| biancaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Deci am mare nevoie de cateva sfaturisadsunt de 1 an cu prietenul meu la inceput neam inteles ft bine si totul a fost frumos recunosc atunci eu nu aveam atat tupeu sa comentez tot ce numi convenea chiar daca numi convenea taceam din gura si inghiteam dar era cat de cat bine acum de vreo 3 sau 4 luni nu exista saptamana sa nu ne certam cel putin odata. cel putin zilnic ne certam din cazuta tuturor prostiilorba da dc glumesc eu cu nu stiu ce ba ca am numele necunoscute in telefon a ca m-a sunat nu stiu cine ba ca am id de baieti pe mess ba ca de ce merg nu stiu unde. desi de fiecare data ii spun unde is mereu zice ca nu ma crede ca sunt acolosadddesi zice ca pot merge unde vreau daca merg undeva dupa ce vin incepe cu reprosurile lui.si aproape zilnic e la fel de foarte multe ori imi inchide telefonul in nas spune ca am doar fite in cap. si eu il sun mereu ca o disperata desi nu vreau sa fac asta tot o fac nu ma pot abtine sa nul sun si mereu imi vine sa plang desi in ultimul timp nu am mai plans de fata cu el tot timpul imi cer scuze chiar daca nu sunt eu mereu de vina si el doar ma ignora si vorbeste sec. afara la fel ne certam sau in oras si de fiecare daca ne injuram reciproc si dupa ce il injur si eu pleaca... si din nou il sun si nu-mi raspunde simi trmite mesaaje de despartire sa nul mai caut ca lui i se rupe de mine sa-i dau pace si acum intr-o zi cand ne-am certat am mers dupa el in fata la bloc si imi totspune sa-i dau pace ca nu mai vrea sa stea cu mine ca nu ma mai iubeste si ca sunt o proasta ca nu gandesc nici odata si ma joveste nu tare dar ma loveste...eu vreau sa-l iau in brate si mainpinge incepe sa ma loveasca tot mai tare si sa ma injure si sa ma faca in toate felurile posibile asa si pana la urma ma tot rog de el si i plang si ne impacam si incepe iar sa fie bine sa-mi vorbeasca frumos si ca orice cuplu normal sa ne sarutam si isi cere sucuze [uneori]dar urmatoarea zis aceleasi certuri inutile si mereu imi zice ca el nu se ia de mine fara nici un motiv ci doar cand fac ceva ca nu i nebun sa se ia de mine fara sa fac nimic dar eu nu mai inteleg nimiccrying tot timpul i zic ce fac si e de acord nu comenteaza dar cand ies afara incep reprosurile ce sa inteleg daca la inceput imi zice ca pot sa fac tot ce vreau eu si apoi
cryingm-am saturat jur ca nu mai pot mereu plang si sufar din cauza luisadtot timpul am tinut la relatia noastra si el imi spune ca maiubeste dar spunde ca nu poate pentru ca eu nul inteleg si fac fite mereu si nul ascult ca orice zice trebuie sa comentez mereu zice asta pur si simplu nu mai pot nic eucrying vreau sa se inceie toate certurileastea sisa ne impacam dar daca chiar nu se poate nimic asta e mereu imi promit ca n-o sa-l mai las sa ma umileasca si o sa ma despart de el dar nu ma lasa inima simt ca nu pot sta cu el iar cel mai grav e ca m-am culcat cu elsad si ma gandesc ce o sa se aleaga de mine.sad ceo sa spuna lumea ma rog ca nu stie lumea ca eu nu sunt virgina dar totusi eu nu concep sa fiu cu alt barbat ma gandesc si ca e un pacat si de aceea vreau sa raman cu el tot restul vietisad nu as putea concepe sau cum s-ar simti urmatorul baiat stiind ca eu m-am mai culcat cu altu...va rog ajutati-ma simt ca ma lasa toate puterile helppp dau funa pentru cel mai bun rasp multumesc tuturorsad

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Mda pentru inceput ai fost foarte proasta ca te-ai culcat cu el fara sa stii daca el te iubeste:-J dupa cum vezi face asa sa se joace cu tine sau sa isi bata joc de tine ce mai iubesti tu la el daca nu te respecta deloc deloc? deci asta imi pare tipu de handicapat retardat mintal care e prea prost pentru secolul 21, eu zic sa il lasi balta si chiar daca il iubesti mult lasa-l balta spune-i ca tu nu ai facut nimic si el bate campii si daca nul intelegi inseamna ca nu poti fi cu el si spune-i ca e prost si etc si despartete de el si dupa despartire presupunand ca vei suferii posibil sa nu ai chef de iesit afara, ideea e sa te distrezi, baga pentru inceput nish filme comedie/romantice/actiune pentru inceput si dupa axeaza-te pe hoby-ul tau va durea despartirea daca tu-l iubesti si va trebuie sa te axezi pe distractie sal uiti...asta e ai fost si tu proasta sincer ca nu l-ai testat sau etc sa vezi daca te iubeste te-ai culcat repede cu el:-J eu zic sa te desparti IMEDIAT de el caci e prea prost pentru tine,meriti unu care te iubeste,asta nu te iubeste deloc,poate tea iubit dar acum numa stimte nimic nimic pentru tine,eu daca as iubii o fata mar durea pe mine inima sa-i fac asa ceva ce iti face ala tie dar daca e in stare sa-ti faca asa ceva e clar ca nu te iubeste:-J cand iubesti pe cineva si ii dai una e ca si cum tiai da tu una intelegi ce vreau sa zic,doare sa dai in persoana iubita,de acea nu o faci,dar el o face,deci in concluzie nu te iubeste, deci ii dai papuci cat mai repede... cam asta-i tot si la urmatoru ai grija pe cine alegi! daca mai e ceva trimite mesaj, funda?big grin

