| MariusF23 a întrebat:

De vreo 3 ani n-am mai avut nicio relatie... Mereu ma simt singur, deprimat, trist. Recent am vorbit cu o fata, super de treaba, draguta, etc. Am avut o "relatie" timp de 3 zile, dupa care imi da un mesaj si imi spune ca nu mai putem continua, ca eu sunt prea bun pentru ea, nu ma merita si chestii de genul. In momentul ala parca mi-a cazut cerul in cap. Cand in sfarsit ma gandeam si eu ca voi avea ceva stabil, a venit capul in gura. Nu stiu ce sa mai fac... Ce sfaturi imi dati?

9 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Fata te-a respins politicos. La inceput te-a placut, dar ai facut pe parcurs ceva care a deranjat-o. Nu I-ai aratat ca tii la ea, nu I-ai facut complimente, ai vorbit numai tu despre ale tale si nu te-a interesat ce spunea ea, ceva s-a intamplat. Incearca sa te gandesti ce si data viitoare fa-ti un plan de actiune, ce sa faci si ce sa nu faci.

| MariusF23 explică (pentru SkyPilot):

Ceva care a deranjat-o nu am facut, stiu sigur asta. Ce am uitat sa mentionez e ca cu o zi inainte (de despartire) imi spusese ca ii e frica ca o sa ma dezamageasca, ca o sa ma supere, si ca ar fi bine sa nu continuam. N-am luat-o in serios, credeam ca glumeste. Si hai sa fim seriosi, cat de fraier sa fiu sa nu ii fac complimente?

| SkyPilot a răspuns (pentru MariusF23):

Nu fii sigur ca nu ai gresit nimic. Uneori lucruri foarte mici conteaza enorm. Ceea ce a spus este pe linia unui refuz foarte politicos. Multi dintre noi am auzit povestile astea, in general prin primii ani de facultate.

| grab a răspuns:

In asemenea situatii ti se trage de la cateva aspecte: aspect neingrijit, vocabular care denota incultura, mirosul gurii, tendinta libidinoasa. vezi si tu, daca nu ti-a mers cu asta si nici nu ti-a spus motivul real, incearca cu alta ca nu o fi gaura in cer! succes!

| ViatacuLouie a răspuns:

Laba, fa laba

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru ViatacuLouie):

Mor!

Răspuns utilizator avertizat
| ViatacuLouie a răspuns (pentru TuDorEL96):

Smoke words every day

| MisterRip a răspuns:

Cand o femeie spune, esti prea bun pentru ea si ca nu te merita, e doar o vrajeala trista sa se desparta de tine, dar nu iti spune pe fata ( nu esti suficient de atragator pentru bine si te las balta ). Ce ai putea face? Buna intrebare. Si raspunsul e la fel de bun. Invata seductie omule. Invata sa stii sa cuceresti femeile pe care le vrei. Tu nu ai o problema fizic, doar ca nu stii sa seduci femeile. Si atitudinea de baiat de treaba nu te va ajuta niciodata. Uite aici un site cel mai puternic site din Romania la ora actuala. http://artaseductiei.ro/ Crede-ma dupa ce vei citi tot ce spune acolo. Ma vei cauta sa-mi multumesti. Citeste, dezvoltate ca persoama. Formeazati o atitudine cum spune acolo. Si vei avea cate femei vrei. Nu ma crede pe cuvant! Verifica-mi spusele cu ochii tai. Bafta;)