumat unii si altii si am gasit pe cineva care mi-a restaurat increderea in sexul frumos. Multi nu au luxul acesta sa stii.

| Hammurabi explică (pentru Nyarlathotep):

Dacă e o femeie cu reale calități, arată și bine, e și isteață, iar unul pe care ea nu-l cunoaște, se îndrăgostește de ea.
De ce acel individ are pretenția ca ea să-l bage în seamă?
În ideea "cum, eu m-am îndrăgostit de tine și tu nu mă bagi în seamă"? wtf?
Asta am întrebat.
Unii bărbati care se îndrăgostesc de o femeie, de ce au ei impresia că femeia le e datoare cu ceva, doar pentru că s-au îndrăgostit ei de ea?

| Antopuff a răspuns (pentru Hammurabi):

Da și eu am intrebarea asta. Dacă ai un răspuns il aștept si eulaughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că își facă iluzii, și așteaptă feedback, și pentru că orgoliu masculin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca vor ei neaparat asa. Cum li se da un semn cat de mic, gen ca fata le raspunde la salut, imediat interpreteaza gresit.
Sunt penibili dar, na, mai bine sa nu le dea fetele apa la moara, deloc.

| Cheo0S a răspuns:

Deoarece e normal si de bun simt sa-i raspunzi la om cand vrea sa vorbeasca cu tine. Cat daca e indragostit sau nu laughing tine de cei 7 ani de acasa, sau macar sa -i dai un semn "ba nu sunt interesata".
Si lasa-ma pe mine ca vai nu esti BARBAT daca te enervezi daca iti da una seen.
E absolut normal sa-i reprosezi cuiva cand nu reactioneaza concomitent cu asteptarile tale. Tie El barbat sau femeie. Sau orice relatie ai avea.

| Hammurabi explică (pentru Cheo0S):

Ba nu.
E dreptul tău să refuzi contactul/comunicare cu oricine ai chef sau nu te interesează.
"Vrea să vorbească cu tine" nu-ți creează ție nici un fel de obligație.
E treaba lui ce vrea și ce face atâta timp cât nu implică/nu deranjează o altă persoană.
"nu reactioneaza concomitent cu asteptarile tale"
Adică, după părerea ta. cine ar fi obligat să reacționeze "concomitent cu așteptările tale"? laughing
Cu ce drept interacționezi tu cu viața/existența altcuiva?

| Cheo0S a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu nu am zis nimic de drepturi ci de bun simt.
Cum ai tu dreptul sa refuzi asa are si cealalta persoana dreptul sa-ti explice de ce nu-i convine faptul cum il tratezi.
Cu ce a deranjat-o? Atat timp cat nu ii invadeaza spatiul personal/ hartuieste / sau ameninte are dreptul si El sa-i zica ce doreste.

Toata lumea, de la prieteni/prietene, pana la familie si colegi de munca!
Cu dreptul de om, cine nu ma trateaza asa se poate sa-si i-a vreo doua injuraturi. Mai ales pe net si persoane necunoscute nu ma feresc laughing

| Hammurabi explică (pentru Cheo0S):

Tu chiar nu înțelegi că nu poți obliga pe nimeni să stea de vorbă cu tine dacă nu vrea?
"dreptul sa-ti explice de ce nu-i convine faptul cum il tratezi"
Tu nu realizezi absurdul afirmației?
Ea e o persoană necunoscută. Nu te tratează în nici un fel.
DREPTUL e al ei. Să nu fie agasată un necunoscut pe stradă.

Dacă unul care îți cerșește 5 lei, iar tu nu-l bagi în seamă, îșî cere "dreptul sa-ti explice de ce nu-i convine faptul cum il tratezi"?
Ce faci? laughing

Pricepe că el n-are absolut nici un drept vizavi de ea la fel cum nici ea nu are absolut nici o obligație față de el.
Fiecare are dreptul să facă ce vrea și ce consideră atâta timp cât nu implică altă persoană.
Că n-o să-ți convină și o să o înjuri... imediat o să gândească "uite ce jigodie e, bine că nu l-am băgat în seamă" laughing

| Hammurabi explică (pentru Cheo0S):

