| AdelinaIoana11 a întrebat:

De unde as putea lua un test de sarcina si cum se folosește?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acceseaza si urmareste cu atentie urmatorul link in care este explicat in limba romana de catre un medic modul in care se efectueaza acasa testul de sarcina pe baza urinei. Multa sanatate! https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il cumperi de la farmacie.
Are instructiuni de folosire pe spatele cutiei!

| mihai69 a răspuns:

Farmacia, drogherie, supermarket... Nu contează vârsta pentru a-l cumpăra. Că doar nu e alcool sau tutun!
Se folosește fix cum scrie pe prospect.

| Emilian65 a răspuns:

De la orice farmacie. Urmărești instrucțiunile din cutia testului.

| HazelEyes77 a răspuns:

De la orice farmacie poti sa l cumperi si e foarte accesibil ca pret. E insotit de instructiunile de utilizare evident. Sunt suficiente cateva picaturi de urina pe banda testului de sarcina pentru un rezultat concludent-numai in cazul in care e folosit corect si e facut la 21 de zile de la actul sexual neprotejat. Acum depinde si de tipul testului utilizat.

| AdelinaIoana11 explică (pentru HazelEyes77):

Da! dar este o problema, eu am 15 ani, oare mi-l va da la farmacie?

| Ether a răspuns:

Mergi la farmacie si cere unul si citeste ce scrie pe prospect sau intreaba farmacista. Poti sa il intrebi si pe Google ca sigur iti raspunde. Bafta.

| Randomuser2000 a răspuns:

Il mananci, si daca vomiti copilu esti insarcinata

| Ilusion00 a răspuns:

Mergi la cofetarie si cere.