| Anabel a întrebat:

Deci am avut contact sexual acum 3 saptamani neprotejat. La o zi dupa mi-a venit menstruatia. Ceea ce vreau sa spun este ca burta mi-a s-a umflat, si vorbesc de la buric in jos ( nu in partea de sus la stomac). Am avut simptome de greata inainte sa cred ca as putea fi gravida.ma doare burta tare... si la sani simt sensibilitate, ba chiar ma dor. Chestia e ca am facut test de sarcina ieri si a iesit negativ ( prima urina), dar nu prea ma mai incred in teste pentru ca acum cateva luni am facut trei teste si erau negative si eu pierdusem o sarcina de 4 saptamana, deci eram gravida... Intrebearea mea este daca burta se poate umfla la 3 saptamana dupa contact? Pt ca zici ca am un bebe in burta si ma doare teribil si sanii la fel.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca pierdusesi sarcina, nu mai erai gravida si testul era normal sa arate negativ (la 10-12 zile de la avort).
Burta nu se umfla la 3 saptamani de sarcina, problema ta este alta (pare una endocrina).

| RXN a răspuns:

Daca actul sexual a fost neprotejat acum 3 saptamani, cred ar trebui sa-ti vina menstruatia in perioada asta. Daca a doua zi ti-a venit menstruatie, sansele sunt relativ mici sa fi ramas.Totusi,mergi la medic,poate ai alta problema, caci insarcinata ma indoiesc ca esti, ca sa nu mai vorbim de faptul ca burta nu-ti creste asa repede.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Perioada de fertilitate la femei nu este aceea in care te-ai incadrat tu cu contactul sexual. Burta nu isi mareste dimensiunea atat de repede. Din acest punct de vedere este exclus sa fi ramas insarcinata, insa pentru ca ai aceste simptome ciudate, te sfatuiesc sa mergi la medic. Se prea poate sa fie vorba despre cu totul altceva. Poate fi o dereglare hormonala, si atunci iti va fi necesar neaparat un tratament de specialitate. Multa sanatate!
http://www.codrosu.ro/......endarului/

| IloveME a răspuns:

Nu stiu sigur, dar simptomele arata ca esti insarcinata! dar faza cu burtica eu nu cred ca deja ai putea avea burtica! poate ai racit la ovare, am patit si eu ceva asemanator acu vreo 2 saptamani.
data trecuta ti-a venit ciclul? daca nu stai linistita ca acu nu esti insarcinata!
succes!

| katy a răspuns:

De ce nu mergi sa iti faci un ecograf? si daca tot tii mortish sa faci sex neprotejat fa in primele 3 zile dupa ce iti trece menstruatia ca atunci riscul de a ramane gravida e mai mic

| rony a răspuns:

Sa nu fie de la un contact anterios, asa de repede nu-i posibil sa-ti apara semnele pe care le-ai semnalat.

| Snow a răspuns:

Perioada in care ai facut tu neprotejat nu era una 100% fertila.Nici o zi nu este sigura pentru un sex neprotejat. Asteapta sa vezi daca iti vine menstruatie luna asta si daca intarzie mai mult de 7 zile te poti duce la un control ginecologic!

| cuore a răspuns:

Burta nu creste dupa 3 saptamani.

| Anabel explică:

Nu. data trecuta in octombrie nu mi-a venit stopul. Cat despre tine Katy nu stiu de ce reactionezi de parca vorbesti cu o copila de 14 ani care habar nu are cum se face sex... Stiu ce am facut, eram doar curioasa. Vreau sa stiu cat mai curand daca sunt sau nu. si blestematele astea de teste nu arata! offffff