| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii barbati cauta sa aiba un penis cat mai mare? Vaginul unei femei masoara,de obicei, 7~7.5 cm. Dupa parerea mea,pentru o femeie,mai excitant,este grosimea, nu marimea.

14 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Bine gandit rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Asa ma gandeam si eu?

| corbulalbrosu a răspuns:

Mirarea ta este si logica si rationala. Este stabilit atat medical cat si statistic faptul ca in majoritatea cazurilor adancimea maxima a vaginului in starea sa supraexcitata poate fi de circa 12-13 cm. Deci lungimea/adancimea se mareste cu mazim 50%. In schimb largimea/diametrul lumenului vaginal chiar si in cazul unei excitatii moderate se poate modifica (largi) foarte mult. In concluzie reiese ca grosimea penisului conteaza cu adevarat. Sanatate!

| Sofer a răspuns:

Aici depinde și de femei ca ele vor groase și mari și unii bărbați simt ca nu o au suficient de mare.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Lungimea penisului este egala cu dublul varstei

| MPersephone a răspuns:

Ai dreptate intr-o oarecare masura, dar nici chiar 7 cm (imi pare rau sa-ti scad din ego).
Dar eu m-as speria daca ar fi peste 17. Deci o marime medie ar fi ideala.

| Donsavas a răspuns:

Pentru o femeie mai larga este importantă grosimea iar femeile sunt atrase de bărbați siguri pe ei nu neaparat de membrul lor

| DeeaCarmen a răspuns:

Pentru ca foarte multora nu li se spun aceste informatii. Si nici grosimea nu conteaza asa de mult, doarece daca o fata are un vagin mai stramt s-ar putea sa aiba dureri cam mari

| alina2k18 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Si impartit la 4 laughing

| LoveSleep a răspuns:

Stii bancul ăla cu țiganca la avocat?

Cica merge tiganca la avocat, deoarece vrea sa divorteze.
Avocatul o intreaba de ce vrea sa faca acest lucru.
Tiganca raspunde:
Barbatul meu are p a prea scurta, raspunde tiganca.
Dar cati centimetri are? intreaba avocatul.
– Cam 25, raspunde tiganca.
– Si nu iti ajung?
Da-pai, domnu’ avocat…10 centimetri burta lui, 10 a mea…cu ce ramane sa te f i tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De acord cu tine, chiar asa este. Pentru ca gândirea limitată e foarte întâlnită. Cam ăsta ar fi răspunsul

| SasukeCS2 a răspuns:

Lungime normala a unui vagin este intre 7.5 si 15.5 cm si latimea are valori intre 2-10 cm (in stare normala are intre 2-4 dar ajunge la 10 cand este excitata). Tot ce ai nevoie e un penis de marimi medii problema este ca barbatii sunt nesiguri pe marimea penisului lor din cauza ca se uita la filme porno unde sunt numai actori cu penis mare.

| Musca88 a răspuns:

Daca-i zic ca am 18cm nu ma mai intreaba de grosime si dupa afla ca e grosime medie, nu va dati de gol bosilor, doar in cazu in care aveti ce arata.

| StefanAdam a răspuns:

Din pacate eu o am lunga dar mai putin groasa