| RAY a întrebat:

De ce unor fete le place sa isi bata joc de baieti?

21 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ca si la baieti, baietii sunt mai rau, din rautate, e f simplu. De ce f multi barbati isi bat femeile?! Aia e. Ca si daca te intelegi sau nu, nu trebuie violenta.

| Wr3nch a răspuns:

Din acelasi motiv pentru car la unii baieti le place sa faca acelasi lucri. In ambele cazuri persoana e atractiva, sigura pe sine, vrea sa se ditreze si nu ii pasa de ce simte celalt, pentru va gasi pe altcineva rapid.

| Mosotti a răspuns (pentru Wr3nch):

Depinde de cine da, ca s-ar putea sa nu mai poata gasi pe altcineva asa rapid in aceasta viata. Stiu cazuri in Germania. Pe chestia "stii ce grea e viata ca femeie urata? Hai ca vezi". Cred ca intelegi ce a facut.
Una i-a taiat penisul unuia care isi batea joc si se dadea mare fante tot asa, ca gaseste oricand.
Deci nu va jucati ca nu stiti peste cine dati. Asta si la baieti si la fete zic. Nu va distrugeti viata ca nu merita.
Nu iti convine de cineva, aia e, lasa-l frumos si gasesti pe altcineva.

Si pe net la fel nu va jucati! Nu stiti cine e cel din spate, poate fi politist, sr-ist, politician, mafiot, camatar, oameni cu multa putere, influenta care pot face foarte mult rau, ca afla datele rapid de la cnp pana la nepoti, cumnati, etc.
Fiti oameni okey ca va fi foarte bine pentru toti si mereu.

| Sofer a răspuns:

Asa se simt ele bine. Sa fie regine.

| Dalmore a răspuns:

De ce unor băieți le place să își bată joc de fete?

| Mosotti a răspuns (pentru Dalmore):

De jigodii ce sunt.

| RAY explică (pentru Dalmore):

Ca sunt ipocriti, imaturi, nu stiu ce vor sau vor doar sex si baga vrajeli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu vor ceva serios cu respectivii, doar se joaca si vor sex cat de mult. Femei care cel mai probabil niciodata nu vor avea o familie. Vor merge doar din morcov in morcov, culegatoare pe viata.

| Robert2526 a răspuns:

Ce intelegi tu prin "isi bat joc de baieti"?

| RAY explică (pentru Robert2526):

Nu sunt sincere, serioase cu tine, iti bat joc de tine

| Robert2526 a răspuns (pentru RAY):

Tu ai fost mereu sincer cu toate fetele? De ce ai impresia ca toate relatiile trebuie sa fie serioase si de lunga durata?
Trebuie sa ti traiesti viata mai detasat man.

Tu consideri ca ti-ai batut joc de vreo fata? Dar veo fata si-a batut joc de tine?

| RAY explică (pentru Robert2526):

Eu nu le judec, aici nu suntem la judecata de apoi, nu promovez misogismul sau ura fata de cineva, era doar o curiozitate atat

| Robert2526 a răspuns (pentru RAY):

Dar nici eu nu judec pe nimeni doar ca imi doream sa inteleg la ce te referi.

| RAY explică (pentru Robert2526):

Asta nu conteaza ce cred eu, eu sunt obserator

| Mosotti a răspuns (pentru Robert2526):

Ideea e in felul urmator, daca o relatie nu dureaza timp indelungat nu inseamna sa-ti bati joc! Stai cu omu ala, nu promiti mare lucru, zici "hai sa traim momentul si vedem ce o iesi daca o iesi", si cand nu iese, zici "am zis ca nu se stie sigur ce iese, doresc sa ne despartim, asa simt, aia este", asa se face.
Dar nu minciuni si prostii din astea, ca te plac dar de fapt nu te plac, iti promit cat in luna si in stele, ca apoi omu ala sa cada de la et 10 cum s-ar zice direct la parter de soc.

Si cine se supara ca zice celalalt zice asa, ala nu este okey! Nimeni nu poate fi sigur cat tine si ce va iesi din relatia inceputa. Eu mereu asa as zice, nu promit nimic, nu zic "daaaa, vreau sa stai cu tine 5 vieti, sau daaa, vreau rel serioasa", ca sa dau impresia ca daca am facut relatia, trebuie musai sa fie si serioasa.

Nu, zic clar "sigur ca ar vrea ceva serios, dar nu stim daca o iesi asa, vedem in timp in mod natural, iese, bine, nu iese, iar bine, sa nu avem probleme nici unu din noi, si din partea ta, si din a mea, putem la un moment dat sa nu ne mai intelegem, placem, o luam fiecare pe drumul nostru si este ok". Ca nu ne convine, e altceva, dar asta nici nu depinde de celalalt pana la urma, ca ce se va intampla, se va intampla pe baza a ce va simti, iar ceva simti nu va putea controla, asta e valabil pentru ambii parteneri.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Pentru ca si unor băieți le place sa si gata joc ce fete ...suntem chitwinking

| RAY explică (pentru BuBBlesykeSs):

Tu cum esti?

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Eu sunt cum e un om normal ca cap, daca nu-mi place de cineva pun punct nu stau sa dau apa la moara prea mult

| Silwian a răspuns:

Ca s smechere! Si pe interes!)))

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Intotdeauna oamenii au avut un sadism aparte pentru cei slabi iar suferinta lor ii vor face sa se simta mai puternici.

Similar sunt cateii care mesteca jucarii tiuitoare, psihologic acel tiuit le este similar ca ultimele tipete ale victimei inainte sa fie mestecate.

Deci... invata cum sa reactionezi in astfel de situatii, sau cum sa nu, ideal este sa nu le dai satisfactie, ci sa ridici o spranceana si sa te uiti sictirit la ele spunand, doar atat poti?

| MacaveyMarius a răspuns:

Întreabă-le pe ele. Din simplul fapt ca sunt niște copile imature, sau crescute răsfățat, sau probabil au întâlnit și băieți cam proști și le place sa ii ironizeze ca ăia nu știu cum să se comporte adevărat ca niște gentlemani.