| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta se masturbeaza fetele? Dar baietii? Eu nu cred ca o fata sub 16 ani se masturbeaza. Nu am auzit asa ceva pana acum.

37 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, fetele se masturbeaza de pe la 14 ani si baietii de pe la 15.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Varsta poate fi si de la 5 ani la ambele sexe pentru ca de fapt ei nu-si dau seama ca se masturbeazahee hee Exista, stai linistita!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dar de Freud ai auzit?! El si altii, au spus ca fetitele si baietii pot incepe sa descopere placerea pe la 2, 2, 5 ani, cand sunt spala-te/i, atinsi si masati, mangaiati, si apoi, cand descopera diferenta fizica dintre ei, incep sa caute sa vada in ce consta diferenta, si asa prin atingere... descopera si reinventeaza, fiecare la randul lui, masturbarea = procurarea simpla, nevinovata, a placerii!
Cercetari recente, au dovedit ca pana si in burta mamei, bebelusii pot avea erectii!

Asa ca...la 16 ani sunt experte deja! - nu toate, evident, mai sunt si cumintele/ignorante, candidate sigure la esecuri si anorgasmii rebele mai tarziu!

| Razvan a răspuns:

Auzi acum.Si daca urmaresti unele intrebari sa vezi ce "instrumente" folosesc, iti vine sa vomezilaughing

| Malvina24 a răspuns:

La orice varsta! sunt destule fete si sub 16 ani dar dupa parerea mea eu cred eu consider ca multi mai multi baieti se masturbeaza decat fetele! mi se pare mai normal!(de asemenea fetele virgine nu prea cred ca fac asta... poate foarte putine)

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Copiii încep să se masturbeze de la vârsta de 2-3 ani, dar nu sunt conştienţi de ceea ce fac.

Alte răspunsuri
| Pho3nix a răspuns:

Nu crezi ca o fata sub 16 ani se masturbeaza?
Omule, mai cauta pe site intrebari de genu si ai sa vezi fetele ca se masturbeaza cu ORICE.
De exemplu : Periute de dinti, morcovi, castraveti...etc.

| i.love.me a răspuns:

laughing stai tu flexy ca la 15 ani au ramas si gravide pe aicilaughing
e ceva normal la orice varsta poti sa te masturbezi, nu?

| Seline a răspuns:

Pff... daca scrii "masturbare" la sectiunea "cauta" ai sa vezi ca au facut si sex.

| stefytm a răspuns:

Sunt destule fete care la 16 ani au deja experienta in pat nu doar ca se masturbeaza

| yonutz_7445 a răspuns:

De le o varsta foarte frageda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da, fetele se masturbeaza si sub varsta de 16 ani happy.
Pentru a simti placere nu e neaparat a-ti introduce ceva in vagin.
Iar masturbarea o inchei cu orgasmul happy.[ si fetele virgine se masturbeaza ]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.se masturbeaza intra-devar si fetele sub 16 ani.In medie, masturbarea se incepe de abia pe la 13 ani. Dar, dupa parerea mea, desi am 13 ani mi se pare o mare tampenie sa te masturbezi la 13 ani... ce faci? iti bagi de vreo cateva ori degetul in vagin si gata! te-ai masturbat.si ce placeri simti? asta nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lol. Am citit mai sus sau mai jos ( nu conteaza) ca fetele virgine nu se pot masturba sua ca nu ma pot masturba cu 13 ani pentru ca ce fac imi bag 2 3 degete? big grin hehe ce perverse ele deja situ cum o fac dar nu vor sa ne dea piste. O fac cu un singur degetel. Se frec putin mai sus de clitoris sau chiar pe clitoris si asa se masturbeaza deci o pot incepe la orice varsta depinde de fata. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba da... absolut chiar cu destui ani mai devreme. daca descopera excitatia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imperfecta are perfecta dreptate. asa este.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 11 ani; p))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dmnee`laughing)) cica de la 16 anii.laughing))))))fetele incep de pe la vreo 11.ani si baieti de la 12.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt baiat si am inceput pe la 10 ani, acum am 14 si am ceva experientahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La orcee varstaa`` chiar sh cand esti bebelush.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ehoo. pai fetele de la 14 ani in sus deje fac sex (unele)deci cu siguranta masturbarea incepe pe la 12 ani. iar baieti de la 10 ani asa da eu am inceput sa ma masturbez de la 13 ani

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m-am masturbat de la varsta de 13 ani

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele se masturbeaza cam de la 13 ani sau chiar isi incep viata sexuala atunci.(st destule cazuri)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincera sa fiu eu am inceput sa ma amsturbez de la 9 ani.acum am 12.adica.am citit pe net cum se face.si am incercat si chiar mi-a placut>:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vam luat pe toti eu am inceput la 7 ani si am 14 acum laughing)) si nu mai stiu cum sa ma las ...ca vb aia. creste de nu se mai opreste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu v-am luat mah de la 2 ani si am 16 ani...laughing