| Adi1994Adi a întrebat:

De doua luni m am mutat cu iubita mea. Si ea tot fuge de mine. Stam impreuna toata saptamana si la sfarsit de weekend nu stie cum sa scape de mine. Spune ca vrea sa iasa din cadru si ca vrea sa stea singura si sa nu ma gandesc ca ea va avea vreodata angajamentele unei casatorii. Suntem de doi ani. Nu stiu ce se intampla! Cum sa se simta sufocata? E iubire sau?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca cel mai corect este sa o intrebi chiar pe ea. Observa si tu cand e un pic mai bine dispusa si spune-i ca ai vrea sa vorbesti cu ea. Nu trebuie sa vorbiti chiar atunci. Las-o pe ea sa aleaga. Nu o forta. Si intreab-o exact daca pleaca in zilele alea doar pentru ca vrea sa fie si singura sau cu alti prieteni sau pentru ca nu mai vrea o relatie cu tine. Spune-i ca e mai bine sa fiti sinceri unul cu altul, decat sa fortati ceva. Nimic nu trebuie sa fie. Puteti alege amandoi unde vreti sa fiti. Tind si eu sa cred ca e prea brusca mutarea asta din prima. La inceput primele saptamani, luni petreci cateva zile impreuna si daca te simti bine acolo incerci sa plusezi. Daca vezi ca ceva nu e in regula analizezi care e motivul si daca poate fi rezolvat sau nu.
Ea ti-a dat de inteles ca niciodata nu va fi doar a ta. Ea vrea sa fie si a ei, vrea sa fie si o prietena, si o fiica si o sora si orice simte nevoia sa fie, cand simte nevoia.
Poate ai abordat gresit problema. In sensul ca ai facut-o sa se simta vinovata pentru simplul fapt ca ati facut un pas prea mare prea brusc si ea a realizat asta si nu e dispusa sa taca si sa inghita. Tu ai pus totul pe baza lipsei iubirii si poate nu e cazul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta aparane de pagani si stafii, voi sunteti normali la cap? deja v-ati mutat dupa 2 ani impreuna? fatuca a fost de acord cu mutatul impreuna de reactioneaza asa? oricum nasol fratelo dar inca nu e tarziu, esti tanar nu iti pierde timpul cu rahaturi din astea tu trebuie sa te distrezi, sa te imbeti cu tovarasii pana va faceti manga, sa faci posta cat mai multe fete, sa mergi la cabane sa traiesti din plin viata, nu rahatul asta de teatru jegos. lasa fata sa fuga, fa-ti bagajele si vezi-ti de viata ta, nu te umili in fata ei

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca nu te iubeste, daca dupa doua luni de stat impreuna se gandeste la despartire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e iubire sau nu, tu trebuie sabstiimai bine, tu stai cu ea, dar faptul ca vrea o zi pe saptamana de libertate asta nu inseamna ca nu te iubeste. Si daca nu e pregatita pentru casatorie, nu e. Mai ales ca poate se gandeste ca daca acum nu o lasi sa iasa singura sau cu prietenele, atunci nici atat. Incearca sa iesi si tu cu prietenii in weekend si e sa faca la fel.

| ubox7007 a răspuns:

Eu nici macar nu as mai sta cu ea daca ar face asa, indiferent de motiv.

| KMaddieK a răspuns:

Poate ca acest pas nu a fost unul bun. Trebuia sa locuiasca la tine cateva zile ca sa se obisnuiasca cu o mutare definitiva. Nici eu nu m-as simti confortabil, sa ma mut brusc cu iubitul meu, parca nu te simti tu insuti... Nu stiu sa iti explic. Nu e vorba de iubire, ci de acest pas.

| Kira5854 a răspuns:

Poate ca se intalneste cu o prietena, trece pe la parintii ei, chestii de genul

| Coquinne a răspuns:

E aia din alta intrebare care te face albie de porci?

da, e iubire.

| Adi1994Adi explică:

Iubind nu obosesti niciodata Maddie, asa stiu...

| Adi1994Adi explică:

Pai nu e vb de asta, doar ca voiam sa ma includa si pe. mine...

| Adi1994Adi explică:

Nu stiu ce sa fac...

| Adi1994Adi explică:

Eu ma gandesc sa o las, vazand o plictisita de mine

| deutssa1 a răspuns:

Eu nu cred ca se simte sufocata. Cred ca ar trebui sa o urmaresti macar o data cand pleaca asa sa vezi ce face..doar din simplul fapt sa stai linistit si sa te gandesti ca daca sta in parc sau se intalneste cu o prietena poate nu e pregatita pentru mutarea asta...dar totusi, poate ar putea avea si,, alta ocupatie''