Chestia cu "bunul simț" e relativă.
La fel de bine poate fi imputată și unuia și altuia.

| Cheo0S a răspuns (pentru Hammurabi):

Pe tine daca te refuza o femeie ii spui multumesc mi-a parut bine si ii pupi manutele? Binenteles in pnm ca e Mai bine sa taci si sa-ti vezi de treaba.
"Că n-o să-ți convină și o să o înjuri... imediat o să gândească "uite ce jigodie e, bine că nu l-am băgat în seamă" laughing"
Tipic isi gaseste scuze pentru comportamentul ei. Nu ii i-au apararea aluia mai mult ca sigur a gresit si El.

Pai vezi refuzi oameni dubiosi/cersetori/betivi/sau alte specimene nu oameni normali, pana la urma cine se crede ea de nu vrea sa vorbeasca cu el? Regina angliei?

Chestia e ca multe nu stiu sa refuze si sa clarifice clar si raspicat fara ca persoana de langa ele sa se simta incomod si dupa tot El e de vina pentru ca ele sunt nesimtite.

Plus se fastacesc pe langa si incearca sa seduca cam toti barbatii indiferent daca sunt atrase de ei sau nu, numai pentru validare laughing
tratezi femeia ca fiind o fiinta iresponsabila pentru ce ii se intampla?

| Cheo0S a răspuns (pentru Antopuff):

Tu ai vorbi cu toate ratatele și proastele?
Nu draga pentru ca numai ratatele si proastele ma refuza.

| Cheo0S a răspuns (pentru Antopuff):

Nu-l vede pe dracu, iti dai seama de la o posta cand cineva e indragostit de tine sau a dezvoltat o obsesie.

| Emma30555 a răspuns (pentru Cheo0S):

Da și tocmai de asta cel mai indicat este sa ignori un om de genul, altfel o ia ca pe o incurajare. Ideea era, de ce se supăra un astfel de om, fiindcă nu ai de ce sa i răspunzi nici sa ai" bun simt ", dar probabil răspunsul e ca omul ala e limitat. Cand am zis ca nu îl vede era în sensul ca nu are nici un interes.

| Emma30555 a răspuns (pentru Cheo0S):

Dacă te refuza înseamnă că te dai la ele deci problema e la tine

| Cheo0S a răspuns (pentru Emma30555):

De ce ar fi problema la mine? Si de ce vorbesti "cu o i-a ca pe o incurajare"? De parca ar fi vreun ciudat sau ceva.
M-am bagat in seama si prin cele mai ciudate metode posibile cu fete si unele nu m-au jignit, ba chiar am ras amandoi. De unde si pana unde sunt eu limitat?

| Emma30555 a răspuns (pentru Cheo0S):

Sunt mulți ciudați, limitați care fac obsesii. În plus unul care se da la toate pana pica ceva e clar ca nu este un tip cu care sa ți pierzi vremea. Un bărbat ok, are o personalitate formata știe când și cum sa abordeze, și mai ales pe cine sa abordeze.

| Cheo0S a răspuns (pentru Emma30555):

Daca tu nu esti atrasa de El nu inseamna ca este ciudat sau limitat. Asa bine pot sa zic si eu ca foarte multe sunt tarfe si mai stiu eu ce.
De ce ar fi ceva rau daca face un barbat obsesie fata de tine? Te-ai intrebat vreodata daca nimeni nu te-ar mai vrea? Sau ai fi barbat? Ai aprecia si cea mai mica atentie.

| Emma30555 a răspuns (pentru Cheo0S):

Eu nu am zis ca toți care nu ma atrag sunt ciudați sau limitați, nu despre asta e vorba ci despre cei care se manifesta în felul asta. Sa faci obsesie pentru cineva pentru mine tine de sfera bolilor mentale. Femeia aia poate nici nu e cum ți o imaginezi, poate e total diferita dar obsesia te face sa o percepi altfel, e doar în mintea ta. Crezi ca femeile nu fac obsesii pentru bărbați? sunt și femei care căsuna pe care unul și ala săracu nu mai știe cum sa scape de ea. Dar daca un om nu vrea nu poți sa îl obligi. Aici este problema ca unii nu înțeleg ca dragostea cu forța nu se poate, inimii nu ii poți porunci. Eu cunosc bărbați care primesc și ei atenție, nu cred ca e asa mare diferență între bărbați și femei, ciudate și ciudați exista în ambele genuri, la fel și oameni normali. Asta ca nu te vrea nimeni e relativ, dacă ai probleme emoționale sau comportamentale poate, în rest fiecare primește atenție sau se face plăcut într un anume anturaj. Mai ales după o anumita vârsta când nu se mai pune accent doar pe fizic ci mai mult pe comportament.

