| 4Alee a întrebat:

De ceva vreme, cand ma duc in clasa la verisoara mea, care este pe acelasi hol cu mine, in clasa ei este un baiat, care, de fiecare data cand ma duc la ea, ma priveste incontinuu, de parca nu ar mai vrea sa isi ia ochii dupa mine, iar cand ma uit la el, isi schimba repede privirea in alta parte. Vorbeste si se comporta foarte frumos cu mine. Acum cateva zile, i-am dat oracolul sa mi-l completeze. El nu are prietena, din cate stiu eu, ca asa mi-a raspuns la o intrebare de acolo, care suna cam asa :,, Ai prieten/a?"; si mai la fiecare intrebare de-a mea, imi punea la fiecare raspuns de-al lui,,:X". De obicei, la intrebarile cu id-ul si nr de telefon, nu ti le dau nimeni (mai ales la cel cu telefonul), iar el mi-a lasat si nr lui, si id-ul. Mai nou, am aflat ca ieri si-a facut o prietena, nu una chir asa de draguta, si numai eu cred asta, iar cand ma vede, nu inceteaza sa faca acelasi lucru, dar eu nici macar nu ma uit la el, asa cum faceam inainte. Eu cred ca face asta doar ca sa ma faca geloasa. Cam vreau sa ii spun ce simt pentru el, adica ca il plac (eu nu sunt o fire deloc timida, mai bine zis una indrazneata ))

1 răspuns:
| butterfly27 a răspuns:

Iubita,atunci spune-i in fata ce simti si gata! Este cel mai corect, nu merita sa te ascunzi atata.big grin