| Larysa690 a întrebat:

De ce voi baietii sunteti asa de obsedati sa aveti femei usoare(panarame sa zic asa)si ziceti ca vreti fete cuminti si cand le aveti nu le pretuiti si va bateti joc de ele?!

28 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-și bate joc nimeni de o fată cuminte cum zici tu pe aici, lasă o fată de asta cuminte pentru că cel mai probabil e plictisitoare, n-are nimic de zis, îi acolo doar de decor fără să se facă remarcată și e logic că până la urmă te plictisești. Dacă mai e și agasantă și geloasă întruna și numa îl bate la cap, face totu o rutină plictisitoare îi cred și eu ca s-ar despărți.

| RAY a răspuns:

Si invers e valabil Larysa, de ce alegeti baieti rai iar pe cei cuminti le bagati in zona prieteniei?

| mariuscdrz a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca fetele, unele, nu majoritatea, vor baieti rai, duri, fuckboy. Doar ca ele confunda tipul de baiat dur cu toate panaremele de baieti, analfabeți si cocalari, ca dupa sa si bata joc de ele, sa intre in depresie, sa posteze citate ca toate distrusele pe retelele de socializare si sa aiba parerea ca toti sunt la fel, intelegi tu. Aici ele sunt de vina.

| Larysa690 explică (pentru mariuscdrz):

Uneori aparentele inseala

| RAY a răspuns (pentru mariuscdrz):

Eu nu judec, nu avem dreptul asta, eu doar am scris ceea ce am observat atat, eu nu am nimic cu fetele nu ma plac asta e

| Frank51 a răspuns:

Pot sa intreb acelasi lucru, de ce voi fetele preferati un bad boy care va face sa suferiti, si apoi tot la alt bad boy mergeti?

Hai sa nu mai generalizam ca nu e chiar asa.

| Clytia a răspuns (pentru Frank51):

"Hai să nu mai generalizăm" - când tu faci acelaș lucru...

| Frank51 a răspuns (pentru Clytia):

Daca tu asta ai inteles din raspunsul meu imi pare foarte rau pentru tine.

| Clytia a răspuns (pentru Frank51):

Ha, n-am nevoie de compătimire laughing
Am înțeles că ai dat un exemplu pe care l-ai putea spune și tu generalizănd, dar puteai să scrii "unele fete", nu "voi fetele".

| Frank51 a răspuns (pentru Clytia):

Puteam sa scriu cum voiam, important este ca se intelege si ca tu ai comentat aiurea si inutil. Sorry, not sorry.

| OldSoul a răspuns:

Ce intelegi tu prin fete cuminti?

| inflicted a răspuns (pentru OldSoul):

A zis mai sus că o fata care nu fumează și nu bea lmao

| Sofer a răspuns:

Ca sunt mai usor de controlat probabil.

| alina2k18 a răspuns:

Vor panarame -cum zici tu- in patwinking

| Larysa690 explică (pentru alina2k18):

Da si de cele cuminti isi bat joc si panaramele primesc iubire nu-i drept asa.

| alina2k18 a răspuns (pentru Larysa690):

Ce inseamna pentru tine fata cuminte?

| Larysa690 explică (pentru alina2k18):

O fata care nu isi inseala prietenul, nu bea, nu fumeaza si nu umbla in cluburi.

| alina2k18 a răspuns (pentru Larysa690):

Mda, deci daca eu fumez [ pe banii meiwinking] sunt panarama, aa?
laughing

| Larysa690 explică (pentru alina2k18):

Nu ma referam acum numai la fumat nu e vorba de asta dar mai multe chestii sunt care fac diferente intre o fata cuminte si una destrabalata.

| Plato a răspuns:

De ce faci generalizări tâmpite? Ne-ai verificat pe toti, sau cum iti permiti sa zici "voi baietii"?

Doar ratatii jalnici vor usuratice. O femeie serioasa e pentru un om demn si serios. Câinii nu ies cu pisicile.

Daca o femeie saliveaza dupa un badboy, e si ea panarama. Un domn nu si-ar bate joc, te asigur.

| Larysa690 explică (pentru Plato):

Da.dar cum am mai zis aparentele inseala.

| Plato a răspuns (pentru Larysa690):

Prostia înșală, de fapt. Nu ai cum sa nu vezi ca ala e un player, un badboy. Normal ca cu tine se poarta frumos la.inceput, dar te uiti cum se poarta cu ceilalti.
Proastele cred ca aia is nenorociti si doar cu ele vor fi sfinți. Haha.

| inflicted a răspuns (pentru Plato):

Și ce ai scris tu sunt generalizari.

| Plato a răspuns (pentru inflicted):

Ma indoiesc. Eu n-am zis "toate femeile".

| ForeverAlone97 a răspuns:

Nici voi femeile nu sunteți mai presus. Multe ajungeți bătute, violate și în relații toxice. Narcisismul și ignoranța le apreciați cel mai tare, pe când sinceritatea, seriozitatea nu sunt importante la voi. Pe partea de teorie susțineți că vreți băieți buni, când în realitate ăia buni îi considerați materiale de friendzone. Și după ce o încasați bine de tot, începeți cu tâmpeniile voastre că de ce nu mai sunt băieți fain, tâmpenii care n-ar trebui ascultate nici măcar de la kilometrii întregi printr-o pâlnie înfundată. Așa că vezi-ți bârna din ochi înainte să mai postezi întrebări din frustrare.

| Larysa690 explică (pentru ForeverAlone97):

Nu sunt din frustrare dar cam asa se intampla in ziua de azi.

| eckblume a răspuns:

Eiii, aici chiar ar fi fost necesar sa pui "unii" pentru a nu generaliza.
Fiecare e capabil (e de preferat) sa-si aleaga partenerul potrivit. In țară si in lume nu vezi doar "usuratice" si baieti "rai".
Ca fata/baiat nu iti dai seama de persoana de langa tine? Ok, se ascunde bine persoana, insa la un moment dat, tot isi va arata adevaratul comportament. Ai de ales: te indepartezi ori continui.
Spre exemplu, eu fiind serioasa din fire, calma, o persoana care respecta mare parte din reguli aleg sa am in anturaj persoane care se aseamana cu mine. E necesar sa ai si interese comune intr-o relatie.
Niciodata nu am ales sa stau langa un tip "cool" care e primul la bataie si care se sparge in figuri noaptea pe strazi.
E decizia fiecarui om sa faca ce vrea. Acum... ceea ce face poate fi moral sau nu. Isi poate bate joc din mai multe motive: nevoie de dominare, bani, de a manipula emotional, din placere etc. Atat femeile, cat si barbatii isi pot bate joc de parteneri. Intelegi?
E chiar urat sa generalizezi asa.

| inflicted a răspuns:

Nici eu nu fumez nu beau nu înșel dar mi se pare o aroganță penibila sa mă laud că sunt eu nu știu ce sfântă și altele sunt panarame pentru că sunt mai curtate. O persoană nesigură pe ea și alegerile ei mereu o să plictisească.