| Cheo0S a răspuns (pentru Emma30555):

Ohh da vai saracul nu mai stie cum sa scape. Nu mai stie cum sa scape pentru ca e un idiot laughing eu am citit destul de multe despre obsesii si nu se incadreaza in sfera bolilor mintale. Iti dai seama macar ca nu poti da vina pe el/ea daca e bolnav? Inseamna ca nu e constient de ce face. Esti 100% responsabil si tu daca faci ca cealalta persoana sa devina agresiva.
Eu inteleg ce zici si empatizez cu unele dar trebuie sa ti dai seama ca ai suferit anumite traume daca crezi ca internetul e plin de dubiosi care sunt pregatiti in orice moment sa bage cutitul in tine.
Am vorbit cu destule femei pe net si in Mai Putin de o saptamana deja le-am luat numarul si am aflat cum arata, indiferent daca era vorba de relatii sau simple prietenii. Daca tu ca persoana esti paranoica si ai avut anumite experiente neplacute pe net asta nu inseamna ca toti sunt la fel.

| Emma30555 a răspuns (pentru Cheo0S):

Eu am vorbit strict despre cei ce fac obsesii sau sunt limitați etc, nu am generalizat. Am impresia ca nu poți înțelege concret un text. Dacă tu vorbești pe internet și legi prietenii, bravo ție, eu nu am zis ca toți sunt într un fel sau altul. În plus eu dacă nu stau pe net sa cunosc oameni asta este pentru ca am cunoscut oameni în mediul real unde socializez, și în mediul real poți da peste un tip, sau o tipa mai ciudați, care cel mai indicat este sa nu i bagi în seama. Topicul era altul, tu ai divagat prea mult de la subiect și ai vorbit practic despre ce te doare pe tine dar nu are legătură nici cu internetul, nici cu agățatul și nici nu am generalizat. Învață să discuți pe un subiect și sa înțelegi ce spune celalalt altfel dai de inteleles ca ori ești ușor autist sau fixist și ai doar ideile tale fixe în cap.

| Antopuff a răspuns (pentru Cheo0S):

Dacă o tipa nu vrea sa bage un tip în seama, pur și simplu i se rupe de el, iar el nu exista pentru ea, nu are cum sa ii răspundă căci și dacă ii răspunde într un fel el capătă mai mult curaj și crede ca dacă i-a răspuns chiar și negativ pentru el poate fi o incurajare, asta pentru ca el poate chiar e un prost care nu pricepe. Tu ai vorbi cu toate ratatele și proastele? De ce ți ai pierde timpul pentru oameni care nu exista pur și simplu pentru tine. Nu se crede regină Angliei, el o vede, asa adică tipul care își face o obsesie, ea doar nu îl baga în seama fiindcă nu il vede, nu o interesează, e de bun simt sa reacționeze asa cum simte, iar tu nu ai de ce sa fi deranjat fiindcă acea persoana nu are de ce sa aibă acel asa zis bun simt, nu are nici un motiv sa încurajeze pe cineva pentru care nu simte nimic. E fix alegerea ei, nu poți tu impune cum sa reacționeze din bun simt cineva, fiindcă nici tu nu cred ca te gândești la toate persoanele din lume și cum sa ai bun simt cu ele, e ilogic sa fii asa. Fiecare își vede de treaba lui.

| Cheo0S a răspuns:

Schimba-ti numele in Viorica.

| Cheo0S a răspuns:

Sau pana au deschis gura.

| Cheo0S a răspuns:

