| Marius22222222222 a întrebat:

De curiozitate. Genul meu de baiat mai este cautat de vreo fata? Adica nu ies in nspe mii de cluburi, nu fac sala sau sa am vai de mine muschi. Bogat nu cred ca sunt. La mine mai mult e interior decat exterior

Răspuns Câştigător
| blackno1 a răspuns:

Da. Foate fetele se uita sa nu gaseasca un cocalar plin de muschi. Bogatia nu conteaza. Conteaza sa dai doar impresia ca esti puternic, sa ai rezultate academice ok pentru ca ele cauta instinctiv siguranta.

11 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Mai rar sa caute genul asta. Când toate trag la mușchi și felul cum se îmbraca și mașina cu care se etalează băiatul.

| Dana1999 a răspuns:

Ma uit dupa cum e îngrijit un băiat și nu am pretentii la kg sau înălțime

| Ralukafay a răspuns:

?
Te lauzi, îți faci reclamă sau ce? Câți ani ai? Până la cel puțin 17 ani trebuie să îți vezi de școală, 18 chiar, că să o termini, dar bineînțeles că poți avea și o prietenă, dar atenție, până la 18 ani, relațiile pe care vi le faceți sunt copilării, 10% din cazurile care își fac relație în adolescență, rămân împreună, fac copii și se iubesc. Și dacă o să spui că bunica și bunicul au fost într-o relație de mici copii, au făcut copii și au rămas împreună până la adânci bătrâneți, ei bine, erau alte timpuri. Acum, în timpurile noastre, mereu adolescenții și adulții și ce mai vrei tu, nu sunt stabili din punct de vedere al relațiilor, vor în permanență schimbare.
A! Și chiar dacă nu ieși în nșpe mii de cluburi, tot ieși. De când au fetele o problemă cu băieții care fac sală? Nu! Nu avem o problemă cu băieții care fac sau nu fac sală, avem o problemă cu așa ziși "bombardierii" care fac sau nu fac sală. Ăia cu mușchi sau fără mușchi, care se laudă că bate și face și drege de unul singur, că e mare Jhon Cena, dar ei când vine unul să se ia de ei, vin în gașcă contra unuia singur. Nouă ne place comportamentul, atitudinea, vocabularul unui băiat, că doar e normal să îmi placă unul care îmi acordă mereu atenție, care e atent cu mine, grijuliu. Doar n-o să mă uit la un lăudăros mincinos, la unul care îl întreține mă-sa și la 20 de ani, la unul care umblă cu toate și care mereu zice că nu are timp de mine. Și nici bogăția nu ne interesează pentru că poate să aibă bani, dar să mă bată până - mi sună apa-n cap și ce-am făcut? Doar nu o să stau la bătaie pentru că are bani! Și asta cu interior da, exterior nu, e vrăjeală! Toată lumea se uită la exterior mai întâi, dar degeaba ești frumos/ă dacă ai un caracter jegos, arogant...
Sper că te-am ajutat, cu toate că am cam detalia răspunsul!

| Marius22222222222 explică (pentru Ralukafay):

Nu era de laudat. Tocmai asta ziceam ca sunt simplu. Fara Bani, muschi. Si daca te uiti bine am intrebat de curiozitate daca se mai cauta genu asta de baieti. Cat despre varsta mea. Nu o cunosti. In orice Caz nu sunt nici de 17, nici de 18 ani

| Ralukafay a răspuns (pentru Marius22222222222):

Ba da, e laudă subtilă!
Puteai să pui o simplă întrebare și anume "Ce tip de băiat preferați voi, fetele?" și îți răspundeau fetele, dar o dată ce te-ai dat și exemplu și ți-ai și enumerat "calitățile" ba da, este laudă.
Caută în dex să vezi ce înseamnă să te lauzi!

| Marius22222222222 explică (pentru Ralukafay):

Aceasta lauda cum ii zici tu e pana la urma una oarecum negativa. Pai daca eu ma laudam ziceam da frate am sute de mii de euro, mare patron, etc

| Ralukafay a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu, tu ai încercat să te lauzi cu niște calități, care, oarecum, sunt căutate, doar că unele pe care le-ai scris sunt cam eronate. Și nu doar cum ai menționat tu poate să fie o laudă și dacă a-i privi din perspectiva altora, ți-ai da seama că da, este o laudă!

| millar a răspuns:

Genul tau de baiat se mai cauta, pentru mine conteaza mai mult caracterul si cum ma face sa ma simt, iar aspectul fizic conteaza cat de cat, muschi nu sunt obligatori laughing). Orice fata cauta stabilitate si cred ca ne place sa fim cu baieti independenti care muncesc si nu asteapta sa cada bani din cer.

| Marius22222222222 explică (pentru millar):

M-am grabit da dau fundasadmeritai

| millar a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu cred ca e importanta o funda

| Marius22222222222 explică (pentru millar):

Asa e.