3 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Iti dau un sfat care o sa iti foloseasca zic eu:Nu renunta la prietenii tai si la iesirile tale pentru el(desigur nici sa iesi prin cluburi des si chestii din astea, oricum nu cred ca e cazul la tine).Asa am patit si eu toate bune si frumoase pana cand a inceput sa imi interzica sa mai vorbesc cu anumite persoane, sa mai ies nu stiu unde si chestii deastea.Am renuntat la tot pentru ca il iubeam acum nu mi-au mai ramas prea multi prieteni si el acum cand si-a gasit cu cine sa iasa nu se mai gandeste la mine uneori.Si uite cum am ramas eu aproape fara nici un prietene si nu am ce face si el are.Asa ca nu sa nu faci ca mine, sa nu te bagi intr-o astfel de situatie.Incearca sa vorbesti cu el si nu te mai injosi pentru el.Nu trebuie sa ii faci nici pe plac dar nici sa exagerezi. Discuta cu el si vezi cum evolueaza lucrurile, daca este tot asa mai bine va despartiti acum pentru ca ai putea suferi mai tare mai tarziu! Bafta!

| Visecolorate a răspuns:

O intrebare mai intai. dupa ce ati intretinut relatii intime s-a schimbat el? Pare cam brusca schimbarea. In orice caz TU, tu NU te mai umilii asa. NICIODATA! Crede'ma ca stiu ce vorbesc, am trecut si eu prin asta. Atunci cand m-am schimbat EU s-a schimbat si EL. TU l'ai obisnuit asa. Pentru ca a vazut ca isi permite, ca il iubesti si.gata. I s-a urcat la cap. Si mie imi spunea toata lumea ca e vina mea, ca eu permit, ca eu las mereu de la mine sperand ca o sa fie bine si lui i s; a urcat la cap. Dar pana nu m-am convins eu si nu am suferit indeajuns, nu m-am schimbat. TU nu face aiureala pe care am facut'o eu. Daca spui ca iti gaseste mereu nod in papura, din motive aiurea, data viitoare cand face asta intreaba'l clar in fata ce vrea de la tine. daca s-a plictisit de relatia asta sa iti spuna in fata, nu sa te aiureasca asa. Vorbeste cu el, firar, comunicarea sta la baza unei relatii, daca voi nu spuneti ce aveti de spus atunci cand simtiti, mai tarziu vor aparea reprosuri si certuri scandaloase. Deci data viitoare cand face asta incearca sa vorbesti cu el (De preferat dupa ce se calmeaza. Il lasi pur si simplu, ii spui ca astepti sa se calmeze sa puteti sa vorbiti). Daca iti face iar o faza din aia aiurea ca pleaca si nu stiu ce. NU te mai duce dupa el. Draga mea, te'ai dus de atatea ori. Stai calma, stie ca il iubesti (ca asta incerci sa ii dovedesti cand te duci dupa el ca il iubesti si ca "nu poti fara el"-dar poti si fara te asigur). Stie prea bine ca il iubesti de asta i s-a si urcat la cap. Asa ca NU te mai duce dupa el, lasa'l sa plece, se va calma el. Si NU il mai cauta ca disperata la telefon mai rau provoci cearta. Te duci acasa frumos (NU plangi in fata lui) plangi cat vrei acasa (desi stai calma ca o sa se intoarca el, daca tine la tine. Si o sa fie uimit de reactia ta si o sa vina el inapoi). Asa ca INCETEAZA sa mai repeti greselile de pana acum. Nu o sa ii provoci decat mila si dezgust. Sa'ti mai spun o chestie: ti'am spus ca prin asta am trecut si eu. Cat ma purtam asa si lasam mereu de la mine, faceam ce voia el, ma duceam mereu dupa el etc. NU s-a intors. Abia cand m-am schimbat si am luat atitudine. A venit inapoi. INDIFERENTA doare mai mult decat milogeala aia oh go on. Deci TERMINA cu greselile alea. Stiu ca e greu, dar POTI. Ai grija de tine. Daca vrei sa mai vorbim dai mesaj. Bafta.

| Change a răspuns:

Wow...
IN primul rand nu ar trebui sa te loveasca(indiferent cat de tare sau incet) si sa te injure nici atat.
Incearca sa iti controleze viata si tu nu esti o marioneta intelegi?
In al doilea rand ti-a spus ca nu te mai iubeste si ca nu ii pasa de tine.Te foloseste.
Este o greseala sa crezi ca e un pacat sa fi cu alt baiat dupa ce te desparti de el bineinteles caci el nu te merita nu vezi? Chiar vrei sa iti petreci viata in felul asta?
In concluzie desparte-te de el.Inca ceva.Cati ani ai? caci pari foarte naiva si imatura(scuze daca am fost rautacioasa).Eu nu te cunosc dar am raspuns la aceasta intrebare caci vreau sa te ajut fara sa am vreun interes deci trebuie sa crezi ca eu iti vorbesc din suflet.
NU ii permite sa isi bata joc de tine. Fugi de el cat mai ai timp.