| sanyy a întrebat:

De ceva vremea a inceput sa ma deranjeze o chestie. Cu oricine ma intalnesc, de regula din persoanele de peste 35-40 de ani, prima intrebare pe care mi-o pun e daca am gagica. laughing
Hai odata, hai de doua, dar devine stresant.
Eu cred ca omul mai are si altceva de facut in viata decat sa stea in relatii, ori sa se casatoreasca si sa faca copii. Toata lumea face asta. Oriunde ma duc toata lumea e cu gandul doar la iubite/iubiti, eventual familii dupa si parca toti doar asta cauta.
Inteleg ca asta e o nevoie naturala a omului de procrea, dar mi se pare aiurea sa judeci pe cineva pentru ca nu are prietena/prieten.
Ce parere aveti?

PS. Am 25 de ani. happy

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zile ca esti o fire la locul ei sau nu ai incredere in femei pentru ca sant cùrve toate la fel scapi de ei usor

| Adry05 a răspuns:

Păi la vârsta asta ei consideră că ar trebui să fii căsătorit deja

| Violleta2022 a răspuns:

Pai este simplu, vor sa stie cum vorbesc cu tine si cum te trateaza, ca un barbat adevarat, sau ca o fetita(daca cumva esti gay).

| sanyy explică (pentru Violleta2022):

Pai si daca nu am relatie sunt catalogat automat gay? laughing
Mai bine nu mai faceam facultate si nu ma focusam pe cariera, ma insuram de la 19 ani, iar acum eram casatorit, suparat si cu un salariu de nimic. laughing
Hmm si ca sa fi catalogat barbat adevarat vad ca trebuie sa ai relatie, a? laughing Pai uite cati barbati adevarati sunt la 25 de ani cu famili si le ghiortaie matele de foame. Zic si eu, nu stiu... big grin
Si inseamna ca toti astia care au succes pe plan profesional si nu's casatoriti sunt gay, nu? laughing

Scuze dar nu sunt de acord cu parerea ta. happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru sanyy):

Da, in ziua de azi daca te vad singur mai tot timpul, sau nu te vad de mana cu vreo fata, esti imediat catalogat drept gay sau impotent, mai ales daca esti trecut de 23-24 de ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sanyy):

Bineinteles ca poti s-a nu fii de acord cu parerea mea, de fapt chiar nu-i parerea mea, ci a tuturor celorlalti care te intreba daca ai gagica sau esti intr-o relatie.
Eu doar ti-am "tradus" motivul pentru care esti intrebat, asa ca, nu omora mesagerul.

| sanyy explică (pentru Violleta2022):

Hmm... deci si fetele singure la 25 de ani sunt lesbi, sau ipotente nu? laughing
Daca e sa cred ca mai bine de 30-40% din populatia tarii are orientare homo. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Violleta2022):

Ce prostie ai putut spune,, daca taceai...stii continuarea.

| OldSoul a răspuns:

Bag...
Stii ce recunoscator ma simt avand in vedere ca nu ma intreaba nimeni niciodata nimic de genul?
Bine, mai sunt si exceptii laughing O data, de doua ori pe an.
Exceptand un amic care imi tot arata gagici, dar mie mai degraba mi-ar placea de sora lui rolling on the floor)

| Donsavas a răspuns:

Da,Esti la vârsta la care relațiile sunt mai strans legate ca in adolescenta. De aceea te tot intreaba desi nu e obligatoriu sa stai cu cineva doar pentru a raspunde afirmativ la intrebare.

| Emma30555 a răspuns:

Asa sunt obisnuiti. E un subiect care stârnește curiozități deși fiecare ar trebui sa și vadă de problema lui și ar trebui ca o persoana sa fie judecata dacă vorbim de judecați pentru faptele ei nu dacă are sau nu relație sau ceva ce nu depinde exclusiv de acea persoana

| LilPleito a răspuns (pentru Emma30555):

Il intreaba probabil familia, care chiar sunt interesati, deci nu e vorba de nicio judecata. Hai sa ne mai calmam, ca nu murim dacă ne intreaba cineva ce mai facem. Repede sarim cu "e viata mea", Doamne.

| Crackman a răspuns:

Esti batran deja laughing pe vremea lor deja aveau 7 prunci

| Depoka a răspuns:

Bine ca sunt cu gândul la iubite si nu la casatorie sau relatii aranjate cu "nepoteii" cum am pățit eu laughing. Te înțeleg perfect, dar tu îți cunoști cel mai bine viața, visurile si principiile! Vorbeam cu o vecina ( ea având 16 ani, iar eu 22) ca daca am fi trait pe vremea bunicii, ea probabil era deja căsătorită, iar eu fata bătrână laughing. Totul pornește de la mentalitate. Ai dreptul sa alegi. Daca dorești asculta sau te poti eschiva ușor. Este viața ta, automat sunt alegerile tale!

| LilPleito a răspuns:

E normal sa te întrebe, de obicei, la varsta ta, oamenii se casatoresc, au familie etc.