| madalina_4528 a întrebat:

Deci am luat frumos masina lui mami (AUDI love struck) din parcare m-am urcat la volan (nu e prima data laughing ) si am pornit catre magazinul in care lucreaza el sa il vad sad...mergeam cu muzicaa la maxim (de taiat venele) in timp ce conduceam m-a vazut un prieten de'al mami si 100% ma va zice sad am doar 16 ani sad ce sa ii explic mamei? sadlaughing)

8 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Foarte bine a-r fi sa te spuna sa te inveti minte ca alta data sa nu mai urci la volan, esti minora, nu ai permis de conducere.Iti dai seama de consecinte? Este penal.Amenda penala nu este prevazuta ca pedeapsa la aceasta infractiune ci doar cu executarea pedepsei1-5 ani.
Se poate dispune si o amenda administrativa daca se iau in considerare mai multe circumstante. Ce zici? Te mai urci la volan fara permis? sau vrei sa vezi cum este la penitenciar/

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

T/A este putin mai jos!

| Denyuzzu a răspuns:

Ai putea sa ii zici ca prietenului mamei tale i s-a parut ca erai tu la volan. Baga si tu acolo ca ai 16 ani, cum sa conduci o mansina pe strada fara carnet, si ca prietenul ala al ei a vazut rau. laughing Bafta Mada, poate iti merge laughing :*

| LookBehinD a răspuns:

Ii zici ca esti un prost care nu vede bine si greseste categoria in loc sa posteze unde trebuie.

| korynna_4355 a răspuns:

In primul rand gandeste te ca ai fi putut avea probleme cu politia.si cand o sa ai 18 anisori nu o sa mai poti sa dai de permis daca esti prinsa, asa a facut prietenul meu sad poti sa i spui mamei ca te-ai dus pana la o prietena ca avea urgent nevoie de tine daca nu stie de el. alta data ia taxiul big grinbig grin

| mQriana a răspuns:

N'ai ce sa ii explicilaughing))
fapta'i consumata
laughing)
te va certa si asta ehee hee

| Lorelei_8102 a răspuns:

Zi-i ca mai sunt astfel de masini in oras si ca tu in timpul ala erai la o prietena sau acasa si gaseste-ti un alibi rolling on the floor)

| Andreeax3 a răspuns:

Exista si masini de 16 ani dar aceasta nu e una dintre ele. Nu o minti. daca o minti, o sa o ai pe constiinta