Virgy? laughingPai doah lesinam efectiv.
Duci lipsa sau ce naiba vrei de la mine?
Apreciez ca-ti pasa de singuratatea mea dar vezi-ti de ale tale din moment ce nu ma cunosti.

| Cheo0S a răspuns:

Mai plictisit. Latra la alta masa slabanogule. Pun pariu ca ai 60kg ud. :*

| Drimmero a răspuns (pentru Cheo0S):

E fata, eu zic ca e avantajul tau daca e slabuta si daca te place, nu fi fraier, pune mana pe ea

| Pnin a răspuns (pentru Drimmero):

Scârbos.

| Drimmero a răspuns (pentru Pnin):

Tu esti alt cont de-al ei, miss Mochi?

| Pnin a răspuns (pentru Drimmero):

Mochi? Au dreptate când spun că ai obsesii dacă tu îmi ții minte un nickname de acum un an de care eu am uitat complet.

Nu, sunt doar scârbită de comentariul de mai sus care nu doar că nu are niciun sens, dar încurajează și un comportament de predator. Exact subiectul discuției happy. Ți-a zis bine mai sus.

| Drimmero a răspuns (pentru Pnin):

Am retinut ca iti raspunsesem la unele intrebari pe atunci, nu din alt motiv.

Problema e ca unele chiar nu stiti de gluma, lasa vraja marii ca esti cu ochii pe contul meu de ceva timp, stii tu la ce ma refer.

| Pnin a răspuns (pentru Drimmero):

Ai reținut pentru că n-ai altă treabă. Problema e că glumele tale sunt proaste.

| Drimmero a răspuns (pentru Pnin):

Imi pare rau ca sunteti tineri si aveti memorie scurta, sa ma tem pentru viata voastra profesionala?

Glumele si replicile mele in general au anumite sageti, sunt date cum trebuie avand in vedere ca sunteti cu ochii pe mine dar faceti pe nepasatoarele aici.

| Pnin a răspuns (pentru Drimmero):

Am memorie bună. Dar nu mi-o irosesc cu TPU că am nevoie de ea în viața reală. Glumele tale sunt scârboase.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

@Salam

Corect, mai bine imi vad de treaba ca n-am cu cine, ceva banal nu intelegi de obicei si tu voiai sa iti vorbesc din literatura, sa o dam in figuri de stil si d-astea dar cred ca vorbeam singur...

| Drimmero a răspuns (pentru Pnin):

Nu e problema mea ca sunteti atat de levantici unele, chiar nu-i iau apararea lui morbid.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Exact despre intelesul asta in punga ziceam, deci ea a inteles ca am zis ca e indragostita de mine, mda...
Nu mai aduc in discutie cat ma urmaresti, studiezi ca astea sunt alta mancare de peste.
Fato, tu nu pui cratima cum trebuie uneori si tu vrei sa vorbim in metafore?

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

De zis am zis, tie sau lui dormeo, cel mai probabil sunteti una si aceeasi pentru ca bate la ochi ca mai multe persoane sa fie la fel, pana si aceleasi greseli de scriere le faceti, tehnic e imposibil sa existe asa ceva ))).
Un om care iti e cu adevarat antipatic nu devine obsesie si il studiezi din scoarta in scoarta si stii ce a zis in 1900 vara.
Am impresia ca vorbesc cu Savista, ca si cu aia iti era imposibil sa dialoghezi, diferenta e ca aia era doar personaj iar tu chiar existi in varianta ei, ceea ce e mai trist.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Cu alte cuvinte recunosti ca ma studiezi si analizezi... ce pot sa zic, ma bucur ca faci asta, ce ai mai descoperit? fa asa o lista cu defecte si calitati sa vedem ce ai descoperit.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Uita-te mai sus ce ai scris, Savisto, apoi vii cu asta, ma indepartezi de tine din ce in ce mai mult, e grav daca ajung sa evit un om. Constat ca nu avem ce discuta si e pacat ca parea ca ai potential.

| Cheo0S a răspuns (pentru Drimmero):

Mai repede ma leaga ea de pat. Mrrr.
Totusi e mai normala ca gagicata care vrea sa ma castreze. Tinete de bestie bine.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Taci ca iti curg balele dupa circoteca, ai amuzamentul tau uneori, nu stiu daca o faci voluntar sau involuntar, cred ca mai degraba involuntar dar trebuie sa recunosc ca mai zambesc cand scrii ceva stiind cum te strofoci si te agiti.

