| inflicted a întrebat:

De ce unii oameni nu se simt bine daca nu sunt intr-o relatie?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca sant singuri si sufera dupa afectiune. Au nevoie ma refer de sprijin emotional

| RAY a răspuns:

Pentru ca nevoia de a iubi face parte din nevoile tale emotionale
socializarea
a iubi a fi iubit
stima de sine
in lipsa lor dam in depresie, anexitate, sfatul meu este sa socializati, sa vedeti de o iubita

| Odobasian a răspuns (pentru RAY):

Direct ceausescu si eminescu (varcea)

| RAY a răspuns (pentru Odobasian):

Poftim?

| Andreeush a răspuns:

Pentru că nu le place să fie singuri.

| Sofer a răspuns:

Perfect adevarat.

| lorena1gianinak a răspuns:

Sunt oameni care simt nevoia să iubească și sa fie iubiți. Mulți ar spune ca viata în 2 e mai palpitantă. Asa este. Sa trăiești cu cineva pe care îl iubești și s faceți diverse lucruri împreună e altceva.

| Anonim0204 a răspuns:

Depinde de "organismul sentimental" al fiecaruia

| ciocolatamaruie4 a răspuns:

Pentru că le este frică să rămână singuri cu ei înșiși. Sau poate că iubirea de sine nu le este suficientă și au nevoie de cineva care le poate oferi această "independentă" emoțională temporară.