| Ddtgcdyuivv a întrebat:

De o săptămâna simt nevoia sa urinez mai des chiar și când nu e cazul. Acum 2 zile am făcut sex neprotejat cu iubitul meu (cu o zi înaintea menstruației, mergând pe metoda calendarului) și de ieri mi-a apărut o usturime supărătoare in vagin. Care sunt cauzele și cum pot scapă de ea? Va mulțumesc anticipat pentru ajutor

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai o rana pe colul uterin, trebuie sa faci o ecografie vaginală si sa urmezi un tratament prescris de medicul ginecolog, si sa numai faci sex pana cand te vindeci, ce varsta ai? Posibil ai infectie urinara sau o cistita daca urinezi des.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este vorba de o infectie bacteriana, sau o boala cu transmitere sexuala.
Poti incerca sa te speli local, cu apa calda in care ai dizolvat 1-2 linguri de bicarbonat de sodiu.
Dupe ce trece menstruatia, daca mai persista jena vaginala si inca ai probleme cu urinarea, mergi de urgenta la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare a fi vorba despre o infectie. Recomandat ar fi sa te duci cu o monstra de urina la analiza.