De facut fata fac fara probleme, nu esti adversar care sa vina cu replici prea coapte, doar clisee repetitive, nu o mai face pe sfanta si neinteresata ca se vede de la o posta ca tanjesti dupa dramele site-ului, macar ai coloana vertebrala si recunoaste. Vino cu poante mai reusite si vei creste in ochii mei.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

E absolut ireala fata asta, jur ca mi-a provocat o criza de ras. N-am cum sa fiu rautacios cu ea cand imi rascoleste peste replici si amintiri.
Savisto,, ma refeream ca tanjesti dupa dramele de aici pentru ca esti prezenta in diferite certuri, stii despre cutare replici din 1700, faci pe nevinovata degeaba ca esti aici de azi dimineata atenta la ce zic, daca erai una foarte serioasa dupa 2 replici paraseai ''cearta" dar te-am simtit de mult ca iubesti circoteca, nu fa pe mironosita.
Efectiv aceleasi replici mi le-a dat si cracanatul, adica tot tu, nu ai pic de rusine atunci cand te uiti in oglinda si realizezi ca ai zeci de conturi aici, macar sa te duca capul sa fii originala pe vreun cont dar nu, conturi low cost cu acelasi cliseu de replici, nici macar sa-i schimb forma de exprimare, exact cuvant cu cuvant le spui exact ca un papagal, as jigni pasarile alea, de fapt tu esti un robot, bati la tastatura acelasi set de replici zilnic, nu poti depasi etapa asta, dai peste cap setting-ul ala la orice vorba care iese din tparul setarii din fabrica. Deci in afara de chestii repetitive spuse de 200 de ori de pe toate conturile tale si de paranteze cretine puse cand nu trebuie altceva nu am ce vedea la tine, esti ca aia care rad singuri la glumele lor, atat de trist e personajul tau.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

"Atâta știi și tu în engleză troll low cost și abuzezi de asta de 2 ani rolling on the floor
încă o arie de extins, pune pe lista" Vai de capul tau, domnisoara.

"Nu, știu replici pe care le repeți din 1700 încoace la fiecare interacțiune " Faci doar pe ipocrita si doar pe alea le vezi, nu am asteptari din partea ta.

Nu te-ai prins, chiar imi place sa te provoc, musti rapid, nu e nevoie de prea multe de zis ca din 2 cuvinte te-am activat, aici nu e o disputa, e doar o interactiune papusar-papusa, ghici cine e papusarul.

Tu ai si contul cracanatul, altceva nou?

Te faci ca nu stii dar in afara de can-can-uri mai ai si altceva in vocabular? O discutie mai complexa nu te-am vazut sa ai, chiar asa in 'nestare' esti sa porti si d-astea?

P.S. Astea sunt emoticoane, emoji-uri sunt altceva, cu placere.

| Dormeo a răspuns (pentru Drimmero):

O faci ipocrita cand mai sus a pus 3 replici in care ai zis aceeasi chestie la diferenta de cateva ore.
Cum e sa traiesti cu schizofrenie?

| Drimmero a răspuns (pentru Dormeo):

"Cum e sa traiesti cu schizofrenie?" Aceeasi replica zisa zi de zi, chiar nu aveti dram de rusine cand ziceti de altii ca folosesc aceleasi replici apoi va intrebati de ce nu va scot din ipocrite. De aia sunteti

| Dormeo a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e o replica

| Drimmero a răspuns (pentru Dormeo):

Mai are vreun rost discutia asta?

| Cheo0S a răspuns:

Nu toate obsesiile sunt la daunatoare daca stii sa le controlezi
Astea le numesti tu jigniri? Efectiv mi-am primit jigniri mai naspa si de la tovarasi. rolling on the floor

| Dormeo a răspuns:

Au crescut cocolositi si au impresia ca totul li se cuvine.

| RecuperatorulDeInimi a răspuns:

Ca poate asa vrea ei, ce parere aveti?