| bhubhuaa a întrebat:

De fiecare data când intra persoana pe care o plac(prietenul meu) pe mine pe mess am emoții marii. și când ma intalnesc cu el la fel. și uneori am un sentiment de disconfort adică nu ma simt in largul meu. oare nu sunt pregătita pentru o relație?

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Nu e vorba ca nu esti pregatita pentru o relatie,
ai emotii si nu te simti in largul tau pentru ca te temi sa nu faci ceva gresit sa pari penibila sau asa ceva sa te faci de ras, poate uneori poate nu te gandesti la lucrul asta sa nu faci ceva anume nu te simti tu bine pentru ca nu cunosti acea persona iti e greu sa te comporti ca si cum ar fi cel mai bun amic, trebuie sa astepti sa cunosti persona respectiva apoi sa te obisnuiesti cu ea sa capeti incredere in ea ca sa nu mai fi jenata daca te strambi sau te impiedici sau sughiti sau alte lucruri dintrastea care te-ar puteapune intr-o lumina proasta.
Gandeste-te la o amika un amic cu care esti ff apropiata si iti permiti sa ii mai zici '' du-te-n mm m@ty '' pentru ca stii ca nu se va supara ci va rade cu tine.
Concluzie: Pt aputea scapade emotii trebuie sa cunosti persoana respectiva

3 răspunsuri:
| ŁīĸēÃĐŕēāϻ a răspuns:

Pai ai zis ca il placi corect? Atunci este normal sa faci asa, cu timpul de vei obisnui cu astahappy.si nu nu este vorba ca nu esti pregatita de o relatie doar ca iti este frica sa nu o dai in barabig grin... sper ca te-am ajutat

Take care!happy

| duchamp a răspuns:

Iti place foarte mult de el, cred ca la fiecare e asa la inceputhappydupa ce vorbiti mai mult mai ai sentimentul ala de disconfort sau emotii?

| adrianaiuliana7 a răspuns:

Nu e vb ca nu esti pregatita...asa mi s-a intamplat si mie cu primul meu prieten(anul trecut)de fiecare data cand il vedeam simteam ceva ciudat(pe langa faptul ca imi batea inima mai tarelaughingpentru mine deja a devenit obisnuinta si asa se intampla cu baietii pe care ii plac cu adevarat.probabil ca e din cauza ca il placi prea mult.nu stiu ce sa zic...:*